קורס ברוקר אמריקאי - מסחר בשוק ההון האמריקאי - באקדמיה לפיננסים

שירות אישי - צור קשר
קורס ברוקר אמריקאי - מסחר בשוק ההון האמריקאי - באקדמיה לפיננסים

קורס ברוקר אמריקאי - מסחר בשוק ההון האמריקאי באקדמיה לפיננסים


עולם ההשקעות בשוק ההון הוא מורכב, וכולל שחקנים רבים בשוק, בעלי אינטרסים שונים. בחירת השקעות בצורה נכונה מצריכה הן ידע פיננסי וכלכלי רב, והן היכרות עם תנודות השוק ועם הגורמים השונים שפועלים בו וכן יכולת לנתח סיטואציות על מנת להבין מתי נכון לבצע השקעה שתניב רווח אופטימלי.


מלבד הידע המקיף שנדרש בתחום ההשקעות ושוק ההון בכלל, משקיעים שמעוניינים להתרחב לפעילות בבורסות במדינות אחרות, צריכים להכיר גם את האלמנטים הספציפיים שלה, כולל מאפיינים שונים של המשק ואופי אחר של השקעות, הזדמנויות מיוחדות, חוקי רגולציה, ועוד.


כדי להתמקצע בתחום ההשקעות ולהבין את המאפיינים הייחודיים של הבורסה האמריקאית, על ההיבטים הכלכליים, הפיננסיים, המשפטיים והרגולטוריים שלה, ניתן להשתתף בהכשרות מקצועיות במגוון מוסדות לימוד. קורס ברוקר אמריקאי באקדמיה לפיננסים מאפשר לרכוש את הידע התיאורטי והפרקטי על תהליכים המתרחשים בעולמות המסחר וההשקעות.


תכנית הלימודים


תכנית הלימודים משלבת בין הידע התיאורטי והפרקטי הנדרש לצורך מסחר במניות בבורסה בארה"ב, ומבוססת על ידע מהשקעות וסחר נוסטרו - מסחר בהון העצמי של החברה - שנחשבים רווחיים. המשתתפים סוקרים את הגורמים השונים הפועלים בשוק האמריקאי, וכן רוכשים יכולות לראות את התמונה הרחבה של השווקים, כולל הבנת מיקרו ומאקרו שלהם באמצעות הערכה על ידי מדדים.


נוסף על כך, במסגרת תכנית הלימודים, המשתתפים לומדים כיצד לאתר הזדמנויות השקעה רווחיות באמצעות מחקר אינטרנטי.

 

 

מתכונת הלימודים


הלימודים נערכים באמצעות דיון ער והשתתפות של כלל הסטודנטים במהלך המפגשים. כמו כן, הסטודנטים מתרגלים במהלך השיעורים את החומר הנלמד, ויכולים להיעזר בסגל ההוראה ולקבל מענה גם מחוץ לשעות הלימודים.


היקף הקורס הוא 8 מפגשים, שנערכים פעם אחת בשבוע בשעות הערב:


במפגש הראשון, המשתתפים מקבלים היכרות בסיסית עם שוק ההון האמריקאי, כולל הגדרת מושג הבורסה, הרציונל שמאחורי הפיכת חברה פרטית לציבורית, בורסות מרכזיות בארה"ב שאותן יש להכיר, ועוד.


במפגש השני, נסקרים מדדים מוכרים והמשתתפים לומדים להבין את משמעותם, וגם לומדים על אפיוני שלושת סגנונות המסחר - קצר, בינוני וארוך, על רגולציה וחוקים, ועל השחקנים העיקריים בשוק האמריקאי.


במפגש השלישי, הסטודנטים סוקרים מגמות מסחר ורוכשים היכרות עם עולם השורט - המכירה בחסר, ניהול סיכונים בעסקאות מסוג זה, כולל ההיבט המשפטי והרגולטורי של התחום.


המפגש הרביעי עוסק בעולם האלגו טריידינג, מסחר בבורסה שמבוסס על אלגוריתמים היוזמים בעצמם, ללא התערבות אנושית, הוראות של קנייה ומכירה על פי קריטריונים שונים.


במפגש החמישי המשתתפים לומדים כיצד לנתח ולקרוא גרפי נרות יפניים, הנמצאים בשימוש נרחב בעולם המסחר וההשקעות.
במפגש השישי, סוקרים את הסוגים השונים של המניות, לומדים כיצד לאבחן פרופיל של כל מניה ולסווג אותה, על מנת לקבל היכרות עם התחום.


המפגש השביעי מוקדש להקניית ראיית שוק בקרב המשתתפים, כולל הבנה על אופני השילוב בין המדדים השונים בבורסות.


במפגש השמיני והאחרון המשתתפים בונים תיק השקעות, ומקבלים הבנה וכן כלים לניהול סיכונים ועל פסיכולוגיה שמאחורי המסחר.

 

 

נושאי הלימוד

 

 

 • מגמות מסחר
 • שורט/מכירה בחסר
 • ניהול סיכונים במסחר
 • סוגי מניות ושימוש בהן
 • כיצד לבנות תיק השקעות
 • ניתוח של גרפי נרות יפניים
 • מבוא לשוק ההון האמריקאי
 • מדדים ראשיים בשוק האמריקאי
 • רמות מחיר קריטיות ואלגוטריידינג
 • סגנונות מסחר והכוחות הפועלים בשוק
 • ועוד


על מוסד הלימודים

האקדמיה לפיננסים היא מוסד לימודים המשתייך לפירמת ראיית החשבון BDO, ופועל מאז שנת 2007 בלימודי תעודה והכשרות מקצועיות מתחום הפיננסיים. במסגרת החטיבות השונות באקדמיה לפיננסים מוצעים קורסים במגוון נושאים: חטיבה ללימודי שוק ההון, חטיבת רשיונות הרשות לניירות ערך ומשרד האוצר, חטיבת יזמות עסקית, חטיבת לימודי נדל"ן, חטיבת לימודי ראיית חשבון וחטיבת לימודי חשבות שכר.


בחטיבה ללימודי שוק ההון נערכים קורסים במגוון של רמות, החל מקורסים ברמות בסיס וסדנאות המיועדים למי שעושים את צעדיהם הראשונים בתחום, ועד קורסים מתקדמים בענפים כמו קורס השקעות ערך, קורס אופציות ונגזרים בארץ ובעולם, ועוד.

 


תנאי קבלה


הלימודים בקורס מתאימים הן למי שאין להם רקע קודם בתחום ההשקעות והמסחר המקצועיים, ורוצים לפתוח אשנב לתחום, והן לברוקרים ומשקיעים בעלי ניסיון ומעוניינים להעמיק את ידיעותיהם בתחום המסחר בשוק ההון האמריקאי.
 

עוד מסלולי לימוד - האקדמיה לפיננסים