קורסי חשבונאות במכללה למינהל

שירות אישי - צור קשר
קורסי חשבונאות במכללה למינהל

קורסים בחשבונאות - המכללה למינהל

 

המכללה למינהל עורכת קורסים רבים בתחום החשבונאות, דרכם יכולים המשתתפים להתמקצע בענפים מבוקשים כגון הנהלת חשבונות, מס, חשבות שכר ובדיקת שכר. לענפים אלה דרישה מרובה במשק שיש בו התפתחות מתמדת ושינויים בתקינה ובנהלים.

 

הנה הקורסים בחשבונאות שמתקיימים ברשת המכללות:

 

הקורסים נלמדים בכל שלוחות המכללה בפרישה ארצית


קורס הנהלת חשבונות סוג 2+1


אם אתם אנשים של מספרים והמילה מתמטיקה לא מעוררת בכם פחד, משמע הדבר הוא שאתם יכולים להתקבע באחד ממקצועות החשבונות אשר מצויים במגזר התעסוקתי. מקצועות החשבונאות הם נפוצים ביותר בעולם התעסוקתי והם מתקיימים כמעט בכל ארגון עסקי. מחלקת הנהלת חשבונות מהווה פלטפורמה לקידומה ופיתוחה של קריירה בעלת תנאי העסקה נכבדים וטובים. המחלקה הזו דואגת לתעד ולחשב את כל תזרימי הכספים הפועלים במסגרת הארגון אליה היא משויכת. התפקיד כולל בתוכו חישוב שכר העובדים של הארגון, הנפקת חשבוניות לצורכי מס, תיעוד רכישות לצורכי הארגון, חישוב הכנסות קיימות ועתידיות ועוד. כל ארגון עסקי מחזיק באמתחתו מנהל חשבונות לצורך הכנת הדוחות הכספיים באופן שוטף. מכאן שעבודתו של מנהל החשבונות היא אלמנטרית וחיונית בעבור כל ארגון עסקי שמכבד את עצמו.


קורס הנהלת חשבונות סוג 2+1 מהווה את דריסת הרגל בעולם החשבונאות. קורס זה מהווה את הבסיס לתחום הנהלת החשבונות, כאשר בסיומו, ניתן להמשיך את הלימודים ולהעמיק את ההסמכה לקורס הנהלת חשבונות סוג 3, המיועד לאלו אשר רוצים להתקדם במקצוע.

 

קורס בודק שכר לרואי חשבון


במדינת ישראל קיים חוק המסדיר מכלול שלם של חוקים ותקנות אשר קמו במטרה להגן על זכויות העובדים. קיומם של חוקים ותקנות אלה מוודא כי כל העובדים במגזר התעסוקתי מקבלים את תנאי ההעסקה והשכר להם הם זכאים. בכדי לדאוג שלא התקיימו חריגות או הפרות כלשהן בנושא זה, נולד לו מקצוע בודק השכר. מדובר בענף שהוא חדש יחסית במשק הישראלי, אך עם זאת, הביקוש אליו רק הולך וגובר ככל שהשנים עוברות.


קורס בודק שכר לרואי חשבון מאפשרת לעובדים בענף החשבונאות להרחיב את האופרציות המקצועיות שלהם ולהעמיק את האינפורמציה הכללית שלהם במקצוע. מסלול זה מותאם במיוחד בעבור רואי חשבון ותיקים ומנוסים, כאשר הוא מעניק את שלל הכלים והידע אשר דרושים להסמכתם כבודקי שכר מוסמכים ככתבו וכלשונו של החוק.

 

קורס בודק שכר מוסמך


לאורך השנים, מאז הוגברה במדינת ישראל האכיפה של כל הקשור לענייני תעסוקה, הופכים מנהלי ארגונים שונים לחשופים יותר מול תביעות. מקרים רבים נולדו כתוצאה מסכסוכי שכר במקומות עבודה, ובהתאם לכך, נוצר הצורך בתפקיד בודק שכר מוסמך על מנת לספק מענה ראוי לתופעה ולדאוג לזכויותיו של כל עובד במשק הישראלי.


קורס זה נועד להכשיר ולהסמיך עובדים בארגונים השונים, כדי שיוכלו לפקח על תנאי העובדים והעבודה ולוודא שהעובד מקבל את מיטב הזכויות והתנאים המגיעים לו במסגרת חוזה ההעסקה שלו מול הארגון ובהתאם לחוק. במסגרת העבודה בודק שכר מוכרח לבדוק שלמעסיק לא קיים רקע בניצול עובדים או פגיעה בזכויותיהם של עובדים. הקורס מיועד לבוגרי קורס חשבי שכר בכירים או לרואי חשבון העוסקים בדיני עבודה, יועצי מס, כלכלנים ועוד. הקורס מתקיים תחת פיקוחו של משרד הכלכלה.

 

קורס בודקי שכר ליועצי מס


יועץ מס הוא אחד העוסק במתן ייעוץ ופתרונות בנושאי מיסים. העבודה העיקרית שלו מתנקזת להנפקה ומילוי של דוחות אשר יש להגיש אותם לרשויות המס, כמו גם בייצוג של נישומים בפני אותן רשויות מס. פעילותם של יועצי המס בישראל מוסדרת בפקודת מס הכנסה. משרדי ייעוץ המס מספקים בין השאר שירותים של ייעוץ כלכלי, תיאומי מס, החזרי מס לשכירים, ניהול חשבונות, עריכת דוחות שנתיים והצהרות הון, פתיחת תיקים במוסדות המס וייעוץ בכל הנוגע למיסים. בקורס בודק שכר מוסמך ליועצי מס, יכולים אותם אנשי מקצוע מנוסים לרכוש כלים חדשים אשר יסייעו להם לקדם את הקריירה שלהם.

