קורס עיצוב ואדריכלות פנים באורט רחובות

קורס עיצוב ואדריכלות פנים באורט רחובות

קורס עיצוב ואדריכלות פנים - אורט רחובות


מעצב פנים מוכשר יכול לשנות לחלוטין את המראה והאווירה של חללי המבנה; באמצעות תאורה, רהיטים, צבע וחומרים שונים, ניתן להקנות לחדרים, למשרדים ולחללים מסוגים שונים מראה אינטימי ומשפחתי או פתוח ומעורר יראה - הכל בהתאם לצרכי הלקוחות והמשתמשים בחללים.


העידן הטכנולוגי בו אנו חיים יוצר אפשרויות מגוונות בעיצוב, כאשר קיים שפע של עיצובים, מקורות השראה ונגישות רבה יותר לרהיטים ופריטים ייחודיים. תוכנות העיצוב והשרטוט האדריכלי הממוחשבות בהן מעצבי פנים משתמשים לצורך התכנון והגיבוש של הרעיונות העיצוביים מסייעות ליעילות ולחדשנות בפרויקטים עיצוביים.


על מנת לרכוש את הידע ואת המיומנויות הנדרשות ממעצב פנים, ניתן ללמוד בקורסים לעיצוב שמתקיימים בדגשים שונים. במכללת אורט רחובות מוצע קורס עיצוב ואדריכלות פנים, המקנה למשתתפיו היכרות רחבת היקף עם עולמות העיצוב וכן עם תיאוריות אדריכליות ותוכנות לשרטוט אדריכלי.


תכנית הלימודים


תכנית הלימודים כוללת את מגוון ההיבטים הנדרשים מהעוסקים בעיצוב ואדריכלות פנים: מיומנויות עיצוב, לימודי תיאוריה אדריכלית, ורכישת שליטה ביישומי מחשב ובתוכנות ייעודיות לעיצוב ולשרטוט ממוחשב בדו מימד ובתלת מימד.


במסגרת הסדנאות למיומנויות עיצוב, המשתתפים מחזקים יכולות רישום, לומדים את תורות העיצוב והצבע, ומקבלים היכרות עם חומרים וגימורים מסוגים שונים. כמו כן, הם לומדים על עקרונות שימוש נכון של הריהוט כחלק מהמכלול העיצובי.


לימודי התיאוריה האדריכלית כוללים הן תכנים עיוניים והן ממוחשבים, ובמהלכם הסטודנטים סוקרים תיאוריות על מבנים לשימושים שונים, פרטי חללי מבנים וכן כינון בניינים. כמו כן, הם מבינים את ההשפעה של הסביבה על המבנה ועיצובו, כולל התברואה והאקלים, ולומדים כיצד לשלב תאורה, חימום ומיזוג אוויר בצורה נכונה.


חלק חשוב בתכנית הלימודים מוקדש למיומנויות מחשב, כאשר מוקנית לסטודנטים שליטה בתוכנות מרכזיות עבור מעצבי פנים, ביניהן אוטוקאד, רוויט ופוטושופ. הם לומדים להשתמש באוטוקאד ורוויט לשרטוט ממוחשב, ופוטושופ לעיצוב ועיבוד תמונות.

 


מתכונת הלימודים


הקורס נמשך כשנתיים, כאשר סך שעות ההוראה הוא 650 שעות. המפגשים מתקיימים פעמיים בשבוע בשעות הערב.


לצד הלימודים העיוניים, הסטודנטים משתתפים גם בהתנסות מעשית בלימודי סטודיו, בנושאים כמו עיצוב חלל וארגונו, עיצוב מבנים מסוגים שונים - מסחריים, מוסדות ציבוריים, ועוד.


כמו כן, הסטודנטים נדרשים להגיש פרויקט סיום שעליו הם עובדים באופן אישי במהלך הלימודים. תוך כדי הקורס, הסטודנטים מכינים תיק עבודות בעזרת המרצים, על מנת לסיים את לימודיהם עם תיק עבודות שאותו ניתן להציג בראיונות עבודה.


נושאי הלימוד

 

 

 • בקרת הסביבה
 • היסטוריה של העיצוב
 • מבוא לגרפיקה הנדסית
 • שימוש בתוכנת אוטוקאד
 • מבנה, כינון ופרטי הבניין
 • היכרות עם תוכנת פוטושופ
 • סוגי חומרים וגימורים שונים
 • עקרונות בסיס בעיצוב ריהוט
 • שרטוט אדריכלי באמצעות מחשב
 • הדמיות תלת מימדיות בתוכנת רוויט
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים


מכללת אורט רחובות פועלת בהקניית השכלה טכנולוגית מזה 3 עשורים, ובמסגרתה לומדים מאות סטודנטים במסלולי הלימוד השונים: לימודי עתודה, לימודי הנדסאים, ולימודי תעודה.

 

ORT Design, בית הספר לעיצוב של מכללת אורט רחובות, פועל יותר מ - 10 שנים בלימוד תחום העיצוב. במסגרת בית הספר ניתן להשתתף במגוון של קורסים והכשרות מקצועיות, ביניהן קורס גרפיקה ממוחשבת לדפוס וכן במסלול לימודי הנדסאים - הנדסאי עיצוב מוצר.

 

מוסד הלימודים מקיים שיתופי פעולה עם חברות וארגונים גדולים במשק הישראלי, על מנת לסייע לבוגריו להשתלב בצורה מיטבית בשוק העבודה. הסטודנטים בבית הספר לעיצוב מכינים במהלך הלימודים, תוך ליווי של סגל ההוראה, תיק עבודות לקראת חיפושי העבודה לאחר סיום הלימודים.

 

כמו כן, מתכונות הלימודים גמישות ורבים מהקורסים מוצעים במתכונת ערב, על מנת לאפשר לסטודנטים לשלב את הלימודים עם עבודה.

 

תנאי קבלה


המועמדים לקורס צריכים לעבור ראיון קבלה על מנת להתקבל.

 


תעודה


מי שמסיימים את הקורס בהצלחה, ועומדים בכל החובות הפדגוגיות, זכאים לתעודת סיום קורס עיצוב ואדריכלות פנים מטעם בית הספר לעיצוב של מכללת אורט רחובות, ORT Design.

 

למידע נוסף לחצו: אורט רחובות