לימודי חינוך חברתי קהילתי במכללת אפרתה לדתיות

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודים לדתיים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על אפרתה - חינוך לא פורמלי לדתיות.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי חינוך חברתי קהילתי לנשים דתיות במכללת אפרתה - חינוך בלתי פורמלי לדתיות


לא רק לוח וגיר


לשנים בבית הספר יש תפקיד משמעותי בבניית הידע אך גם בגיבוש האישיות, התפישות וההשקפות של הנערים והנערות. במסגרות חינוך לא פורמליות, כמו מתנ"סים, תנועות נוער, מרכזים קהילתיים ופרויקטים נוספים הם יכולים להיחשף לתכנים שאינם נלמדים בבית הספר באופן חווייתי ולפתח עצמם כבני אדם וכאזרחים. המורים במערכת החינוך החברתית והקהילתית נמצאים שם כדי להכווין אותם בדרך ולהעניק להם כלים לחיים.


במכללת אפרתה שבירושלים אפשר ללמוד בתכנית ללימודי חינוך חברתי קהילתי. מסלול זה מיועד לנשים מהמגזר הדתי והוא מכשיר מורות למערכת החינוך הבלתי פורמלי, לצד הכשרה למערכת החינוך הפורמלית. תכנית זו פותחת דלת לשלל תפקידים בהוראה חברתית וקהילתית והבוגרות יכולות להשתלב כרכזות נוער במתנ"סים וביישובים, מנהלות יחידות נוער, מרכזות תכניות לפיתוח מנהיגות, מלוות למועצות נוער, מכשירות מד"צים ומדריכים ומפתחות של תכניות חינוכיות.

 


תכנית הלימודים


הסטודנטיות בתכנית רוכשות כישורים רבים מתחום החינוך שבעזרתם ניתן לתכנן ולנהל פרויקטים ויוזמות חינוכיות, קהילתיות וחברתיות. הן לומדות על מאפיינים וצורכים של בני הנוער בימינו ושמות דגש על נוער במגזר הדתי. במקביל, הם מפתחות מיומנויות הדרכה והנחיה למסגרות לא פורמליות, כגון עמידה מול קבוצה וגיבוש של תכניות חברתיות.


מתכונת הלימוד


אורך הלימודים הוא כארבע שנים. יש לשלב את הלימודים עם חוג נוסף מן המסלול לחינוך לבית הספר העל יסודי. ניתן לבחור בחוגים כגון הוראת תנ"ך, הוראת לשון עברית, הוראת תושב"ע, הוראת ספרות, הוראת היסטוריה, הוראת מתמטיקה או הוראת אזרחות.


הסטודנטיות משלבות בין לימודים עיוניים בתחום הנוער והחינוך הקהילתי לבין סדנאות הוראה מעשיות, כמו כן הן לוקחות חלק בהפקתה ובניהול של יוזמות חינוכיות וחברתיות. בשנת הלימודים הרביעית הן עורכות סטאז' במערכת ההוראה.


נושאי הלימוד

 

 • הערכת תכניות חינוכיות
 • תרבות הפנאי
 • סוגיות בעבודה קהילתית
 • המגזר השלישי
 • תולדות החינוך הלא פורמלי
 • מיומנויות הנחיה
 • ריכוז חינוך חברתי בבתי ספר
 • חינוך נוער בסיכון
 • פיתוח וניהול פרויקטים חינוכיים
 • עובדי נוער בקהילה    
 • היבטים סוציולוגיים בגיל הנעורים    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


במכללת אפרתה נערכות תכניות מגוונות ללימודי הוראת למגזר הדתי, שפתוחות לנשים. בין המסלולים הנוספים שמתקיימים בה נכללים לימודי חינוך לגיל הרך לנשים דתיות, לימודי חינוך מיוחד לדתיות, לימודי הוראת לבית הספר היסודי לדתיות ולימודי חינוך על יסודי לדתיות. מוסד הלימוד מציע גם תכניות לתואר שני בחינוך ומסלולי לימודי תעודה למורים. הסטודנטים במכללה יכולות לשלב לימודים במדרשה בזמן התואר.

 


תנאי קבלה


לתכניות בחינוך יכולות להתקבל מועמדות שברשותן בגרות מלאה בממוצע ציונים של 92 ומעלה, המכינה בגרות באנגלית ברמת 4 יחידות לימוד ובגרות במקצוע מורחב ברמת 5 יחידות. מועמדות שהממוצע שלהן נע בין 85 - 92 יכולות להתקבל על סמך ציון התאמה של לפחות 540, ציון ההתאמה מורכב משקלול של הציון בפסיכומטרי וממוצע הבגרויות. כל המועמדות עוברות גם ראיון קבלה.


תעודה


לבוגרות התכנית מוענק תואר ראשון B.Ed. בחינוך, תעודת הוראה וכן תעודת "עובד חינוך" מטעם מכללת אפרתה.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אפרתה - מכללה אקדמית לחינוך בירושלים

עוד מסלולי לימוד - מכללת אפרתה

כלים שיעזרו לך לבחור