המכללה למינהל באר שבע

שירות אישי - צור קשר
המכללה למינהל באר שבע

המכללה למינהל שלוחת באר שבע


המכללה למינהל מפעילה את שלוחת באר שבע, שהיא בין הוותיקות באזור הדרום. במכללה זו נערכים שלל מסלולים ללימודי תעודה בענפים מבוקשים כגון חשבונאות, מחשבים, קורסי ניהול, מזכירות ונושאים נוספים.


תכניות הלימוד במכללה מותאמות לדרישות המשק והן שמות דגש על הפן המעשי של הלמידה כדי לסייע למשתתפים לצבור ניסיון לקראת השתלבותם בשוק העבודה עם סיום הקורס. צוות השלוחה כולל מרצים מנוסים שמעבירים מניסיונם ומן הידע שברשותם אל התלמידים, הם כוללים רואי חשבון, כלכלנים, מנהלים ואנשי מקצוע מענפים נוספים.

 

המכללה למינהל באר שבע טלפון כתובת דרכי הגעה


שלוחת באר שבע של המכללה למינהל ממוקמת ברחוב השלום 18 בבאר שבע. הגישה אל המכללה נוחה מרחבי העיר באר שבע, כגון מהתחנה המרכזית ומתחנות הרכבת, באמצעות התחבורה הציבורית ורכב פרטי.

 

 

המכללה למינהל באר שבע קורסים

 

קורסים בחשבונאות


המעוניינים להשתלב בתפקידים מבוקשים בתחומי הנהלת החשבונות והשכר יכולים למצוא מגוון של קורסים בחשבונאות המתקיימים בשלוחת באר שבע של המכללה למינהל. קורסים אלה מקנים למשתתפים ידע וכלים פרקטיים בתחום הפיננסי וכן מכינים אותם לקראת מבחני הסמכה רשמיים שעורך משרד העבודה להסמכת אנשי המקצוע בתחום החשבונאות. בין הקורסים בחשבונאות בשלוחה זו נכללים -

 

 

 • קורס הנהלת חשבונות סוג 1 + 2 - קורס זה המתקיים במסלול בוקר, במתכונת קורס ערב או במסלול ימי שישי כולל כ - 285 שעות אקדמיות. במהלכו נלמדים עקרונות בחשבונאות פיננסית, תורת המסחר, חישובים מסחריים וכן חשבונאות מעשית ממוחשבת.

 

 • קורס הנהלת חשבונות סוג 3 - קורס זה מתאים במיוחד למנהלי חשבונות סוג 2 שמעוניינים לפתח את הקריירה ולהרחיב את תחומי הסמכות המקצועית שלהם. בקורס זה כ - 200 שעות, המשתתפים יכולים לבחור בין קורס בשעות הבוקר למסלול ערב. התכנית מכינה את התלמידים לקראת מבחן פנימי בחשבונאות מעשית ולקראת מבחן חיצוני להסמכת הנהלת החשבונות.

 

 • קורס ייעוץ מס - היקפו של קורס ייעוץ מס הוא כ - 620 שעות אקדמיות. במהלך הקורס לומדים על תחומים כגון מס הכנסה, ביטוח לאומי, מע"מ, וכן נסקרות סוגיות מרכזיות בתחום החשבונאות שרלבנטיות ליועצי המס. המסלול מכין לקראת שני מבחנים חיצוניים במיסים ובחשבונאות שנדרשים לקבלת רישיון ייעוץ המס.

 

 • קורס הנהלת חשבונות וחשבי שכר משולב - המסלול המשולב מכין את תלמידיו לקראת מבחנים חיצוניים לקבלת תעודת המקצוע הנהלת חשבונות סוג 1 + 2 ותעודת המקצוע חשב שכר. המשתתפים לומדים על תהליכי רישום ודיווח על שכר בסביבה הארגונית ומקבלים כלים לניהול החשבונות של ארגונים משלל סוגים. הסמכת הנהלת חשבונות 1 + 2 היא הראשונה במדרג ההסמכות בתחום והיא מאפשרת לבעליה להמשיך לקדם את הידע והסמכות המקצועית דרך קורסים נוספים.

 

 • קורס חשב שכר - קורס זה נערך בפיקוח של משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים. הוא כולל כ - 78 שעות עיוניות ו - 37 שעות מעשיות. במהלך ההכשרה נלמדים רכיבי השכר השונים ותהליכי הרישום של השכר בחברה. כמו כן, הקורס חושף לחקיקה ולתקינה העדכניות בתחום השכר.

 

 • קורס חשב שכר בכיר - משתתפי קורס חשבי שכר בכירים מרחיבים את הידע שברשותם בתחום השכר ולומדים להתמודד עם בעיות מתקדמות בענף. הם לומדים לטפל באופן מקצועי בדוחות מס הכנסה ולומדים על נושאים כגון דיני מס הכנסה, ביטוח לאומי, דיני עבודה וביטוח פנסיוני.

 

 • קורס בודק שכר מוסמך - קורס זה מתאים לרואי חשבון, לחשבי שכר בכירים, למבקרים וליועצי מס שמעוניינים לקבל כלים מקצועיים להשתלבות בתחום מבוקש בענף הפיננסים והשכר. התכנית מתקיימת בפיקוח של משרד הכלכלה והיא כוללת 112 שעות עיוניות ו - 28 שעות לימוד מעשיות.