 

קורס הנהלת חשבונות סוג 3


מקצוע הנהלת חשבונות נחשב לאחד המקצועות הנדרשים ביותר בשוק התעסוקה, זאת עקב התפתחותם של הכלכלה והמסחר במשק המודרני בישראל. קורס הנהלת חשבונות הוא רבגוני, מאתגר ומרתק, והוא פותח בפני בעלי המיומנויות והכישורים בתחום זה דלת רחבה למגוון תחומי תעסוקה. לאחר שאותם בעלי המיומנויות רכשו את כל הכלים הדרושים להם כדי לעבור את קורס הנהלת חשבונות סוג 2 + 1, הגיע הזמן להמשיך ללימודי המשך לתפקיד מנהל חשבונות ברמת סוג 3. במסגרת התפקיד הזה מנהל החשבונות הוא בעל הרמה הגבוהה ביותר בתחום לאחר שקיבל את ההסמכה. בדומה למנהל חשבונות סוג 1 + 2, אחראי מנהל חשבונות סוג 3 על רישום ההכנסות וההוצאות בארגונים ובחברות, ומסייע לשיפור התהליכים בהתאם לחוק. העוסקים בתחום, נהנים מתנאים סוציאליים מצוינים ושכר גבוה ומתגמל.

 

קורס חשבונאי בכיר


ההתפתחות הגדלה של פעילות המסחר, הכלכלה והמשק בישראל, מייצרת ביקוש גדל למנהלי חשבונות בכירים, כאנשים האחראים על מערכות החשבונאות המורכבות בפירמה המודרנית, ומהווים חלק אינטגרלי בצוות הניהולי באותה הפירמה. קורס זה נועד להכשיר את מנהל החשבונות הבכיר בתחומים המקצועיים הרבים הנדרשים ממנו.


הקורס מיועד למנהלי חשבונות המעוניינים לקבל הכשרה לתפקידים בכירים בתחומי החשבונאות השונים. לפיכך, אם יש בידכם תעודת מנהל חשבונות סוג 1 + 2 או סוג 3 מטעם משרד הכלכלה, או אם בידיכם ניסיון תעסוקתי של למעלה מ - 5 שנים בעבודה כמנהלי חשבונות, ואתם שואפים להעמיק את הידע שלכם בתחום, להתמקצע ולהתקדם למשרות יותר רווחיות בעולם החשבונאות – קורס חשבונאי בכיר עשוי להתאים לכם. חשבונאי בכיר, הקרוי גם מנהל חשבונות מדופלם, הוא בעל הדרגה הבכירה ביותר בעולם החשבונאות. לימודים עשירים ומקיפים אלו, יעניקו עבורכם תשתית תיאורטית למעבר מוצלח ואפקטיבי של הבחינות החיצוניות אשר נערכות בשיתוף לשכת רואי החשבון בישראל.


קורס חשבי שכר בכירים


במשרדים לראיית חשבון, משרדי יועצי מס וגם במפעלים – חשב שכר בכיר מהווה כיום פונקציה הכרחית במקומות עבודה רבים. שוק התעסוקה מבקש לעצמו חשבי שכר בכירים, אנשים אשר התמקצעו בתחום הנהלת החשבונות ומעוניינים כעת לרכוש התמחות נוספת בנושא השכר. המסלול הישיר למקצוע זה הוא קורס חשבי שכר בכירים, מקצוע המהווה בדרך קבע תפקיד מפתח בכל ארגון.


ברגע שארגון או עסק כלשהו מעסיקים מספר רב של עובדים, קמה הדרישה למיומנויות והידע הנרחב של חשב השכר, העובד אשר בקיא בכל הנושאים המורכבים שקשורים במשכורות, בחובות ובזכויות של עובדים בפני הרשויות בישראל, זאת על פי המקרה המובחן לגופו של כל עובד. המשכורת של העובדים נמצאת בידיהם של חשבי השכר בסוף כל חודש, נוסף לתנאי ההעסקה, החובות והזכויות והתנאים הסוציאליים.

 

קורס יועץ מס


יועץ מס זהו בעל המקצוע המוכר באופן רשמי בפנקס יועצי המס, זאת לפי החוק בישראל ולפי התיקונים שנוספו לפקודת מס הכנסה. בהתאם לכך, גם אם אדם הוא בוגר קורס הנהלת חשבונות, נאסר עליו לתת ייעוץ בענייני מיסים מבלי שתונפק לו תעודת הכרה רשמית מטעם הרשויות. זוהי הגבלה שהודגשה בחוק הישראלי עוד משנת 2005. אין מנוס מלהחזיק ברישיון והסמכה תקפים בכדי לעסוק בתחום ייעוץ המס, זאת ניתן להשיג דרך מבחנים חיצוניים מטעם מועצת יועצי המס.


במשרדי ראיית חשבון ובכלל בכל מוסד או עסק גדול, דרוש יועץ מס מקצועי שיעניק מהידע הרחב שלו וההתמצאות בחוקי מס הכנסה. מטרתו היא להעביר ביקורת חשבונאית על ספרי החברה ולעזור לארגונים גדולים ולאנשים במגזר התעסוקתי להתנהל מול רשויות המס בדרך הבטוחה והנכונה ביותר.

עוד מסלולי לימוד - המכללה למינהל