קורס חשבי שכר באורט רחובות

קורס חשבי שכר באורט רחובות

קורס חשבי שכר במכללת אורט רחובות

 

במכללת אורט רחובות מתקיים קורס חשבי שכר, שבו יכולים מנהלי חשבונות לרכוש את הכלים הנחוצים לקידום הקריירה ולהרחבת תחומי הסמכות שלהם בארגון. לחשבים תפקיד חשוב בהפקת תלושי השכר ופיקוח על הזכויות הסוציאליות של העובדים מבחינה זו, כדי לבצע את תפקידם כהלכה הם נדרשים להכיר את התקנות העדכניות ולהתמצא במכלול החובות והזכויות של עובדים.


כיום כדי להשתלב בתפקיד זה יש צורך לעבור קורס חשבונאות מתאים ולכן להיבחן במספר בחינות שנערכות על ידי לשכת רואי החשבון ומשרד העבודה. במהלך הקורס מתכוננים לקראת אותן בחינות וכן רוכשים את כל הידע העיוני והמעשי הנחוץ כדי למלא את התפקיד ביעילות ובהצלחה. בוגרי התכנית יכולים להשתלב במגוון ארגונים ועסקים שבהם נדרשים שירותיהם של החשבים לצורך ניהול המשכורות. היום מתקיימים שינויים תדירים בחקיקה ובזכויות העובדים וכך הביקוש לעובדים איכותיים הבקיאים בכלים העדכניים ביותר הוא גבוה למדיי בשוק.


תכנית הלימודים


במהלך קורס חשבי שכר המשתתפים לומדים מגוון סוגיות הנוגעות לחישוב השכר ולעריכת המשכורות בארגונים ועסקים. נלמדים תהליכי היישום בפועל של תקנות שונות בתחום שכר העובדים, כגון ביטוח לאומי, מס הכנסה וכן ביטוחים והפרשות לקרנות וקופות גמל להם זכאים העובדים כחוק. כך הם לומדים כיצד להביא לידי ביטוי את אותם תנאים סוציאליים של העובדים בתלושי השכר תוך התחשבות בעדכוני חקיקה, מיסוי ותקינה ובנתונים של כל עובד וארגון. ידע זה יכול לסייע להם בהתמודדות עם אתגרים מקצועיים הרלוונטיים לחשבים בעבודתם השוטפת, וכך לתרום לתפקוד הכלכלי התקין של הארגון.


מתכונת הלימוד


הקורס מתקיים במתכונת ערב, שבה המשתתפים לומדים פעם או פעמיים במהלך השבוע, מתכונת זו מותאמת במיוחד לאנשים עובדים המעוניינים לשלב את ההכשרה עם לוח הזמנים המקצועי. לאורך הקורס המשתתפים לומדים בשיעורים עיוניים וגם לוקחים חלק בתרגילים מעשיים שבה מתנסים בהיבטים מעבודתם של החשבים. כמו כן מתקיימת הכנה לקראת מבחני ההסמכה הממשלתיים למקצוע זה שאותם יש לעבור כדי להשתלב בתחום.

 

נושאי הלימוד


במהלך הקורס המשתתפים עוסקים במגוון היבטים הנוגעים לשכר, בין היתר נלמדים הנושאים הבאים:

 

 

  • דיני עבודה
  • ביטוח לאומי
  • מבנה השכר
  • דיני מס הכנסה
  • זכויות סוציאליות
  • קרנות השתלמות
  • קופות גמל וקרנות פנסיה
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד


במכללת אורט רחובות מתקיימים לימודי תעודה וכן לימודי הנדסאי. בתחום החשבונאי, מתקיים במוסד זה גם קורס הנהלת חשבונות סוג 1 + 2. זהו מסלול הכשרה לדרגה המקצועית הראשונה בתחום הנהלת החשבונות בארץ, במהלכו לומדים לקראת מבחן ההסמכה של משרד העבודה והרווחה לקבלת תעודת הגמר בתחום זה.


נוסף על כך, ניתן ללמוד במכללה קורסי חשמל, קורסי טכנאים, קורסים בתחום הבניין וקורסי מזכירות. התכנים בקורסים השונים מותאמים לצורכים העכשוויים של שוק העבודה ושל מעסיקים, כדי לסייע למשתתפים לפתוח דלת לקידום הקריירה ולפיתוח מקצועי. ההכשרות יכולות להתאים גם לעובדים המעוניינים לעבור הסבה לענפים שיש להם ביקוש בשוק ולשנות כיוון בקריירה.

 

תנאי קבלה


קורס זה מתאים לתושבי רחובות בעלי זירה לתחום הפיננסי והחשבונאי, בעלי ניסיון מתאים בענפים הללו וזאת בהתאם לדרישות משרד העבודה ולשכת רואי החשבון שהם הגופים המפקחים על ההכשרה. על המועמדים לקורס זה להיות בוגרי 12 שנות לימוד, שברשותם תעודת מקצוע "הנהלת חשבונות סוג 1" לפחות, או לחלופין בעלי ניסיון מקצועי מתאים בתחום הנהלת החשבונות.

 

תעודה


בוגרי הקורס שעומדים בכל החובות הלימודיים, לרבות מעבר מבחנים פנימיים והגשת מטלות, מקבלים תעודת גמר מטעם מכללת אורט רחובות. כמו כן, הם מקבלים תעודת גמר המוענקת על ידי משרד העבודה. באפשרות הבוגרים לגשת למבחנים חיצוניים שעורכת לשכת רואי החשבון, מי שעוברים את הבחינות הללו בהצלחה זכאים לקבל תעודה נוספת המוענקת על ידי לשכת רואי החשבון. לאחר קבלת התעודות הללו ניתן להתחיל להשתלב בשוק העבודה.

למידע נוסף לחצו: אורט רחובות