לימודי הוראת ספרות במכללת אפרתה לדתיות

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודים לדתיים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על אפרתה - הוראת ספרות דתי.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הוראת ספרות לנשים דתיות במכללה האקדמית אפרתה לחינוך


לצלול לעולם הספרות


לאורך הדורות סופרים ומשוררים השתמשו במילה הכתובה כדי לדון בסוגיות שהעסיקו את העם היהודי. בתפוצות או בארץ ישראל, הסיפורים, הרומנים והשירים העלו דילמות ואתגרים שעמם התמודדו יהודים וגם אזכרו דמויות ומצבים מן המקרא. גם היום, ניתן להשתמש בספרות כדי לפתוח לדיון סוגיות חברתיות, רוחניות, אמוניות ותרבותיות מחיי היום יום.


במכללת אפרתה אפשר ללמוד בתכנית ללימודי הוראת ספרות, אשר מיועדת לנשים דתיות. במסלול זה ללימודים לדתיים מקבלות המורות לעתיד כלים חינוכיים וידע מעמיק בספרות כדי שיוכלו לשמש מורות איכותיות, יצירתיות ורחבות אופקים שיכולות להעביר את העולם הספרותי העשיר לתלמידים במערכת החינוך הממלכתית דתית.


תכנית הלימודים


הסטודנטים בהתמחות לומדים בהרחבה על היבטים שונים בספרות ובשירה ובמקביל רוכשות כלים פדגוגיים ודידקטיים להוראת הספרות לשכבות גיל שונות. הן לומדות לנתח שירים, סיפורים, מחזות ורומנים ולפתח דיון אודות סוגיות שנובעות מהטקסטים הספרותיים. כמו כן, הן דנות בהקשרים שבין הספרות העברית והשירה העברית לבין מוטיבים ודמויות מן המקרא והמקורות היהודיים.


מתכונת הלימוד


אורכם של הלימודים בהתמחות זו הוא ארבע שנים. הסטודנטיות יכולות לבחור בהתמחות בספרות במסגרת מסלול החינוך העל יסודי או במסגרת החינוך לבתי ספר יסודיים. הלימודים משלבים מגוון של קורסים עיוניים ושיעורים מעשיים וכן התנסות פרקטית בהוראה בה הן מתרגלות את כישורי הוראת הספרות בבתי ספר. בשנה הרביעית הן לוקחות חלק בסטאז' במערכת החינוך, שנפרש על פני שנה אחת ובו הן עוסקות בהוראה בפועל ומשתתפות בהוויי הבית ספרי.


נושאי הלימוד


בין הנושאים שנלמדים במסגרת התכנית נכללים:

 

  • ספרות לבני נוער
  • ניתוח שירה
  • קריאה ביצירתו של עגנון
  • כתיבה יוצרת
  • ספרות בבית הספר היסודי
  • סיפורים ואגדות
  • חיי האדם בספרות ובאמנות
  • מספרים לסרטים    
  • דמויות מקראיות בשירה מודרנית    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


מכללת אפרתה הממוקמת בירושלים מכשירה מורות ברוח הציונות הדתית והיא נוסדה בשנת 1924. במוסד הלימוד מתקיימות תכניות רבות ללימודי חינוך לנשים דתיות, כגון לימודי הוראת תנ"ך, לימודי הוראת מתמטיקה, לימודי הוראת לשון עברית, לימודי הוראת אזרחות, לימודי הוראת היסטוריה ולימודי חינוך קהילתי חברתי. מוסד הלימוד עורך גם תכניות לתואר שני בחינוך ומסלולים ללימודי תעודה בתחום החינוך דרכם יכולים המורים לשכלל את הכלים שבידיהם.

 


תנאי קבלה


לתכנית זו מתקבלות מועמדות שלהם בגרות מלאה בממוצע ציונים של לפחות 92 ובה בגרות באנגלית ברמת 4 יחידות ובגרות במקצוע מורחב ברמת 5 יחידות. בעלות ממוצע שבין 85 - 92 יכולות להתקבל לפי הצגת ציון התאמה (שקלול פסיכומטרי ובגרויות) של לפחות 540. כל המועמדות עוברות גם ראיון קבלה לבחינת התאמתן לתכנית.


תעודה


לסטודנטים שמשלימות את כל החובות במסלול ומסיימות ואותו בהצלחה ניתן תואר ראשון B.Ed. בחינוך וכן תעודת הוראה (לפי המסלול הנבחר - יסודי או על יסודי).** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אפרתה - מכללה אקדמית לחינוך בירושלים

עוד מסלולי לימוד - מכללת אפרתה

כלים שיעזרו לך לבחור