תואר כפול במכללה האקדמית להנדסה בראודה בכרמיאל

שירות אישי - צור קשר
תואר כפול במכללה האקדמית להנדסה בראודה בכרמיאל

לימודים לתואר כפול במכללה האקדמית להנדסה בראודה בכרמיאל


להיות מתמטיקאים ומהנדסים


התעשייה ההנדסית היום מתקדמת בצעדי ענק ונדרשים בה פתרונות מתקדמים ויצירתיים מאי פעם כדי להתגבר על אתגרים טכנולוגיים ולפתח את הייצור. ענף ההייטק מהווה עבור ישראל גאווה לאומית ותחומים נוספים מייצאים גם הם טכנולוגיות מתקדמות לכל רחבי העולם. כדי להמשיך לפתח את התעשייה נדרשת הכשרתו של דור מהנדסים איכותי, שיש ברשותו נקודת מבט נרחבת ומגוונת, חשיבה לא שגרתית ויכולת להתמודד עם אתגרים. אחד הכלים שיכולים לסייע למהנדסי העתיד הוא ידע נרחב במתמטיקה, שנדרש היום ביותר ויותר ארגונים.


במכללה האקדמית להנדסה בראודה מציעים מספר תכניות לתואר כפול, שמאפשרות לסטודנטים ללמוד לשני תארים במקביל ולקבל שתי דיפלומות לתואר ראשון. מסלולים אלה עורכים שילוב בין לימודי מתמטיקה שימושית לתואר ראשון, לבין לימודים במחלקות שונות ללימודי הנדסה במכללה. כך יכולים הבוגרים לצאת לשוק העבודה כשבידיהם שני תארים במקצועות מבוקשים.


מסלולי הלימוד


אלה הם המסלולים לתואר כפול שמתקיימים במכללה האקדמית אורט בראודה:

 

 

  • לימודי מתמטיקה שימושית והנדסת חשמל ואלקטרוניקה - תכנית זו מציעה לסטודנטים להשלים במקביל לימודי מתמטיקה שימושית עם לימודי הנדסת חשמל. הסטודנטים לומדים במגוון קורסי חובה ובחירה בתחום המתמטיקה ובעולם ההנדסה ומשלימים סמינרים של שני החוגים. לקראת סיום הלימודים הם גם עורכים פרויקט גמר הנדסי.

 

  • לימודי מתמטיקה שימושית והנדסת תוכנה - במסלול זה משלבים בין לימודי הנדסת תוכנה לבין לימודי מתמטיקה שימושית, הסטודנטים לוקחים חלק בשלל קורסים בתחומי המתמטיקה, המחשבים והתכנות ומפתחים מיומנויות חשיבה אנליטית והתמודדות עם בעיות טכנולוגיות מתקדמות בתעשייה.

 

  • לימודי מתמטיקה שימושית והנדסת תעשייה וניהול - במהלך הלימודים הסטודנטים משלבים לימודי הנדסת תעשייה וניהול יחד עם לימודי מתמטיקה שימושית ולומדים קורסים משני חוגי הלימוד. פרויקט הגמר מאפשר לסטודנטים לשלב עקרונות מתקדמים במתמטיקה עם סוגיות בחדשנות בתעשייה ופיתוח של מוצרים חדשניים.

 

  • לימודי מתמטיקה שימושית והנדסת מערכות מידע - הסטודנטים משלבים בין לימודים בחוג להנדסת מערכות מידע עם לימודים בחוג למתמטיקה שימושית, הם לומדים קורסים משני חוגי הלימוד ודרך כך מרחיבים את הידע המדעי והטכנולוגי שברשותם ומכירים פתרונות מתקדמים בעולם התוכנה ומערכות המידע.


מתכונת הלימוד


התכניות לתואר כפול נפרשות על פני כעשרה סמסטרים. במהלכם משלבים כאמור קורסים משני החוגים הנלמדים, מה שיוצר תכנית עמוסה יותר במתכונתה ממסלול רגיל לתואר יחיד. הלימודים משלבים מגוון של פרויקטים מעשיים וסמינרים מחקריים, כדי לחשוף את הסטודנטים לתהליכים בתעשייה. הלימודים כוללים גם לימוד בקבוצות קטנות כדי לסייע לסטודנטים לקבל הנחייה וייעוץ מן המרצים. באפשרותם של סטודנטים בחלק מן התכניות לתואר כפול לבצע התמחות בתעשייה, שמאפשרת להם לצבור ניסיון פרקטי כבר במהלך הלימודים.


תנאי קבלה


הקבלה ללימודים במסלול הכפול מתבססת על עמידה בתנאי הקבלה של שני החוגים. המועמדים נדרשים לציונים גבוהים בבגרויות ובפסיכומטרי, כאשר מוסד הלימוד שם דגש על ציונים גבוהים בבגרות במתמטיקה ברמת 4 או 5 יחידות לימוד ועל הציון בחלק הכמותי של הפסיכומטרי. כדי לקבל פרטים מדויקים לגבי תנאי הקבלה מומלץ לפנות ישירות למוסד הלימוד.


על מוסד הלימוד


המכללה האקדמית להנדסה בראודה מתמקדת במקצועות ההנדסה והמדעים, ניתן ללמוד בה בשלל תכניות לתואר ראשון ולתואר שני. בין המסלולים שנערכים במכללה נכללים לימודי הנדסת ביוטכנולוגיה, לימודי הנדסה אופטית, לימודי הנדסת תעשייה וניהול, לימודי הנדסת תוכנה, לימודי מדעי הרפואה ותכניות רבות נוספות. סטודנטים מצטיינים במיוחד יכולים ללמוד גם בתכנית המצטיינים של המכללה, שכוללת חשיפה למחקר והנחייה אישית. מוסד הלימוד ממוקם בעיר כרמיאל.


תעודה


סטודנטים שמשלימים בהצלחה את כל חובותיהם במסלול לתואר כפול, זכאים עם סיום הלימודים לקבל תואר ראשון B.Sc. במתמטיקה שימושית ותואר ראשון נוסף B.Sc. בתחום הנדסה בהתאם למסלול בו למדו, התארים מוענקים על ידי המכללה האקדמית להנדסה בראודה בכרמיאל.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית להנדסה בראודה בכרמיאל