המכללה למינהל אילת

שירות אישי - צור קשר
המכללה למינהל אילת

המכללה למנהל סניף אילת


שלוחת המכללה למינהל בעיר אילת נוסדה בשנת 1997 ובה מתקיימים מגוון של מסלולי לימודי הנדסאים ותכניות לימודי תעודה. בשלוחה זו לומדים מדי שנה מעל 1,500 סטודנטים וסטודנטיות בשלל מסלולים ותחומי לימוד. השלוחה הדרומית ביותר של מוסד הלימוד שואפת להכשיר את תלמידיה לתפקידים מבוקשים במשק ובוגריה משתלבים בשלל ענפים בשוק הפרטי והעסקי ומתקדמים בהמשך דרכם לתפקידים ניהוליים שונים.


צוות שלוחת אילת מורכב ממומחים בתחומי הטכנולוגיה, העסקים וכן ממומחים בענפים נוספים שברשותם ניסיון מקצועי בתחומם וניסיון בהוראה. מוסד הלימוד מציע לתלמידים מערך הכוונה ושירותי ייעוץ, אלה נגישים לסטודנטים החל מבחירת מסלול הלימוד ועד לסיום הלימודים במטרה לסייע להם להתמודד עם אתגרים ולבטים לאורך הכשרתם.


נוסף על ההכשרות השונות אשר מתקיימות בשלוחת אילת, מוסד הלימוד עורך גם השתלמויות מקצועיות שמתאימות לעובדים ולמנהלים שמגיעים לעיר אילת כדי לרכוש כלים לקידום הקריירה ולייעול עבודתם.


המכללה למינהל אילת טלפון כתובת דרכי הגעה


שלוחת אילת של המכללה למינהל ממוקמת ברחוב חטיבת הנגב 3. המכללה ממוקמת בסמוך למרכז מסחרי והגישה אליה נוחה באמצעות תחבורה ציבורית ורכב פרטי מכל רחבי העיר וכן מערים ויישובים נוספים באזור הדרום.


המכללה למינהל אילת תנאי קבלה


תנאי הקבלה ללימודים במכללה למינהל משתנים בהתאם למסלול המבוקש. לרוב תנאי הקבלה מותאמים לדרישות גופים ממשלתיים שונים שמפקחים על המסלולים ועורכים את בחינות הגמר בסיומם. יש לציין כי כדי לקבל את תנאי הקבלה המלאים והמדויקים ביותר יש לפנות ישירות אל מוסד הלימוד. תנאי הקבלה משתנים מעת לעת.


בלימודי ההנדסאים שבמכללה, תנאי הקבלה כוללים דרישה לבגרות מלאה או לבגרות חלקית ובה ציון חיובי בבגרויות באנגלית, במתמטיקה ובעברית. גם בוגרי מכינה טכנולוגית או מכינה קדם אקדמית יכולים להתקבל בהתאם להישגיהם במכינה. עבור מועמדים מעל גיל 35, יש צורך בתעודת סיום 12 שנות לימוד, מועמדים אלה אינם נדרשים להצגת בגרויות.


תנאי הקבלה ללימודי התעודה משתנים, בחלק מן המסלולים נדרשת השלמת 12 שנות לימוד ובאחרים יש צורך בניסיון מקצועי מתאים בתחום הנלמד. חלק מן הקורסים מיועדים לבעלי תעודת הסמכה קודמת בענף שמעוניינים להמשיך לקדם את הקריירה.


מסלולי לימוד המכללה למינהל אילת


במכללה למינהל - אילת ניתן ללמוד במגוון רחב של תכניות, אלה כוללות:


לימודי הנדסאים


לימודי ההנדסאים שנערכים בשלוחת אילת של המכללה למינהל מוכרים על ידי מה"ט ומכינים את הסטודנטים לקראת מבחני ההסמכה הממשלתיים להנדסאים. הלימודים מעניקים לסטודנטים שלל מיומנויות טכנולוגיות פרקטיות שחיוניות למעוניינים להשתלב בתפקידי הנדסאים בתעשייה. אלה הם מסלולי ההנדסאים שמתקיימים בשלוחה זו -

 

  • מכינה טכנולוגית להנדסאים - המכינה הטכנולוגית מתאימה למועמדים ללימודי הנדסאים שמעוניינים לשפר את סיכויי הקבלה ללימודים. הסטודנטים במכינה יכולים לבחור בין מסלול יום למסלול משולב בו נערכים שיעורים בערבים ובימי שישי. אורכם של שני המסלולים שני סמסטרים. במהלך המכינה לומדים קורסי במתמטיקה, בהבעה עברית ובאנגלית ובמקביל מפתחים מיומנויות למידה חיוניות להמשך לימודי ההנדסאים.

 

  • לימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים - לימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים מתקיימים במסלול יום שאורכו כשנתיים וחצי ובו חמישה סמסטרים, או בתכנית לימודי ערב שאורכה שלוש שנים ובה שמונה סמסטרים. בוגרי לימודי הנדסאי בניין יכולים ללמוד במסלול מקוצר. הלימודים משלבים בין כלים טכנולוגיים והנדסיים לבין מיומנויות יצירתיות ואמנותיות והם מקנים לסטודנטים מגוון של כישורי תכנון וביצוע של פרויקטים בבנייה בהתאם להגדרות התפקיד של הנדסאים. הלימודים מכינים לקראת כמה מבחנים חיצוניים בתחומים כגון תורת הבנייה, שרטוט, תכנון אדריכלי, עיצוב פנים ולימודי מבנים.

