קורס טכנאי מנעולים במכללה למינהל

שירות אישי - צור קשר
קורס טכנאי מנעולים במכללה למינהל

קורס מנעולן מוסמך - המכללה למינהל


לפתוח דלתות לקריירה טכנית


שירותיהם של מנעולנים נחוצים מאוד בשלל מסגרות במשק, החל ממפעלים וארגוני תעשייה גדולים ועד ללקוחות פרטיים בנדרשים לתיקון או לפריצה במצבי חירום. טכנולוגיות הנעילה הופכות מתקדמות ומשוכללות מאי פעם מה שמעלה את הדרישה לאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים שיכולים להעניק שירות מתקדם ומהיר.


המכללה למינהל מציעה קורס מנעולנים מוסמכים שיכול לסייע לבעלי חוש טכני להשתלב במקצוע מבוקש. המסלול מתקיים בשיתוף עם המרכז הארצי למנעולנות והוא מעניק שלל כלים מעשיים וידע עיוני נרחב בתחום הנעילה והפריצה. בעזרת הכלים הנלמדים במהלך הקורס הבוגרים יכולים לפתח קריירה כמנעולנים, הן כשכירים וכן כעצמאיים. מנעולנים יכולים להשתלב בחברות בתחום הנעילה והביטחון ובשלל מסגרות בענפים כגון אחזקה ורכב.

 


היכן לומדים?


קורס מנעולן מוסמך מתקיים בשלוחת באר שבע


תכנית הלימודים


המסלול מעניק למשתתפיו את כל הידע והכלים הנדרשים להכשרתם כמנעולנים מוסמכים. במהלכו מכירים שיטות פרקטיות לפריצה ולהתקנה של מערכות שחיוניות לבעלי תפקידי מנעולנים ולעוסקים בענפים כגון שירותי נעילה למשרדים, לדירות, לתעשייה ולענף הרכב וכן לעוסקים בענפים כגון ביטחון ואחזקה.


בתחילת הקורס מכירים את שלל סוגי הכספות, הקודנים והמנעולים הקיימים בשוק וכן סוקרים את שיטות הפריצה למנעולים, לדלתות, לכלי רכב ולמערכות נוספות. כמו כן, נלמדים עקרונות חשובים בחשמל ובאלקטרוניקה שחיוניים למנעולנים בעבודתם. בהמשך הקורס נלמדים תהליכי ההתקנה והשכפול של שערים חשמליים ומנעולים מתקדמים לצד שיטות להחלפה ולתחזוקה של מנגנוני נעילה בתעשייה ובשוק הפרטי.


מתכונת הלימוד


קורס זה נפרש על פני כ - 100 שעות לימוד אקדמיות. השיעורים משלבים בין הרצאות פרונטליות עיוניות לבין תרגולים מעשיים שבהם מכירים בפועל את טכניקות הפריצה ואת ההתקנה והתחזוקה של מערכות נעילה וכך צוברים ניסיון מעשי בדרך להשתלבות כמנעולנים בשוק העבודה.


נושאי הלימוד


מבין שלל הנושאים הנכללים בקורס מנעולן ניתן למנות את התחומים הבאים:

 

 • חשמל ותורת החיווט
 • פריצת דלתות פלדלת
 • התקנת קודן אלקטרוני
 • שיטות פריצה מקצועיות
 • החלפת מנגנונים בדלתות
 • אחריות מקצועית של מנעולנים   
 • פריצת מכוניות
 • פריצת מנעולים
 • שערים חשמליים
 • סוגי כספות וקודים
 • שכפול שלטים לרכב   
 • ועוד


על מוסד הלימוד


קורסים נוספים להכשרת טכנאים שמתקיימים במכללה למינהל כוללים בין היתר קורס חשמלאי מוסמך, קורס חשמלאי ראשי, קורס טכנאי מזגנים ומערכות קירור, קורס בקרים מתוכנתים, קורס טכנאי מחשבים ועוד. כמו כן, ניתן ללמוד קורסים בתחום הרכב, קורסים בניהול, קורסים במקצועות המינהל, קורסים בחשבונאות ומסלולים נוספים. רבין מן הקורסים במכללה למינהל מתקיימים בשיתוף עם גורמים בתעשייה ומכינים את המשתתפים לקראת בחינות הסמכה ממשלתיות. הקורסים שמים דגש על הכלים הפרקטיים שחשובים לאנשי המקצוע וכך הם משלבים תרגולים, סדנאות וסימולציות שמאפשרים לצבור ניסיון וכלים עוד במהלך ההכשרה וכך לצאת מוכנים יותר להשתלבות בשוק העבודה.


מוסד הלימוד עורך גם לימודי הנדסאים במקצועות שונים. לימודי ההנדסאים מוכרים על ידי מה"ט והם מכינים את הסטודנטים לקראת מבחני ההסמכה הממשלתיים להנדסאים. בין מסלולי ההנדסאים שנערכים במכללה ניתן למנות לימודי הנדסאי מכונות בהתמחות מכטרוניקה, לימודי הנדסאי תוכנה, לימודי הנדסאי תעשייה וניהול, לימודי הנדסאי סייבר ועוד. כמו כן, המכללה מציעה תכניות ללימודים אקדמיים לתואר ראשון במקצועות מבוקשים, שמאפשרים ללמוד לתואר ראשון של האוניברסיטה הפתוחה בשילוב לימודי תעודה במכללה למינהל.


תנאי קבלה


מועמדים לקורס זה נדרשים להיות בעלי יכולות טכניות מפותחות, בוגרי 12 שנות לימוד לפחות (השכלה תיכונית מלאה).


תעודה


למשתתפים אשר משלימים בהצלחה את כל הדרישות במהלך הקורס ניתנת עם סיומו תעודת גמר על ידי המכללה למינהל.

עוד מסלולי לימוד - המכללה למינהל