קורס נהגי משא כבד במכללת ניהולית בבית שמש

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורס רכב?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על מכללת ניהולית בית שמש - משא כבד.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס נהגי משא כבד – מכללת ניהולית בבית שמש


האם הייתם מסוג הילדים שנמצאים כל היום בקופסת החול, ומשחקים עם משאיות גדולות וטרקטורים? האם הקול של מנוע דיזל חזק מגביר את קצב הלב שלכם? אוהבים לנהל אינטראקציות עם קולגות מתי שמזדמן לכם? אם מצאתם עצמכם עונים בחיוב על כל השאלות הללו, קורס נהגי משא כבד מטעם מכללת ניהולית עשוי להיות התשובה האולטימטיבית לתשוקות שלכם.


נהגי משא כבד ידועים בציבור הרחב כעם אשר חושק בעצמאות במסגרת התעסוקה שלו. זוהי עבודת שטח, ששונה מאוד באופייה מעבודה משרדית וכך היא יכולה להתאים לאנשים שמחפשים אתגרים ולא מעוניינים להיות כבולים לארבע קירות. נהגי משא כבד נהנים גם מחופש בתכנון לוח הזמנים שלהם ובקביעת סדר היום שלהם.


ענף המשא הכבד, ותחום הרכב באופן כללי, מציעים אפשרויות רבות לקידום הקריירה. נהגים שמעוניינים בכך יכולים לצבור ניסיון בעבודה ולקדם את עצמם עם הזמן. לחלופין הם יכולים ללמוד בהכשרות מקצועיות נוספות שדרכן ניתן לשכלל את דרגת הרישיון שברשותם וכך להרחיב את תחומי האחריות המקצועית שלהם במסגרת עבודתם.


תכנית הלימודים


קורס נהגי משא כבד שמציעה מכללת ניהולית מתקיים בפיקוח של משרד העבודה. מסלול לימוד זה נועד על מנת להכשיר נהגים בכלי רכב מסחריים (שמשקלם מעל 12 טון) אשר מבקשים לעצמם גם רישיון לכלי רכב העונה להגדרה משא כבד, או לנהגים אשר רוצים לקבל רישיון לרכב מחובר או מורכב. בקורס נרכש מידע על דיני תעבורה שונים ומסופק ידע נרחב על כלי הרכב הגדולים והמיועדים לבוגרי מסלול הלימוד. ההכשרה היא מקיפה ביותר כאשר הסטודנטים שבקורס נדרשים ללמוד על שלל חוקי התנועה וכללי הנהיגה בתנאים מכבידים, טעינה ופריקה של תכולות משא כבד, על החומרים המסוכנים שלעיתים מובלים בתור משא וגם על נושאים כמו איכות הסביבה והגורם האנושי בנהיגה.

 

מתכונת הלימוד


באפשרות המועמדים לקורס נהג משא כבד של מכללת ניהולית, לנתב בין שני מסלולי לימוד הכוללים מפגשי ערב או מפגשי בוקר, בפרק זמן של ארבעה וחצי חודשים או חודשיים בהתאמה. משך הזמן של קורס זה הוא 154 שעות, כשבסיומו מתקיימות בחינות גמר.

 

נושאי הלימוד

 

 • מסמכי הובלה
 • טעינה ופריקה
 • עזרה ראשונה
 • הגורם האנושי בנהיגה
 • זיהום אוויר ואיכות הסביבה
 • חומרים מסוכנים והובלתם במשא כבד    
 • כיבוי אש
 • נהיגה נכונה
 • הכרת הרכב
 • דיני תעבורה
 • עבודה בגובה    
 • ועוד

 

על מוסד הלימוד


כשהיא מחזיקה בניסיון רב שנים, מכללת ניהולית בבית שמש שואפת לספק מגוון רחב של קורסים ותעודות הסמכה לכלל האוכלוסייה הרחבה בישראל. המכללה מתקיימת ועובדת תחת פיקוחו ואישורו של משרד העבודה, והיא עונה להגדרה של מכללה פרטית. המוטו אותו חרטה המכללה על דגלה, מבקש לעזור לבוגרי מכללת ניהולית להשיג הכשרה מקיפה ומקצועית בכל קורס, כאשר בתום הלימודים המכללה מלווה את בוגריה במציאת עבודה ראויה בתחומם, בשוק העבודה הרחב בישראל.


תנאי קבלה


על מנת להתקבל לקורס נהג משא כבד מטעם מכללת ניהולית, ישנו הצורך לעמוד במספר קריטריונים: ראשית, על המועמדים להיות תושבי ישראל אשר מלאו להם לפחות 19 שנים. נוסף לכך המועמדים נדרשים להחזיק בותק של פרק זמן של שנה אחת על רישיון נהיגה לרכב מסחרי, שמשקלו מעל 12 טון (דרגה C1). אחר כך המועמדים יוכלו להציג את ההפניה לקורס המתקבלת מטעם רשות הרישוי.

 

תעודה


עם סיום הלימודים, מוענקת לבוגרי הקורס אשר עמדו בדרישות ועברו את הבחינות בהצלחה – תעודת גמר מטעם משרד התעסוקה, המסחר והתעשייה (תמ"ת).

 

אפשרויות תעסוקה


מקצוע התחבורה הוא ענף הנדרש בכל חלקי הארץ. בשל כך, התפתח הענף בקצב מואץ מן הרגיל וכמות הנהגים המוכשרים והמקצועיים לתפקיד הולכת וגדלה משנה לשנה. ענף ההובלה בפרט, התפתח בצורה חסרת פרופורציות במרוצת השנים. הצמיחה הכלכלית לצד העלייה בביקוש למוצרי צריכה, הובילה להקמת נמלים חדשים אליהם נדרשים תוספת של משאיות ונהגים. נכון לכתיבת שורות אלו, חסרים בישראל כ - 4000 נהגי רכב כבד. נהגים אלה נחוצים מאוד בנמלים החדשים הרבים שמוקמים היום בארץ, שדרושים לשינוע הסחורות ולהמשך התפעול השוטף של מערכת הייצוא והייבוא. לשם כך, התעוררה דרישה גבוהה מן הרגיל לנהגי משא כבד, כך שבתום הלימודים במכללת ניהולית ועם קבלת תעודת הגמר – היו סמוכים ובטוחים שמחכה לכם עבודה טובה ומשתלמת בחוץ.

 

 • מתעניינים ברמות שכר של נהגים? קראו על שכר נהגים


** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת ניהולית בבית שמש

כלים שיעזרו לך לבחור