 

לימודי תעודה

 

קורסים בתחום החשבונאות


בשלוחת אילת של המכללה למינהל נערכים שלל קורסים בחשבונאות. הקורסים מקנים ידע נרחב ואקטואלי בתחום הנהלת החשבונות, השכר וענפים משיקים. מרבית מסלולי לימודי התעודה מכינים את המשתתפים לקראת מבחני הסמכה ממשלתיים שנדרשים לקבלת תעודות מקצוע בתחום. בין הקורסים בחשבונאות בשלוחה -

 

  • קורס הנהלת חשבונות סוג 1 + 2 - קורס הנהלת חשבונות 1 + 2 מעניק לתלמידים כלים לניהול חשבונות עבור עסקים יצרניים ותעשייתיים ובעסקים מיוחדים באפיונם. הקורס כולל כ - 285 שעות אקדמיות, ישנה אפשרות ללמוד במסלול בוקר, או בתכנית המשלבת לימודים בערב ובימי שישי. תכנית זו מותאמת לדרישות משרד התעשייה, מבחני ההסמכה בסיום הקורס מתקיימים במכללה.

 

  • הנהלת חשבונות וחשב שכר משולב - זהו קורס משולב שבו הסטודנטים מקבלים הכשרה הן בתחום הנהלת החשבונות והן בחשבות שכר. המסלול מכין את תלמידיו לקראת מבחני ההסמכה הממשלתיים להסמכת הנהלת חשבונות סוג 1 + 2 ולהסמכת חשב שכר. היקפו של הקורס הוא כ - 377 שעות. שתי ההכשרות משלבות תכנים מעשיים. הסטודנטים מתרגלים שימוש בתוכנות מחשב בתחום הנהלת החשבונות והשכר ומתרגלים תהליכי עבודה שוטפים שנדרשים מבעלי המקצוע. הקורס כולל גם תרגולים מרוכזים לקראת הבחינות.

 

  • קורס חשב שכר - תכנית זו מכינה את תלמידיה לקראת הבחינות הממשלתיות לקבלת ההסמכה הראשונה במדרג ההכשרות בענף חשבות השכר. המשתתפים לומדים על שלל כלים מקצועיים לניהול מערכי שכר ולהכנה של תלושים ודוחות בהתאם לתקינה העכשווית. היקף שעות הקורס מחולק ל - 78 שעות של לימוד עיוני של עקרונות השכר ו - 37 שעות שמוקדשות להתנסות מעשית ולתרגול החומר הנלמד.

 

  • קורס חשב שכר בכיר - קורס חשב שכר בכיר יכול להתאים לבוגרי קורס חשבי שכר שמעוניינים לפתח את הקריירה ולהתקדם בסולם הדרגות בתחום. הקורס נפרש על פני כ - 130 שעות עיוניות ו - 20 שעות לימוד שמוקדשות לעבודה מעשית. הקורס מאפשר להרחיב את הידע הנוגע לשכר בארגונים ובמהלכו לומדים לטפל בדוחות מס הכנסה ולהתמודד עם בעיות בתחום השכר בחברות.


קורסים בתחום הניהול


בתחום הניהול, ניתן ללמוד במסלולים שונים לתעודה במכללה למינהל - שלוחת אילת. הקורסים הללו יכולים לסייע למשתתפים לרכוש מיומנויות מנהיגות שיכולות לשמש אותם לצורך קידום הקריירה והתקדמות לתפקידי מפתח בזירה הארגונית.

 

  • קורס ניהול משאבי אנוש - קורס זה נפרש כל פני כ - 200 שעות לימוד אקדמיות. הוא מתקיים בשעות הערב ונוח לשילוב עם עבודה. במהלכו נלמדות מיומנויות ארגון וניהול הנחוצות לקבלת החלטות בסביבה העסקית. כמו כן, המשתתפים לומדים על דיני עבודה, על כלים לפיתוח המשאב האנושי ועל סוגיות פסיכולוגיות בעבודה.


קורסי מחשבים


במכללה נלמדים קורסים להיכרות עם יישומים ותוכנות מחשב. לימודי המחשבים מתקיימים במעבדות מחשבים שבהן המשתתפים יכולים להכיר מקרוב את התוכנות הנלמדות ולתרגל בפועל את השימוש בהן. בין הקורסים המתקיימים בתחום המחשבים -

 

  • קורס יישומי מחשב אופיס - קורס אופיס שנערך בשלוחת אילת של המכללה למינהל מתקיים כקורס ערב ואורכו הוא כארבעה חודשים. במהלך הקורס המשתתפים מכירים מגוון יישומים של אופיס, בהם תוכנת וורד, תוכנת אקסל, תוכנת פאוורפוינט והדואר האלקטרוני אאוטלוק. נלמדים גם כישורי שימוש באינטרנט.


קורסי שפות

 

  • קורס אנגלית - קורסי האנגלית של שלוחת אילת במכללה למינהל מתקיימים בכמה רמות, בהתאם לשליטה הקודמת של התלמידים בשפה האנגלית. קורס אנגלית למתחילים מתאים למי שמעוניינים לרכוש מיומנויות בסיס בשפה, הוא נפרש על פני כ - 20 מפגשים ומתקיים במתכונת ערב. במהלכו לומדים עקרונות בסיס בכתיבה ובשיחה בעל פה. קורס אנגלית למתקדמים מתאים למי ששולטים ברמה טובה באנגלית ומעוניינים לשכלל את הידע והשטף בשיחה ובכתיבה. הקורס למתקדמים כולל כ - 2 מפגשים שבועיים.

 

 

עוד מסלולי לימוד - המכללה למינהל