הנדסאי תוכנה באורט רחובות

שירות אישי - צור קשר
הנדסאי תוכנה באורט רחובות

מסלול הנדסאי תוכנה - אורט רחובות


המהפכה הטכנולוגית מתבטאת במחשוב של תחומים שלמים וכן זינוק משמעותי ביעילות, מציאת בפתרונות יצירתיים לבעיות עמם האנושות מתמודדת, במגוון של עולמות ידע, כגון רפואה ותחבורה, כמו גם צמיחה של צורות תקשורת וענפי תרבות ואמנות חדשים. מסיבה זו, קיים ביקוש רב לעבודה בתעשיית ההייטק, שנמצאת בחוד החנית של ההתפתחויות הטכנולוגיות.


עבור בעלי זיקה טכנולוגית שמעוניינים לפתח קריירה בהייטק, קיימת אפשרות לעשות זאת באמצעות השתתפות במסלול הנדסאי תוכנה במכללת אורט רחובות, במסגרתו לומדים שפות תכנות ותגיות ורוכשים את הידע התיאורטי והכלים הפרקטיים הנדרשים לשם עבודה בתחום.


תכנית הלימודים


תכנית הלימודים בנויה סביב הידע הדרוש לעיסוק מקצועי בפיתוח תוכנה, ניהול רשתות, ומסדי נתונים וכן הלאה. היא כוללת לימוד שפות תכנות שונות כגון ג'אווה ו - C++. נוסף על כך, התלמידים לומדים שפות תגיות כמו HTML, רוכשים היכרות עם מערכות הפעלה שונות, מפתחים יכולות גרפיקה ותקשורת רשתות נדרשות. כמו כן, במהלך הלימודים נסקרים נושאים מרכזיים בתחום מערכות המידע, מסדי הנתונים, אלקטרוניקה, ועוד.


במסגרת תכנית הלימודים מוקנית לסטודנטים הבנה לא רק בתוכנה, אלא גם בחומרה וציוד טכנולוגי שנמצא בשימוש נרחב, והם רוכשים אוצר מילים טכני רלבנטי באנגלית שנחוץ לשם עבודה בתעשיית ההייטק.

 


מתכונת הלימודים


לימודי הנדסאי תוכנה מתקיימים במתכונת בוקר או מתכונת ערב. לימודי הערב מתאימים למי שעובדים במשרה מלאה, ובהם לומדים בערב פעמיים בשבוע וכן ביום שישי.


הלימודים משלבים בין תכנים עיוניים נחוצים לעבודה בתחום, ובין תרגול מעשי במעבדות המחשבים, בהן ניתן ליישם באופן מעשי את החומר הנלמד על תוכנות, שפות תכנות ועל רשתות מחשבים.


קיים מימון חלקי לתלמידים העומדים בתנאים מטעם האגף והקרן לחיילים משוחררים של משרד הביטחון, למידע המדויק מומלץ לפנות למוסד הלימודים או לגורמים הרלבנטיים.

 

נושאי הלימוד

 

 

 • JAVA
 • אסמבלר
 • מבני נתונים
 • מערכות מידע
 • מיקרופרוססורים
 • שפות Cו - C++
 • VISUAL BASIC
 • גרפיקה ממוחשבת
 • תקשורת ורשתות מחשבים
 • מערכות הפעלה כגון UNIX
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

במכללת אורט רחובות, שהוקמה לפני כ - 30 שנים, נערכים מגוון של מסלולי לימוד, ללימודי תעודה, ללימודי הנדסאים וכן לעתודאים. מסלולי ההנדסאים במכללה מותאמים לדרישות המתעדכנות של המשק, וביניהם מסלול הנדסאי תעשייה וניהול, מסלול הנדסאי אלקטרוניקה, מסלול הנדסאי מכונות, ומסלולי הנדסאי נוספים.

 

במכללה הלימודים מתקיימים במתכונת גמישה, כאשר ברוב המסלולים ניתן לבחור בין לימודי בוקר ולימודי ערב, וכך לשלב אותם עם עבודה. הדגש על השילוב בשוק העבודה, אותו שמים במכללה, מתבטא בשירותי סיוע שונים המוצעים לסטודנטים ולבוגרים במכללה, כגון שיתופי פעולה עם מעסיקים וירידי תעסוקה.

 

תנאי קבלה


על מנת להתקבל למסלול הנדסאי תוכנה במכללה, יש להציג תעודת בגרות מלאה או תעודת בגרות חלקית עם ציונים חיוביים במקצועות מתמטיקה ואנגלית ברמת שלוש יחידות לימוד לפחות, כמו גם ציון חיובי בהבעה, עברית או ספרות ברמת שתי יחידות לימוד או יותר.


מועמדים שגילם 35 ומעלה יכולים להתקבל על סמך הצגת תעודת סיום 12 שנות לימוד.


כמו כן, קיימת מכינה טכנולוגית קדם הנדסאים, שהעוברים אותה בהצלחה יכולים להשתלב במסלול לימוד זה.

 


תעודה


מי שמסיימים בהצלחה את מסלול הנדסאי תוכנה, ועומדים בכל הדרישות הרלבנטיות, מקבלים דיפלומת הנדסאי מטעם המכון להכשרה טכנולוגית (מה"ט) וכן מטעם מכללת אורט רחובות.


אפשרויות תעסוקה


הבוגרים של מסלול הנדסאי תוכנה יכולים להשתלב במגוון של תפקידים בתעשייה, בסטארט אפים ובחברות הייטק בשלל של מקצועות: מתכנתים, בודקי תוכנה, מנהלי רשתות, וכן להתקדם לתפקידים ניהוליים. בהתאם לביקוש שקיים לאנשי מקצוע מוכשרים בתעשייה, רמות השכר גבוהות יחסית ועולות עם צבירת ותק בתחום.


השינויים הטכנולוגיים יוצרים מצב שבו מגוון של חברות פרטיות וגופים ממשלתיים שאינם מתעשיית ההייטק, נזקקים להנדסאי תוכנה מוכשרים כדי לאייש תפקידים בפיתוח ובניה של מערכות, בניהול רשתות תקשורת מחשבים ומסדי נתונים, כמו גם בהדרכה ובהטמעה של מערכות ממוחשבות.

 

למידע נוסף לחצו: אורט רחובות