קורס רכב ציבורי במכללה למינהל

שירות אישי - צור קשר
קורס רכב ציבורי במכללה למינהל

קורס נהג רכב ציבורי עיוני במכללה למינהל

 

מתקיים בשלוחת אילת

 

במכללה למינהל נערך קורס נהגי רכב ציבורי. מסלול זה מתאים לנהגים שברצונם להרחיב את דרגת הרישיון לרישיון נהיגה בדרגה D, לנהיגה בכלי רכב ציבוריים כגון אוטובוסים או מוניות. כיםו כדי לקבל רישיון מסוג זה, יש צורך ללמוד בקורס, לעבור מבחנים ולעמוד בכל חובות משרד התחבורה ומשרד העבודה.


בקורס נהג רכב ציבורי של המכללה למינהל ניתן לרכוש את הידע הנדרש לקראת המבחנים הממשלתיים הנחוצים לנהגים בדרך לקבלת הרישיון. מדובר בקורס עיוני, שבו נלמדים העקרונות התיאורטיים החשובים במקצוע, לרבות עקרונות נהיגה נכונה ובטוחה וכללי תעבורה, כאשר במכללה שואפים לסייע למשתתפים להגיע לרמה המקצועית הנחוצה להשתלבות בשוק כנהגים בכלי רכב ציבוריים. הבוגרים יכולים להשתלב בחברות התחבורה השונות, בחברות פרטיות וכן לעסוק במקצוע כעצמאיים.

 

תכנית הלימודים


במסגרת קורס רכב זה, המשתתפים רוכשים את הידע העיוני הנדרש בהתאם להנחיות משרד התחבורה לנהגי רכב ציבורי בדרגת רישיון D. המשתתפים מתוודעים לכללי הנהיגה הנכונה ולחוקי התעבורה העדכניים ועוסקים בסוגיות שונות שלקוחות משגרת המקצוע. בין היתר, הם לומדים על עקרונות בהסעת ילדים, בתפעול הרכבים ותחזוקתם ובמתן שירות לנוסעים.

 

מתכונת הלימוד


היקף התכנית 148 שעות לימוד אקדמיות. המפגשים מתקיימים אחת לשבוע בשעות הערב ובימי שישי בבקרים, בהתאם לצורך. יש לציין כי זהו קורס עיוני ובו מתמקדים במרכיבים העיוניים בלבד הנדרשים לקבלת רישיון נהגי הרכב הציבורי. בקורס הרצאות עיוניות פרונטליות וכן הכנה למבחני משרד התחבורה, החיוניים לקבלת הרישיון.

 

נושאי הלימוד


תכני הקורס מותאמים כאמור לדרישות משרד התחבורה ומשרד העבודה, אלה כוללים בין היתר:

 

 

 • הסעת ילדים
 • ידיעת הארץ
 • דיני תעבורה
 • ביטחון וחבלה
 • עזרה ראשונה
 • איכות הסביבה
 • תורת הרכב הציבורי
 • תפעול בסיסי ומתקדם
 • הגורם האנושי בנהיגה
 • ניתוח תרחישי תאונות
 • שירות לנוסעים עם מוגבלויות
 • ועוד

 

על מוסד הלימוד


במכללה למינהל ניתן לקחת חלק בעוד מגוון קורסים לתעודה, בתחומים שיש להם ביקוש בשוק העבודה. בתחום התחבורה, נערך גם קורס נהגי רכב משא כבד, שבו מכשירים נהגים לנהיגה על רכבים במשקל מעל 12 טונות בהתאם להנחיות משרד התחבורה, בדומה לקורס רכב ציבורי, גם קורס זה הוא עיוני ועיקרו הכנת המשתתפים לקראת בחינות משרד התחבורה.


משתתפים המעוניינים ללמוד תחומי ידע נוספים יכולים למצוא במכללה קורסים בענפים כגון ניהול, מחשבים, מינהל ומזכירות, משאבי אנוש, חשבונאות, פיננסים ועוד. התכנים בהכשרות אלה מותאמים להתפתחויות ומגמות בשוק העבודה, תוך עיסוק בכלים חשובים לאנשי המקצוע. במרכז הקורסים במכללה זו עומדת הכנת המשתתפים לקראת השתלבות בשוק העבודה בתפקידים שיש להם ביקוש וצורך. סגל המרצים מורכב מאנשי מקצוע בעלי ניסיון בשטח בתחומם וכן ניסיון בהוראת קורסים בתחום זה, והם יכולים להעביר מן הידע שצברו לאורך השנים אל תלמידיהם.

 

תנאי קבלה וקהל יעד


כדי להתקבל למסלול זה, יש צורך בהפנייה בתוקף מטעם משרד התחבורה, בהתאם לרישוי המבוקש על ידי המועמדים למונית או לאוטובוס. כמו כן, יש צורך בטופס המעיד על בריאות תקינה וטופס ירוק, וכן צילום תעודת הזהות והספח של המועמדים. נוסף על כך, יש צורך במעבר מבחן כניסה בהבנת הנקרא, הבחינה נערכת במכללה לפני תחילת הקורס.

 

תעודה


בתום ההכשרה ועם מעבר כל הבחינות הנדרשות, ניתנת לבוגרי הקורס תעודת גמר מטעם המכללה למינהל וכן תעודת מקצוע המוענקת על ידי משרד העבודה והרווחה. בין הדרישות לקבלת התעודות, על המשתתפים להיות נוכחים ב - 100 אחוזים מן המפגשים ולעבור את בחינות הגמר החיצוניות.


מדובר במבחנים ממשלתיים בתחומי הלימוד, אשר נערכים על ידי אגף הרישוי של משרד התחבורה. הבחינה העיונית בדיני תעבורה - תיאוריה נערכת מול הזכיין, והבחינות בתורת הרכב הציבורי מבוצעות מול משרד התחבורה באמצעות שובר תשלום בדואר. שתי הבחינות כרוכות בתשלום אגרה. המבחנים נערכים במרכז הבחינות שבאשקלון.

עוד מסלולי לימוד - המכללה למינהל