תואר שני בהוראת מתמטיקה במכללת הרצוג לדתיים

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודים לדתיים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על הרצוג - תואר שני בהוראת מתמטיקה.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בהוראת מתמטיקה לדתיים במכללה האקדמית הרצוג

 

נוסחה מתמטית

 

המתמטיקה מהווה את הבסיס לכל המקצועות המדעיים, היא השפה המשותפת לכל התחומים הללו, החל מפיזיקה וכימיה וכלה במדע המחשב והנדסה גרעינית. המתמטיקה מאפשרת את הפיתוחים והטכנולוגיות המדעיות, ומשכך, אין איש מדע או מחשבים שאינו נזקק לשירותיה בעת עבודתו או מחקרו. כדי להכשיר את דור העתיד להיות אנשי מדע וחוקרים שיכולים להוביל את הקדמה יש צורך במורים איכותיים למתמטיקה אשר אוהבים את המקצוע ודוברים את שפתו ויכולים להנחיל את היכולות האלה לתלמידים שלהם.

 

התואר השני בהוראת מתמטיקה מיועד למורים ולמחנכים בחטיבות הביניים ובתיכונים אשר מלמדים את מקצוע המתמטיקה או את המקצועות השונים של מדעי הטבע. מטרת הלימודים היא להצמיח אנשי הוראה מקצועיים ומיומנים הן בתחום המתמטיקה והן בתהליכי ההוראה.

 

 

תכנית הלימודים

 

תואר שני בהוראת מתמטיקה במכללת הרצוג לדתיים מקנה לסטודנטים את המיומנויות לפיתוח שיטות וכלים להוראת המתמטיקה. הסטודנטים מעמיקים את הידע המתמטי שלהם ואת כישורי ההוראה והחינוך שלהם, הן באופן כללי והן באופן ממוקד להוראת התחום בבתי ספר של החינוך הממלכתי דתי.

 

תכנית התואר השני בחינוך מספקת לסטודנטים יידע תיאורטי – מחקרי עדכני לשיטות הוראה המותאמות לצרכים של תלמידים בבתי הספר העל־יסודיים אשר בעזרתם הם יכולים להקנות להם את הכלים לחשיבה מתמטית מעמיקה. כמו כן, הם לומדים מתודות להערכת תלמידים, לבניית תכניות לימוד ולעזרה לתלמידים מתקשים עם לקויות למידה במתמטיקה.

 

מתכונת הלימוד

 

אורכו של התואר השני הוא כשנתיים. השיעורים מתקיימים ביום לימודים מרוכז בשבוע וקורסים מקוונים הנלמדים מבית הסטודנט. מתכונת הלימוד כוללת קורסים מתקדמים במתמטיקה, קורסים מתקדמים בהוראת מתמטיקה, קורסי תשתית בחינוך ובשיטות מחקר וקורסי סמינר.

 

נושאי לימוד

 

 • תורת המספרים האנליטית
 • מחקר כמותי
 • משוואות דיפרנציאליות חלקיות
 • מחקר איכותני
 • יישומי מחשב בהוראת מתמטיקה
 • אנליזה ממשית
 • שיטות מתקדמות בהוראת מתמטיקה
 • תורת החוגים והשדות
 • פילוסופיה והיסטוריה של המתמטיקה
 • גיאומטריה לא אוקלידית    
 • הוראת מתמטיקה לתלמידים עם ליקויי למידה    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

המכללה האקדמית הרצוג היא מוסד לימוד להשכלה גבוהה המכשיר מורים ואנשי חינוך ברוח המסורת היהודית. מסלולי הלימוד של המכללה עומדים בדרישות משרד החינוך והמל"ג והם מושפעים מההוראה התורנית ומשאיפה למצוינות. המכללה מציעה מגוון תכניות לימוד לתואר ראשון ולתואר שני בהוראה לציבור הדתי, ובהן תואר שני בהגות בחינוך היהודי, תואר שני במחשבת ישראל, תואר שני בתנ"ך ופרשנותו ותואר שני ניהול וארגון מערכות חינוך.

 

תנאי קבלה

 

המועמדים לתואר שני בהוראת מתמטיקה צריכים להיות בעלי תואר ראשון בממוצע ציונים 80 לפחות וניסיון מוכח בהוראה של שלוש שנים לפחות. הקבלה ללימודים מותנית בריאיון אישי ובאישור ועדת קבלה.

 

תעודה

 

הסטודנטים אשר עומדים בכל המטלות הנדרשות מקבלים תואר שני בהוראת מתמטיקה מטעם מכללת הרצוג.

 

אפשרויות תעסוקה

 

נוסף על השדרוג במעמדם המקצועי, בוגרי התואר משתלבים במערכת החינוך בתפקידים בכירים, כמו מפקחים, מדריכים, רכזי תחום המתמטיקה וכותבים של מערכי תכניות לימוד.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית הרצוג

עוד מסלולי לימוד - מכללת יעקב הרצוג

כלים שיעזרו לך לבחור