קורס ניהול עסקי ויזמות במכללה למינהל

שירות אישי - צור קשר
קורס ניהול עסקי ויזמות במכללה למינהל

קורס ניהול עסקי ויזמות - המכללה למינהל

 

ארגונים עסקיים בנויים ממכלול של מרכיבים. כדי לנהל עסקים באופן מוצלח יש צורך להכיר את כלל הגורמים האלה ולדעת כיצד להוביל אותם יחד ביעילות. בין אותם ענפים אפשר למנות שיווק, מימון, חשבונאות ומשאבי אנוש. כדי להתגבר על אתגרים ולקבל החלטות באופן יעיל יותר, המנהלים והבכירים נדרשים לשלוט בכלים הניהוליים הללו ולהחזיק ביכולות אנליטיות מפותחות. השוק של היום הוא דינמי במיוחד וכדי לנווט בו בהצלחה יש צורך גם ביצירתיות, גמישות וחשיבה "מחוץ לקופסה".


מנהלים ומועמדים לתפקידי ניהול המעוניינים לרכוש ידע פרקטי ליישום בעבודתם יכולים ללמוד בקורס ניהול עסקי המתקיים במכללה למינהל. בקורס זה ניתן להעמיק בסוגיות אקטואליות הרלוונטיות לעבודתם של מנהלים ובכירים ולהכיר כלים בעזרתם ניתן לייעל את הפעילות העסקית.

 

היכן לומדים?


הקורס מתקיים בשלוחת המכללה למינהל בעיר באר שבע

 

תכנית הלימודים


מטרת התכנית היא הקניית ידע וכלים בתחום הניהול והשיווק תוך שימת דגש על תחום הניהול היישומי.


המשתתפים בקורס רוכשים סל נרחב של כלים שיכולים לסייע להם בקהלת החלטות עסקיות וארגוניות. בין היתר הם לומדים עקרונות חשובים בענפי המימון, שיווק, שוק ההון, משאבי אנוש ופרסום. הם מפתחים גם מיומנויות ניהוליות ועסקיות שחיוניות בעולם הארגוני של היום. בהמשך סוקרים גם היבטים משפטיים כגון דיני עבודה, וסוגיות טכנולוגיות רלוונטיות כגון אתרי אינטרנט שבהם יכולים מנהלים להיעזר במסגרת עבודתם.

 

מתכונת הלימוד


היקפה של התכנית בניהול עסקי הוא 100 שעות לימוד אקדמיות. השיעורים נערכים אחת לשבוע, בשעות הערב, במתכונת נוחה לאנשים עובדים.


משתתפי קורס ניהול זה לוקחים חלק בשיעורים עיוניים וכן בתרגילים פרקטיים. כמו כן, לקראת סיומו של הקורס עליהם לבצע פרויקט גמר יישומי שבו הם מנתחים מצבים עסקיים שונים בהתאם לכלים הנרכשים בהכשרה.

 

נושאי הלימוד


בין מגוון הנושאים אשר נלמדים במסגרת הקורס נכללים גם התחומים הבאים:

 

 

 • יסודות במימון
 • שירות לקוחות
 • מיומנויות שיווק
 • בורסה ושוק ההון
 • מיומנויות ניהוליות
 • ניהול המשאב האנושי
 • אתרי אינטרנט עסקיים
 • משפט עסקי ודיני עבודה
 • הצגה של מודלים עסקיים
 • חשבונאות ניהולית ופיננסית
 • ועוד

 

על מוסד הלימוד


המכללה למינהל היא רשת מכללות ללימודי תעודה שבהן ניתן לקחת חלק בקורסים במגוון של מקצועות. בין הענפים הנלמדים במוסד זה נכללים ניהול, חשבונאות, מינהל ומזכירות, תחבורה, מחשבים ועוד. כמו כן מתקיימים במכללה גם לימודי הנדסאים המוכרים על ידי מה"ט, במגמות שונות.


בתחום הניהול, ניתן למצוא קורסים נוספים במוסד זה, בהם קורס מינהל עסקים לתעודה, קורס ניהול מלאי ורכש, קורס ניהול משאבי אנוש, קורס יבוא, יצוא וסחר בינלאומי ועוד. הקורסים מותאמים לתהליכים עדכניים בשטח ולדרישות של ארגונים ונכללים בהם תכנים פרקטיים והיכרות עם דוגמאות מן השטח. סגל ההוראה הוא בעל ניסיון הן בעולם הארגוני והעסקי והן בהוראה, והוא מעביר מן הידע והכלים שברשותו אל הסטודנטים לאורך הכשרתם.

 

תנאי קבלה וקהל היעד


מסלול זה מתאים למנהלים ולמועמדים לתפקידי ניהול בארגונים ציבוריים ופרטיים, המעוניינים לרכוש ידע ניהולי לקראת קידומם בארגונים שבהם הם עובדים.


במסגרת תנאי הקבלה, על המועמדים להיות בוגרי 12 שנות לימוד לפחות וכן עליהם לעבור ראיון אישי לבדיקת התאמתם. מומלץ לפנות אל מוסד הלימוד לצורך קבלת המידע המלא לגבי תנאי הקבלה.

 

תעודה


משתתפים העומדים בדרישות התכנית זכאים לקבל תעודת גמר "ניהול עסקי" המוענקת על ידי המכללה למינהל. כדי לקבל את הדיפלומה יש צורך לעבור את הבחינות הפנימיות בנושאי הלימוד בציון של לפחות 56, להגיש את פרויקט הגמר המסכם ולהציגו ולהיות נוכחים ב - 85 אחוזים לפחות מכלל המפגשים.

עוד מסלולי לימוד - המכללה למינהל