קורס אוטוקאד במכללה למינהל

שירות אישי - צור קשר
קורס אוטוקאד במכללה למינהל

קורס תוכנת אוטוקאד במכללה למינהל - קורס AutoCAD


מקדמים את כישורי השרטוט


אחד השלבים החשובים בפרויקטים אדריכליים והנדסיים הוא שלב התכנון. בשלב זה לרוב מבצעים סוגים שונים של שרטוטים והדמיות כדי לקבוע את חלקי המבנה או המוצר, לשקול את התכונות והמראה הסופי של אותו מוצר ולאתר מבעוד מועד כשלים אפשריים ותקלות שעלולות לעלות לאורך הדרך. היום מתבצעים מרבית השרטוטים באופן ממוחשב בעזרת תוכנות מתקדמות. אחת מן התוכנות המבוקשות בשוק לשרטוט ממוחשב היא תוכנת AutoCAD, שבה ניתן ליצור שרטוטים תלת ממדיים ודו ממדיים לשלל מטרות.


במכללה למינהל מתקיים קורס אוטוקאד, שבו המשתתפים יכולים להכיר מקרוב את תוכנת AutoCAD ואת שלל האפשרויות שהיא מציעה בתהליכי שרטוט מקצועי בתעשייה. הקורס יכול להתאים להנדסאים, למהנדסים, לשרטטים ולעוסקים במקצועות עיצוב נוספים ובמהלכו ניתן להכיר תהליכי עבודה מקצועיים לקידום איכות השרטוט וההדמייה. הקורס משלב סדנאות להיכרות קרובה עם התוכנה, מה שמאפשר למשתתפים לצבור ניסיון פרקטי בהפעלתה.

 


היכן לומדים?


קורס אוטוקאד מתקיים בשלוחות המכללה למינהל בעיר חיפה.


תכנית הלימודים


במהלך הקורס המשתתפים מכירים לעומק את הכלים המקצועיים שמוצעים בתוכנת אוטוקאד 2015. הם לומדים על תהליכי הדמייה ושרטוט שמתאפשרים בעבודה בתוכנה ובוחנים כיצד ליישם פרויקטים מסוגים שונים. בהמשך, הם מעמיקים בפונקציות חשובות שמאפשרות עבודה עצמאית בסביבות שונות של התוכנה, כגון בפרויקטים הנדסיים, בתהליכי שרטוט טכני ובפרויקטים באדריכלות ובעיצוב. הם בוחנים כיצד להתאים את השרטוט לצורכי הפרויקט ולדרישות הלקוח ולהתמודד עם בעיות וקשיים אפשריים שעולים לאורך תהליך התכנון.


מתכונת הלימוד


היקפו של קורס אוטוקאד במכללה למינהל הוא כ - 40 שעות לימוד, הוא מחולק ל - 10 מפגשים שמתקיימים אחת לשבוע, אורכו של כל מפגש הוא כ - 4 שעות לימוד. הקורס משלב בין הרצאות עיוניות שבהן מכירים את רכיבי התוכנה לבין תרגולים מעשיים. התרגולים הפרקטיים מתקיימים במעבדות מחשבים משוכללות שבהן יכולים המשתתפים להתנסות בפועל בשרטוט בעזרת תוכנת אוטוקאד.


על מוסד הלימוד


בתחום המחשבים, עורכת המכללה למינהל קורסים נוספים ובהם קורס ניהול והנדסת רשתות תקשורת MCSE, קורס מיישמי הגנת סייבר, קורס תחזוקת מחשבים אישיים ורשתות, קורס פיתוח אפליקציות, קורס הלפ דסק, קורס תכנות אוטומציה בשפת JAVA וקורס טכנאי טלפונים סלולריים וסמארטפונים. מתקיימים גם קורסים להיכרות גם תוכנות ויישומים ממוחשבים, כגון קורס פוטושופ, קורס פריוריטי, קורס אקסל וקורס אקסל ברמת מתקדמים. נערך גם קורס להיכרות עם יישומי מחשב. חלק מן הקורסים בתחום המחשבים מכינים את המשתתפים לקראת מבחנים חיצוניים שעורכות חברות מוכרות בתחום התוכנה, לקבלת דיפלומות מקצועיות.


כמו כן, מתקיימים קורסים נוספים בהם קורסי ניהול, קורסים בחשבונאות, קורסים בחשמל, קורסים במינהל ומזכירות ועוד. במכללה פועלות גם שלל תכניות ללימודי הנדסאים המכשירות אנשי מקצוע לתעשייה הטכנולוגית. בין המסלולים הללו ניתן למצוא לימודי הנדסאי חשמל, לימודי הנדסאי סייבר, לימודי הנדסאי מכונות, לימודי הנדסאי תעשייה וניהול ועוד. לימודי ההנדסאים מוכרים על ידי מה"ט ואורכם הוא בדרך כלל בין שנתיים לשלוש שנים, כאשר ישנה אפשרות ללימודי ערב להנדסאים במרבית התכניות.


תנאי קבלה


מועמדים המעוניינים להתקבל לקורס נדרשים להיות בעלי היכרות בסיסית עם הפעלת יישומי מחשב. הקורס יכול להתאים במיוחד למהנדסים, למעצבים, לאדריכלים ולשרטטים שנדרשים לערוך שרטוטים והדמיות במסגרת תפקידם, אשר מעוניינים להכיר תוכנה מתקדמת שתסייע להם בכך. מומלץ לפנות למוסד הלימוד ישירות לקבלת הפרטים המלאים לגבי תנאי הקבלה לתכנית.


תעודה


למשתתפים שעומדים בכל דרישות הקורס ומשלימים אותו בהצלחה ניתנת תעודת גמר על ידי בית הספר למחשבים של המכללה למינהל.

עוד מסלולי לימוד - המכללה למינהל