קורס חשמלאי מתח גבוה באורט רחובות

שירות אישי - צור קשר
קורס חשמלאי מתח גבוה באורט רחובות

קורס חשמלאי מתח גבוה - אורט רחובות


במכללת אורט רחובות מתקיים קורס חשמלאי מתח גבוה, שבו יכולים חשמלאים מנוסים לקבל ידע מקצועי רב הנחוץ בהפעלתן של מערכות חשמל במתח של עד 52 קילו וולט, הידועות גם בשם מערכות מתח גבוה. במערכות אלה רשאים לעבוד חשמלאים שעברו את ההסמכה המתאימה ושברשותם רישיון חשמלאי מסויג, אשר מוענק לאחר מעבר מבחנים ממשלתיים שמתקיימים מטעם משרד העבודה. במהלך הקורס ניתן לרכוש את כל הידע הנחוץ לחשמלאים בדרגה זו וכך להכיר תהליכי עבודה מקצועיים ונהלי עבודה בטוחים ויעילים לפי החוק העדכני.


חשמלאים בעלי ידע והסמכה בתחום המתח הגבוה יכולים להשתלב במגוון של אפיקי תעסוקה, כגון בחברות בתחום השירות והאנרגיה, בחברת החשמל, במפעלי תעשייה, בחברות קבלן ובמסגרות נוספות. בעזרת ידע זה הם יכולים להרחיב את סוגי הפרויקטים שבהם ביכולתם להשתלב וכן להגדיל את היצע הלקוחות שלהם. כיום הדרישה לחשמלאים אלה בתעשייה רבה למדיי.

 

 

תכנית הלימודים


משתתפי קורס חשמלאי מתח גבוה באורט רחובות מקבלים סל נרחב של כלים החיוני לחשמלאים שברצונם להרחיב את הידע שברשותם ולעבוד גם על מערכות במתח גבוה בתעשייה. תחילה נלמדים סוגי הרשתות הפועלים להולכה ולחלוקה של אנרגיה וכן הציוד למיתוג ולתפעול הרשתות ואופן תפעולו בהתאם לנהלים המקצועיים. בהמשך, המשתתפים לומדים על הפרעות שונות שעלולות להתקיים במערכת המתח הגבוה, על מצבי מתח יתר ואת אופן הטיפול הנכון באותן תקלות תוך הקפדה על נהלי הבטיחות בעבודה המתחייבים בתחום החשמל.

 

מתכונת הלימוד


היקפה של התכנית להכשרת חשמלאי מתח גבוה באורט רחובות הוא כ - 12 חודשים. היא כוללת 177 שעות לימוד. השיעורים מתקיימים בערבים אחת לשבוע, אורכו של כל מפגש הוא כחמש שעות אקדמיות.


בתכנית זו נכללים שיעורים עיוניים וכן תכנים פרקטיים כגון התנסויות מעשיות במתקנים למתח גבוה וסיורים לימודיים. דרך התכנים הללו המשתתפים יכולים להיחשף הלכה למעשה אל החומר הנלמד בכיתה.


חיילים משוחררים יכולים ללמוד על חשבון הפיקדון בתכנית זו ללימודי תעודה, בהתאם לתנאים של הקרן לחיילים משוחררים במשרד הביטחון.


נושאי הלימוד


משתתפים בקורס חשמלאי מתח גבוה לומדים מבחר נושאים, כגון:

 

 

  • שנאי מדידה
  • שנאי ההספק
  • עזרה ראשונה
  • מתח יתר במתח גבוה
  • ציוד מיתוג למתח גבוה
  • הפרעות ברשתות חשמל
  • הגנות הארקה במתח גבוה
  • רשתות חלוקת ומסירת האנרגיה
  • סמכויות תפעוליות במסדי מתח גבוה
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד


מכללת אורט רחובות היא מוסד ללימודים טכנולוגיים וללימודי תעודה שבו יכולים ללמוד תושבי העיר רחובות וסביבתה הקרובה. נערכים בה מסלולים להכשרת הנדסאים המוכרים מטעם מה"ט ולצדם לימודי תעודה בענפים שונים כגון חשבונאות, חשמל ועיצוב. בתחום הכשרת החשמלאים, נערך במכללה גם קורס חשמלאי מוסמך. קורסים אלה יכולים להתאים למעוניינים לקדם את הקריירה בתחום עיסוקם, שברצונם לפתח את סל הכלים הנדרש להשתלבות בתפקידים מבוקשים בשוק. חלק מן הקורסים במכללה זו מתאימים גם למי שברצונם לעבור הסבה מקצועית ולהשתלב בתחום עיסוק חדש ומאתגר.


באורט רחובות ניתן לקחת חלק כאמור גם בתכניות הנדסאי. בין היתר נערכים לימודי הנדסאי חשמל, לימודי הנדסאי מכונות, לימודי הנדסאי תוכנה, לימודי הנדסאי תעשייה וניהול, לימודי הנדסאי בניין ומגמות נוספות, שבחלקן מתקיימות גם התמחויות. מוסד הלימוד מתחזק קשרים עם גופי תעשייה שונים באזור רחובות והשפלה, במטרה לפתוח דלת עבור הבוגרים בעת השתלבותם בשוק העבודה עם תום הכשרתם.

 

תנאי קבלה


הכשרה מקצועית זו מיועדת למועמדים שברשותם ניסיון מקצועי קודם בתחום החשמל ורישיון חשמלאים מתאים בתוקף. במסגרת תנאי הקבלה לתכנית, על המועמדים להיות בעלי רישיון חשמלאי מוסמך ומעלה.


תעודה


משתתפים שעומדים בכל הדרישות הפדגוגיות במהלך ההכשרה מקבלים דיפלומה מטעם מכללת אורט רחובות. בוגרי הקורס שעוברים בהצלחה את הבחינה החיצונית הנערכת מטעם משרד העבודה מקבלים תעודת השתלמות מטעם משרד הכלכלה.

למידע נוסף לחצו: אורט רחובות