 

 • ימי עיון והשתלמויות לחשבי שכר - חשבי שכר נדרשים להשתתף בשלושה ימי עיון מדי שנה בהיקף של 15 שעות לימוד אקדמיות, במטרה לשמור על תוקף התעודה ועל הופעתם ברשימת חשבי השכר. ימי עיון אלה עוסקים בתחומי המס, הביטוח הלאומי ודיני העבודה והם מתקיימים בפיקוח של לשכת רואי החשבון.

 

קורסים במזכירות ומינהל


בשלוחת באר שבע ניתן למצוא שלל קורסים במזכירות, שבהם נלמדים מקצועות האדמיניסטרציה, המינהל וניהול המשרד. רבים מבין הקורסים מכינים את המשתתפים למבחני הסמכה ממשלתיים לקבלת תעודות סיווג מטעם משרד העבודה.

 

 

 • קורס ניהול מערכות משרדיות - מסלול זה מותאם לתקנון הבחינות של משרד העבודה והוא מכשיר את תלמידיו לניהול מגוון תהליכים במשרד המודרני. לאורך ההכשרה נלמדים עקרונות ניהול מידע, קבלת החלטות ושימוש ביישומי מחשב. הקורס כולל כ - 258 שעות, ניתן ללמוד במסלול בוקר או ערב.

 

 • קורס מזכירות רפואית - בקורס מזכירות רפואית מקבלים הכשרה להשתלבות בתפקידי אדמיניסטרציה במרכזים רפואיים, במרפאות ובבתי חולים. נרכשות מיומנויות לניהול ידע ומאגרי מידע רפואיים ולניהול תהליכים בסביבה המשרדית. היקף ההכשרה 400 שעות אקדמיות, היא כוללת התנסות מעשית במערכת הבריאות.


קורסים במקצועות הטיפול

 

 

 • קורס סייעות לרופאי שיניים - קורס סייעות רופאי שיניים מתקיים בפיקוח משרד הבריאות, הוא מעניק לתלמידיו את מגוון הכלים הנדרשים לסייעי שיניים וחושף בפני הם כלים אדמיניסטרטיביים ורפואיים כאחד. אורך ההכשרה כשנה, ניתן לבחור בין קורס בוקר לקורס ערב.

 

קורסים במקצועות הניהול


קורסי הניהול שמתקיימים בשלוחת באר שבע יכולים לסייע למועמדים לתפקידי מפתח בארגונים לפתח את הכישורים והידע הנדרשים להובלת תהליכי שינוי בארגונים. בין הקורסים בניהול נכללים:

 

 

 • קורס מינהל עסקים - קורס מנהל עסקים לתעודה מתמקד בתהליכי ניהול ארגונים ציבוריים ופרטיים. לאורך הקורס לומדים על כלים בניהול יישומי ורוכשים גם מיומנויות בתחום השיווק. זהו קורס ערב שהיקפו כ - 180 שעות אקדמיות.

 

 • קורס ניהול משאבי אנוש - קורס ניהול משאבי אנוש נפרש על פני כ - 200 שעות אקדמיות והוא מתקיים כקורס ערב. הקורס מקנה ידע בדיני עבודה ובסוגי תהליכי ם לניהול המשאב האנושי בארגונים. המשתתפים מקבלים כלים להתמודדות עם שלל מצבים ואתגרים בתחום משאבי האנוש.

 

 • קורס מנעולנות - קורס טכנאות מנעולים נערך בשיתוף עם המרכז הארצי למנעולנות ומכשיר את משתתפיו לתפקידי מנעולנים מוסמכים. לאורך ההכשרה, שהיקפה כ - 100 שעות לימוד, נלמדים תהליכי התקנה ותיקון של מערכות נעילה מגוונות.

 

קורסים בתחום המחשבים


השלוחה עורכת קורסים בענפי ההייטק והמחשבים, שמכינים את המשתתפים לקבלת תעודות מוכרות מטעם חברות תוכנה בין לאומיות כגון מיקרוסופט וסיסקו. המכללה מהווה מרכז הסמכה רשמי של מיקרוסופט.

 

 

 • קורס ניהול רשתות MCSA - המכללה עורכת קורס להכשרת MCSA שמתמקדת בניהול ובתכנון של רשתות תקשורת מחשבים בסביבת העבודה של מיקרוסופט. הקורס סוקר את שלבי התכנון, הבנייה וההקמה של הרשתות ומעניק ידע לניהול שוטף ולהתמודדות עם תקלות.

 

 • קורס אקסל למתקדמים - במהלך קורס אקסל למתקדמים יכולים משתמשים מנוסים של התוכנה ללמוד כלים מתקדמים לייעול עבודתם. הקורס חושף לכלים ממוקדים לבנייה של בסיסי נתונים, ליצירה של סדרות נתונים וליצירה והצגה של גרפים.

 

 • קורס יישומי מחשב אופיס - במהלך קורס אופיס ניתן להכיר מקרוב מספר יישומי מחשב חשובים בהם אקסל, וורד, פאוורפוינט ואאוטלוק. כמו כן, הקורס מעניק מיומנויות בסיסיות לשימוש באינטרנט. היקף ההכשרה כ - 4 חודשים, השיעורים נערכים בשעות הערב.


המכללה למינהל באר שבע תנאי קבלה


תנאי הקבלה משתנים מקורס לקורס. בחלק מן ההכשרות יש צורך בניסיון מקצועי קודם בתחום אך קיימות גם תכניות שיכולות להתאים גם למשתתפים ללא רקע קודם שמעוניינים להצטרף לענף מבוקש. מומלץ לפנות ישירות אל מוסד הלימוד לקבלת פרטים מלאים אודות תנאי הקבלה ללימודי התעודה.

 

עוד מסלולי לימוד - המכללה למינהל