לימודי הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות ייצור במכללה למינהל

שירות אישי - צור קשר
לימודי הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות ייצור במכללה למינהל

לימודי הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות ייצור - המכללה למינהל


למען איכות וקדמה במערך הייצור


כחלק מתהליך הייעול המתמיד שמתקיים בתעשייה הטכנולוגית, ארגונים ומפעלים מפתחים כל העת פתרונות מתקדמים שיכולים לסייע להם לייעל את התפוקה השוטפת ולהוזיל את עלויות הייצור. ניהול יעיל של הייצור יכול לתרום רבות לרווחיות הכוללת של הארגון ולכן ארגונים רבים משקיעים משאבים רבים בתכנון ובפיתוח של הייצור בהתאם למחקרים ושיטות חדשניות. להנדסאי תעשייה וניהול יש תפקיד מרכזי בתהליכי הייעול הללו, הם יכולים לתכנן וליישם פתרונות מתקדמים ולהוביל תהליכי שינוי משמעותיים בתעשייה.


המכללה למינהל מפעילה תכנית ללימודי הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות ייצור. זהו אחד ממסלולי ההתמחות שמתקיימים במסגרת לימודי הנדסאי תעשייה וניהול במכללה. מסלול זה מאפשר לסטודנטים להעמיק בשיטות מתקדמות לייעול תהליכי ייצור בתעשייה. בוגרי תכנית זו, שמוכרת על ידי מה"ט לקבלת דיפלומת הנדסאים, יכולים להשתלב במגוון של תפקידים בפיקוח על מערכי ייצור, בתכנון ייצור, בתכנון עבודה ובתפעול של מערכות תומכות ייצור בתעשייה.

 

לימודי הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות ייצור נערכים בשלוחות המכללה למינהל בערים אשדוד, ראשון לציון


תכנית הלימודים


סטודנטים בתכנית זו ללימודי הנדסאים לומדים בהרחבה על תהליכי ניהול של מערכות ייצור בתעשייה והם מפתחים כישורים ניהוליים וטכנולוגיים הנדרשים לניהול תהליכים אלה. בתחילת התכנית הם לומדים נושאים כלליים שנמצאים בבסיס תחום הנדסת התעשייה, כגון חקר עבודה, התנהגות ארגונית, ענפי ייצור ויסודות במתמטיקה ובאנגלית. לאחר מכן, הם מעמיקים במקצועות ייעודיים בתחום הייצור. הם לומדים בהרחבה על תחום הנדסת השיטות ובוחנים טכניקות מקצועיות לניהול יעיל ורווחי של משאבי ייצור במפעלים ובארגונים.


מתכונת הלימוד


סטודנטים בתכנית זו יכולים ללמוד במסלול יום שכולל ארבעה סמסטרים, או במסלול משולב שאורכו שישה סמסטרים, המשלב שיעורים בשעות הערב עם מפגשים בימי שישי. במהלך הלימודים הסטודנטים עורכים פרויקט גמר, שבו הם מיישמים את הידע הנלמד ומתמקדים בתהליכי תכנון ופיתוח של מערכות בארגונים וחקר עבודה. במסגרת התכנית, יכולים חיילים משוחררים לקבל מימון בהיקף של 100 אחוזים משכר הלימוד בהתאם לנהלי מה"ט.


נושאי הלימוד


בין הנושאים הנלמדים במסגרת התכנית ללימודי הנדסאים נכללים גם התחומים הבאים:

 

  • מקצועות ייצור
  • הנדסת שיטות
  • התנהגות ארגונית
  • ניהול משאבי הייצור   
  • מתמטיקה
  • חקר עבודה   
  • ועוד

 


על מוסד הלימוד


לימודי הנדסאי תעשייה וניהול של המכללה למינהל מתקיימים במספר התמחויות נוספות, כגון הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות שיווק והנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות לוגיסטיקה. נוסף על כך, פועלות עוד שלל תכניות הנדסאים במכללה, כגון לימודי הנדסאי בניין, לימודי הנדסאי מכונות מכטרוניקה, לימודי הנדסאי תוכנה, לימודי הנדסאי חשמל, לימודי הנדסאי מכשור רפואי ועוד. מוסד הלימוד עורך גם קורסים לתעודה בענפים מבוקשים כגון ניהול, מחשבים, מינהל, חשבונאות ומקצועות הטיפול. הקורסים מתאימים לעובדים שמעוניינים לקדם את הקריירה וכן למי שמחפשים להשתלב בתחומים מבוקשים בתעשייה ובעולם העסקי. רבים מן הקורסים מכינים את המשתתפים לקראת מבחני הסמכה ממשלתיים, בדרך לקבלת תעודת מקצוע מוכרת.


תנאי קבלה


תנאי הקבלה ללימודי ההנדסאים מוכתבים על ידי מה"ט, לפיהם מועמדים שמעוניינים להתקבל ללימודים נדרשים לתעודת בגרות מלאה או בגרות ובה ציון חיובי במקצועות בהם בגרות באנגלית, בגרות בעברית ובגרות במתמטיקה. נוסף על כך, מועמדים מעל גיל 35 יכולים להתקבל בהצגת אישור על השלמת 12 שנות לימוד. מועמדים שעוברים בהצלחה מכינה טכנולוגית קדם הנדסאים או מכינה קדם אקדמית מוכרת יכולים להתקבל גם הם ללימודים.


תעודה


סטודנטים שעומדים בכל חובות הלימודים זכאים לקבל בסיומם דיפלומת הנדסאים המוענקת על ידי מה"ט. כדי לקבל את הדיפלומה הם צריכים לעבור מספר מבחני גמר חיצוניים, במקצועות סטטיסטיקה, ניהול ייצור, כלכלה תעשייתית ומדידת עבודה. דיפלומה זו מאפשרת לבוגרים להירשם בפנקס ההנדסאים.

עוד מסלולי לימוד - המכללה למינהל