תכנית נתיבים במכללה האקדמית לחינוך קיי

שירות אישי - צור קשר
תכנית נתיבים במכללה האקדמית לחינוך קיי

תכנית נתיבים למנהיגות חברתית וסביבתית בנגב במכללה האקדמית לחינוך על שם קיי - לבני החברה הבדואית

 

תכנית "נתיבים" במכללה האקדמית לחינוך ע"ש קיי בבאר שבע היא תכנית מנהיגות חינוכית סביבתית בנגב. זוהי תכנית לתואר ראשון בחינוך עם התמחות הוראת עברית / הוראת גיאוגרפיה / חינוך בלתי פורמלי

 

למי מיועדת התכנית?

 

תכנית נתיבים מתאימה לצעירים ולצעירות אשר מעוניינים לקבל תואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה, לפתח את האישיות ולהיות מנהיגים בתחומי החינוך, הסביבה והחברה בחברה הבדואית.


מבנה התכנית


הלימודים בתכנית נתינים הם מגוונים, הם כוללים למידה התנסותית בשילוב עם סדנאות, פעילויות חברתיות וטיולים.
לכל אחד מהסטודנטים מוצמד מרצה המלווה אותם באופן אישי. כמו כן, כל הסטודנטים משתתפים בקבוצות "חממה".

 

אילו תעודות מקבלים?

 

בוגרי תכנית נתיבים מקבלים ארבע תעודות:

  • תואר ראשון
  • תעודת הוראה לבתי ספר על יסודיים - בעברית או גיאוגרפיה
  • תעודת עובד חינוך בלתי פורמלי
  • תעודת המכון הדמוקרטי
     

תכנית הלימודים


בתכנית "נתיבים" למנהיגות חברתית וסביבתית הסטודנטים משלבים בין הכשרה כמורים לבין כלים חברתיים וכלים בחינוך דמוקרטי וחינוך לא פורמלי. הדגש בתכנית זו הוא על היכרות עם סוגיות חברתיות וסביבתיות בנגב. כמו כן, מושם דגש על פדגוגיה דמוקרטית והיכרות עם מגוון סוגיות הרלוונטיות למחשבת החינוך הדמוקרטי.


הסטודנטים בתכנית זו מתמקדים בהוראה בבתי ספר על יסודיים, הם יכולים להתמחות בהוראת גיאוגרפיה או בהוראת השפה העברית. בתכנית משולבת גם הכשרה לחינוך הבלתי פורמלי והסטודנטים רוכשים ידע וכלים לפיתוח והובלה של מיזמים חינוכיים בארגונים ומסגרות בקהילה.

 

על מוסד הלימוד


המכללה האקדמית על שם קיי היא מכללה לחינוך שבה ניתן לקחת חלק במגוון מסלולים לתואר ראשון ולתואר שני, וכן בהסבות אקדמאים להוראה ומסלולים לפיתוח ולהעשרת מורים.


בין התכניות הנלמדות במוסד זה נכללות תכניות הכשרה לקבוצות גיל שונות, כגון הגיל הרך, בתי ספר יסודיים ובתי ספר על יסודיים. במסגרת ההוראה לעל יסודי ניתן לבחור התמחויות שונות המותאמות למקצועות שאותן לומדים היום בחטיבות ביניים ותיכונים, כגון ספרות, אנגלית, מתמטיקה, מדעים, לשון ועוד. כמו כן מתקיימות תכניות הכשרה לחינוך מיוחד, גופני ואמנות במסלולים רב גיליים.


במכללה פועלת גם תכנית "שבילים" לחינוך, חברה וסביבה, שבה מתחים בהוראת גיאוגרפיה או היסטוריה לחינוך על יסודי ומקבלים גם תעודת עובדי חינוך בקידום נוער או נוער וקהילה. בתכנית זו משולבת למידה סביבתית מבוססת מקום הכוללת התנסות בקידום אזרחות פעילה בבתי ספר, וכן למידה מבוססת פרויקטים הכוללת התנסות בקידום חדשנות חינוכית וצבירה של ניסיון פרקטי.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית לחינוך ע"ש קיי