תואר שני בחינוך לגיל הרך במכללה האקדמית לחינוך קיי

שירות אישי - צור קשר
תואר שני בחינוך לגיל הרך במכללה האקדמית לחינוך קיי

תואר שני בחינוך לגיל הרך M.Ed. במכללה האקדמית לחינוך על שם קיי


התכנית לתואר שני בחינוך לגיל הרך במכללה האקדמית לחינוך ע"ש קיי בבאר שבע מתאימה למעוניינים לשלב תהליכי חינוך חדשניים בגנים ובכיתות, ולמי שברצונם לשמש מנהיגים בתחום החינוך לגיל הרך.

 

תואר שני בחינוך לגיל הרך במכללה האקדמית לחינוך ע"ש קיי מתאים לאנשי חינוך לגיל הרך אשר פועלים במסגרות חינוכיות מגיל לידה ועד גיל 8 שנים.

תכנית הלימודים


במסגרת התכנית לתואר שני בחינוך לגיל הרך הסטודנטים נחשפים למגוון נושאים והתנסויות ובהם:

  • חיזוק הזהות המקצועית והאישית
  • עשייה חינוכית בתחום הגיוון התרבותי
  • הוראת עמיתים
  • שילוב טכנולוגיות בחינוך לגיל הרך
  • אינטראקציה חינוכית משמעותית עם צוותים חינוכיים, ילדים והורים
  • עבודה בצוות בין מקצועי
  • ביצוע של מחקרים בתחומי העניין

 

דרכי הלמידה וההוראה בתכנית זו כוללות למידה בחברותא, למידה מרחוק, חקר קבוצתי ואישי וכן הנחייה וליווי אישי. התואר השני מקנה חוויה לימודית, מקצועית, חברתית ואישית ופותח אפשרויות העשרה והתחדשות כמחנכים מובילים לגיל הרך.

מתכונת הלימוד


היקפה של התכנית הוא כשנתיים, היא כוללת ארבעה סמסטרים. שיעורים מתקיימים ביום מלא אחד במהלך השבוע, משעות הבוקר ועד הערב. במהלך התכנית הסטודנטים לוקחים חלק במגוון של קורסים כלליים ומתודולוגיים, לקראת סיומה הם מבצעים עבודת גמר שנערכת בליווי של סדנה.

 


סגל הוראה


ראש המסלול היא בעלת תואר דוקטור, תחומי המחקר שלה מתמקדים בחינוך לגיל הרך, בשיח במערכות חינוך, בתקשורת בין אישית ובהשפעתם של מצבי לחץ על ילדים בגיל הרך. לצדה מלמדים בתכנית מגוון של מרצים בעלי מומחיות בתחום החינוך לגיל הרך והוראה באופן כללי.


על מוסד הלימוד


המכללה האקדמית לחינוך על שם קיי, הממוקמת בבאר שבע, פועלת במשך למעלה מ - 60 שנה בתחום החינוך והכשרת המורים. במסגרת התכניות לתואר שני בחינוך שניתן ללמוד בה, מתקיימים מסלולים כגון תואר שני בייעוץ חינוכי, תואר שני בלמידה והוראה, תואר שני בחינוך גופני לאוכלוסיות בסיכון ובהדרה, תואר שני בחינוך בעידן טכנולוגיות המידע ותואר שני בתכניות M.Teach, שמעניקות תעודת הוראה לבתי ספר על יסודיים במגוון מקצועות לאקדמאים שאינם מגיעים מתחום החינוך. כמו כן, ניתן ללמוד בתכניות הסבת אקדמאים להוראה ובמסלולי הכשרה מקצועית אשר מאפשרים למורים ולמחנכים להרחיב את תחומי הידע שלהם ולהתקדם מבחינה מקצועית.


תנאי קבלה


תכנית זו מיועדת לגננות ולמורים לכיתות א' - ב', שברשותם תואר ראשון מסוג B.A. או B.Ed. ותעודת הוראה לגיל הרך. הציון המשוקלל המבוקש בתואר הראשון הוא לפחות 80. כמו כן, יש צורך בניסיון מעשי של לפחות שלוש שנות וותק במערכת החינוך ובהצגה של שני מכתבי המלצה מגורמים מקצועיים, אשר מעידים על הכישורים של המועמדים, על הניסיון הקודם שלהם ועל התפקוד שלהם בבתי ספר או בגנים. מתאימים שעומדים בדרישות הללו מוזמנים גם לראיון קבלה.


תעודה


סטודנטים אשר משלימים בהצלחה את התכנית ועומדים בכל חובותיהם זכאים לקבל תואר שני בחינוך לגיל הרך M.Ed. שמוענק על ידי המכללה האקדמית לחינוך על שם קיי. יש לציין כי הענקת התואר מותנית באישור המועצה להשכלה גבוהה (מל"ג). כדי לקבל את התואר השני, על הסטודנטים להשלים את כל חובות התכנית ולהגיש את עבודת הגמר המסכמת, בציון של "טוב" לפחות.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית לחינוך ע"ש קיי