קורס מקצועית א` באקדמיה לפיננסים

קורס מקצועית א` באקדמיה לפיננסים

קורס מקצועית א' באקדמיה לפיננסים BDO

 

המסלול אינו פעיל

 

כיום, ההסמכה לתפקידי ייעוץ השקעות, ייעוץ פנסיוני וניהול תיקים מצריכה מעבר של מבחני הסמכה ממשלתיים שנערכים על ידי הרשות לניירות ערך. אחד מאותם מבחני גמר הוא "מקצועית א'", שמתמקד בניתוח של ניירות ערך ומכשירים פיננסיים שונים בארץ ובעולם. המעוניינים לקבל הסמכה מקצועית לתפקידים השונים בעולם ההשקעות והביטוח נדרשים לעבור מבחן זה ובו להפגין בקיאות בחקיקה ובתהליכי העבודה המקצועיים.


האקדמיה לפיננסים עורכת קורס מקצועית א' שבו ניתן לקבל הכנה לקראת בחינת הגמר. במסלול זה מקבלים הכנה ממוקדת לקראת בחינת מקצועית א', הידועה גם כבחינה בניתוח ניירות ערך ומכשירים פיננסיים. מסלול זה מתמקד בסוגי השאלות שעשויים להופיע במבחן והוא שם דגש על נושאים אשר חוזרים בה בשנים האחרונות. ההשתתפות בקורס יכולה לסייע לתלמידים לבנות אסטרטגיות לימוד יעילות למבחן וכך לקחת צעד נוסף לעבר קריירה כמנהלי תיקי השקעות, יועצי השקעות ותפקידים נוספים בשוק הפיננסי.


תכנית הלימודים


תכנית זו מספקת הכנה מקיפה לקראת הבחינה מקצועית א'. במהלך ההכנה לבחינה המשתתפים בוחנים מגוון תהליכים שנוגעים לניתוח ניירות ערך. הם מכירים סוגים שונים של מכשירי השקעה בישראל, כגון קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל ומוצרים נוספים. כמו כן, הם לומדים על שיטות למסחר בבורסה ועל מדדים בבורסה הישראלית ובבורסות בעולם.

 

כמו כן, נלמדות שיטות להערכה של אגרות חוב ולתמחורן וכמו כן נסקרים סוגי סיכונים שנוגעים לאגרות החוב. המשתתפים גם עוסקים בשיטות להערכתן של חברות ודרכים לקביעה של שווי שוק.

 

 

מתכונת הלימוד


הקורס כולל כ - 20 מפגשים שמתקיימים בשעות הערב אחת לשבוע. מסלול זה כולל מגוון של תרגולים כדי לספר הכנה מקיפה לקראת מבחן ההסמכה. המשתתפים מקבלים ספרות מקצועית וכן גישה לאתרי תרגול שבהם הם יכולים לפתור שאלות מבחינות משנים קודמות. כמו כן, הם יכולים לצפות בשיעורי הקורס המוקלטים גם בין המפגשים כדי להמשיך לתרגל את החומר הנלמד.

 

על מוסד הלימוד


האקדמיה לפיננסים פועלת מאז שנת 2007 להכשרה בתחומי שוק ההון והפיננסים. הקורסים הנערכים במכללה מותאמים לדרישות המקצועיות ולתהליכי השינוי שמתחוללים במשק, כדי לספק לתלמידים הכנה לקראת ההשתלבות בשוק העבודה. מסלולים אלה יכולים להתאים גם למעוניינים לעבור הסבה מקצועית לתחום שוק ההון ולמי שברצונם לפתח קריירה פיננסית מספקת.


בין הקורסים הנוספים שמתקיימים באקדמיה לפיננסים ניתן למצוא קורס ייעוץ פנסיוני, קורס שוק ההון למתחילים, קורס ברוקרים, קורס אופציות מעו"ף, קורס ניהול תיקי השקעות עצמאיים, קורס יסודות הביטוח ועוד מגוון מסלולים. כמו כן, מתקיימים קורסים בתחומים כגון הנהלת חשבונות, נדל"ן וניהול עסקי. קורסים אלה כוללים, בין היתר, קורס יזמות נדל"ן, קורס תמ"א 38 והתחדשות עירונית, קורס יזמות עסקית, קורס אימון אישי ועוד.

 

תנאי קבלה


לקורס מקצועית א' יכולים להתקבל בעלי פטורים ממבחני יסוד של רשות ניירות ערך, בהם מבחנים בכלכלה, במימון וחשבונאות, בסטטיסטיקה, באתיקה ודיני ניירות ערך או ביסודות הביטוח.


תעודה


אחרי סיום הקורס הבוגרים יכולים לגשת למבחן מקצועית א'. כמו כן, עליהם לגשת למבחני גמר נוספים, בהם מבחן "מקצועית ב'" ובחינת הגמר בביטוח פנסיוני. אחרי מעבר הבחינות הללו, נדרשים הבוגרים להשלים גם תקופת התמחות מעשית, שאורכה נקבע בהתאם לסוג ההתמקצעות בה הם מעוניינים. עבור הכשרה בניהול תיקים אורך ההתמחות הוא כ - 9 חודשים ולצורך הכשרה בייעוץ השקעות יש להשלים הסמכה שאורכה כ - 6 חודשים. עם השלמת תקופת ההתמחות הנדרשת ניתן לקבל את הרישיון המקצועי מטעם רשות ניירות הערך ומשרד האוצר.