קורס נהגי משא כבד במכללה למינהל

שירות אישי - צור קשר
קורס נהגי משא כבד במכללה למינהל

קורס נהג רכב משא כבד עיוני במכללה למינהל

 

הקורס מתקיים בשלוחת אילת


במכללה למינהל מתקיים קורס נהגי רכב משא כבד. קורס זה מתאים לנהגים מנוסים שברצונם לקבל את רישיון הנהיגה לרכבים מעל 12 טון למשא כבד, בהתאם להנחיות משרד התחבורה. משרד זה הוא האחראי על תכניות הלימוד ועל הבחינות, בעוד משרד העבודה והרווחה הוא הגורם שאחראי על הסמכת משתתפי הקורסים.


כיום, כדי לקבל רישיון מסוג זה יש צורך במעבר קורס רכב ייעודי ובמעבר של בחינות עיוניות ומעשיות. יש להדגיש כי בקורס זה נכלל המרכיב העיוני בלבד הנחוץ בתהליך, כאשר הבוגרים נדרשים לעבור באופן עצמאי גם את החלק המעשי של ההכשרה ואת הבחינות המתחייבות מכך.


במסגרת הקורס המשתתפים לומדים כלים עיוניים הרלוונטיים לנהגי משא כבד, לרבות שיטות נהיגה, היכרות עם חוקי תעבורה ואופן תחזוקת הרכבים. כל אלה יכולים לסייע בהכשרתם כנהגים מקצועיים ואחראיים שביכולתם להתמודד עם מצבים שונים על הכביש. בוגרי הקורס, לאחר קבלת הרישיון ועמידה בכל התנאים הנדרשים, יכולים להשתלב כנהגים במסגרות שונות כגון בתחום ההובלה, בענף הבנייה או במפעלי תעשייה.

 

תכנית הלימודים


משתתפי קורס רכב זה רוכשים ידע עיוני הנחוץ לשדרוג רישיון הנהיגה לרישיון לרכבים כבדים. תכנית הלימודים בקורס מותאמת לדרישות משרד העבודה ומשרד התחבורה, כפי שנדרש מן המשתתפים בקורס בעת ההגשה לבחינות ההסמכה הממשלתיות.


במהלך הקורס נלמדים היבטים עיוניים בנהיגה נכונה על רכב המשא הכבד ועקרונות נהיגה מונעת. כמו כן, עוסקים בסוגיות בדיני עבודה ובמבנה הרכב, וכן בתהליכי הפריקה והטעינה הנדרשים מן הנהגים כחלק מעבודתם השוטפת. נרכש גם ידע בסיסי בענפים כגון עבודה בגובה ועזרה ראשונה, כפי שמתחייב בחוק לגבי אותם נהגים.

 

מתכונת הלימוד


בקורס זה 154 שעות לימוד אקדמיות. השיעורים מתקיימים בשלושה ימי לימוד בשבוע, בשעות הערב. מתקיימים גם שיעורים בימי שישי בשעות הבוקר, באופן לא קבוע ובהתאם למערכת. מדובר בקורס עיוני והשיעורים בו מבוססים על הרצאות פרונטליות שבהן נלמד החומר הנדרש לבחינות.

 

נושאי הלימוד


המקצועות הנלמדים במסגרת הקורס כוללים את הנושאים הבאים:

 

 

  • כיבוי אש
  • יחסי אנוש
  • נהיגה נכונה
  • הכרת הרכב
  • נהיגה מונעת
  • עבודה בגובה
  • דיני התעבורה
  • פריקה וטעינה
  • הגורם האנושי בנהיגה
  • ועוד

 

 

על מוסד הלימוד


ברשת המכללות "המכללה למינהל" מתקיימים קורסים נוספים בתחום התחבורה, בהם קורס נהג רכב ציבורי עיוני, שמיועד למעוניינים לקבל רישיון על אוטובוסים או מוניות. מדובר בקורס עיוני להכנה לבחינות משרד התחבורה, אגף הרישוי.


כמו כן, ניתן ללמוד במכללה זו במסלולים נוספים להכשרה מקצועית. בין הענפים אותם ניתן ללמוד נכללים ניהול, מינהל, חשבונאות, מחשבים, עיצוב ועוד. ברבים מבין אותם קורסים ניתן לקבל הכנה לקראת מבחנים ממשלתיים, הנחוצים לצורך קבלת תעודות גמר ומקצוע מוכרות ולהשתלבות בעבודה. המשתתפים לוקחים חלק בתרגולים פרקטיים, סדנאות והתנסויות וכך יכולים להכין את עצמם לקראת אתגרים בשוק העבודה של היום.

 

תנאי קבלה

 

קורס זה מיועד לנהגים מנוסים ובעלי רישיון שברצונם להעלות את דרגת הרישיון לכזה המאפשר נהיגה על רכבי משא. במסגרת הדרישות לקבלה, יש צורך בהפניה בתוקף מטעם משרד התחבורה או משרד הרישוי, בהתאם לרישיון. כמו כן, המועמדים נדרשים להציג טופס ירוק ואישור על ביצוע בדיקת ראייה.


תעודה


בסיום ההכשרה המשתתפים יכולים לגשת למבחנים חיצוניים עיוניים שנערכים על ידי משרד התחבורה. הבחינה בנושא תיאוריה ודיני תעבורה מטעם אגף הרישוי נערכת מול הזכיין, בעוד הבחינה העיונית במקצועות נהיגה נכונה, טעינה ופריקה ותורת הרכב מתבצעת בעזרת שובר לתשלום דרך הדואר, גם בחינה זו כרוכה בתשלום אגרה למשרד התחבורה.


בוגרים העומדים בכל הדרישות ועוברים את הבחינות זכאים לקבל תעודת גמר מטעם המכללה למינהל, ותעודת מקצוע מטעם משרד העבודה והרווחה. כדי לקבל את הדיפלומות עליהם להיות נוכחים ב - 100 אחוזים מן המפגשים ולעבור את הבחינות הממשלתיות בהתאם לנהלי משרד העבודה.

עוד מסלולי לימוד - המכללה למינהל