קורס שמאות מקרקעין ותואר בניהול במכללה למינהל

שירות אישי - צור קשר
קורס שמאות מקרקעין ותואר בניהול במכללה למינהל

לימודי ניהול לתואר ראשון והסמכה בשמאות מקרקעין במכללה למינהל בשיתוף האוניברסיטה הפתוחה


מנהלים ושמאים גם יחד


במכללה למינהל ניתן ללמוד במסלול המשלב קורס שמאות מקרקעין עם תואר בניהול מטעם האוניברסיטה הפתוחה. מסלול משולב זה מאפשר למשתתפיו לרכוש הכשרה מקיפה בתחום מבוקש בעולם הנדל"ן והפיננסים. הוא כולל הכנה מקיפה לקראת מבחני ההסמכה לשמאות לצד לימודים אקדמיים בתחום הניהול שיכולים להקנות לשמאים ידע וכלים להמשך דרכם המקצועית. בשוק של היום ישנה דרישה רבה לשמאי מקרקעין והם יכולים להשתלב במגוון אפיקים בשוק העבודה.


היכן לומדים?


המסלול המשלב קורס שמאות מקרקעין ותואר בניהול מתקיים בשלוחת המכללה למינהל בחיפה.

 

תכנית הלימודים


תכנית זו בנויה משתי מסגרות לימוד. הסטודנטים לוקחים חלק בקורסים במכללה למינהל שמכינים אום לקראת מבחני מועצת השמאים להכשרה כשמאי מקרקעין. כמו כן, הם משתתפים בלימודים אקדמיים מטעם האוניברסיטה הפתוחה לתואר ראשון בניהול.
קורס שמאות מקרקעין מעניק למשתתפיו ידע נרחב בתורת המקרקעין והנדל"ן ובחקיקה הרלבנטית בתחום השמאות. הם עוסקים גם בתהליכי תכנון ובנייה ורוכשים ידע בסיסי בענפים כגון הנדסה אזרחית וכלכלה עירונית.


התואר הראשון בניהול מקיף שלל סוגיות בתורות ניהוליות וכן בענפים משיקים כגון כלכלה, חשבונאות וסטטיסטיקה. הסטודנטים לומדים כיצד לנהל מגוון היבטים בארגונים, כגון שיווק, תפעול ומשאבי אנוש. הם גם מפתחים מיומנויות מנהיגות שיכולות לסייע להוביל תהליכים בחברות וארגונים במגזר העסקי.

 


מתכונת הלימוד


הלימודים במסלול המשלב תואר ראשון בניהול וקורסי הכנה למבחן שמאות המקרקעין הוא כשלוש שנים וחצי. בשל מתכונת הלימוד הגמישה של האוניברסיטה הפתוחה, הסטודנטים יכולים להאריך או לקצר את משך הלימודים כדי להתאים אותם לצורכיהם, בהתאם לדרישות מוסד הלימוד. הלימודים כוללים קורסים עיוניים וכן תרגולים מגוונים שמכינים את הסטודנטים לקראת הבחינות. סטודנטים שזקוקים לכך יכולים לקחת חלק בשיעורי תגבור.


נושאי הלימוד


הנושאים הנלמדים במסגרת תכנית זו כוללים בין היתר את התחומים הבאים:

 

 • יסודות הנדסת בניין
 • יסודות מדידה ומיפוי
 • ניתוח דוחות פיננסיים
 • יסודות כלכלה עירונית
 • מבוא לתורת השמאות
 • גישות בהערכת מקרקעין
 • ניהול טכנולוגיה וחדשנות   
 • תורת המימון
 • מיסוי מקרקעין
 • ניהול בין לאומי
 • דיני תכנון עירוני
 • התנהגות ארגונית
 • ניהול משאבי אנוש   
 • ועוד


על מוסד הלימוד


במכללה למינהל מתקיימות תכניות נוספות לתואר ראשון של האוניברסיטה הפתוחה. אלה כוללות לימודי חשבונאות וכן לימודי הנדסת תעשייה וניהול. מוסד הלימוד עורך גם תכניות רבות ללימודי הנדסאים המוכרות על ידי מה"ט והמכינות את הסטודנטים לקראת קריירות בתעשייה הטכנולוגית.


נוסף על כך, במכללה למינהל מתקיימות תכניות ללימודי תעודה. קורסים אלה מאפשרים לתלמידיהם לפתח מיומנויות חשובות להשתלבות בשוק העבודה בתפקידים מבוקשים. הקורסים עוסקים בתחומים כגון חשבונאות ופיננסים, ניהול, מינהל ומזכירות, מחשבים וענפים נוספים. רבים מן הקורסים מכינים את הסטודנטים לקראת מבחנים רשמיים מטעם גורמים ממשלתיים לקבלת תעודת מקצוע.


תנאי קבלה


מועמדים המעוניינים להתקבל לתכנית זו נדרשים לעבור מבחן קבלה וראיון אישי. מומלץ לפנות ישירות אל מוסד הלימוד כדי לקבל את המידע המדויק לגבי תנאי הקבלה.


תעודה


סטודנטים המשלימים את הלימודים בהצלחה מקבלים תואר ראשון BA בניהול מטעם האוניברסיטה הפתוחה. כמו כן, אחרי סיום הלימודים עם יכולים לגשת למבחנים להסמכה לשמאות מקרקעין. בחינות אלה כוללות בחינות מוקדמות ומבחן מבוא לשמאות. אחרי מעבר בחינות אלה הם יכולים להתחיל בתקופת התמחות שמתקיימת אצל שמאי מקרקעין מוסמכים אשר מוכרים כמאמנים על ידי מועצת השמאים. את ההתמחות ניתן להשלים תוך שנה אחת שבה נדרשות 40 שעות התמחות שבועיות, או תוך שנתיים תוך השלמת 20 שעות התמחות שבועיות לפי התניות מועצת השמאים. עם השלמת ההתמחות ניתן לקבל את דיפלומת שמאי המקרקעין.

עוד מסלולי לימוד - המכללה למינהל