לימודי הוראת אמנות לדתיות במכללת אפרתה

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודים לדתיים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על אפרתה - הוראת אמנות דתי.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הוראת אמנות במכללת אפרתה לנשים דתיות


כל אחד יכול להיות אמן


כבר מגיל קטן ילדים נעזרים באמנות כדי לבטא את עצמם ואת תחושותיהם ולבחון את העולם שסובב אותם. ציור, פיסול וסוגי מדיה נוספים הם דרך לפתח כישורים ומיומנויות התפתחותיות וגם לראות את העולם באופן חדש ומקורי. גם בסביבה החינוכית שואפים לחשוף את הילדים להבעה אמנותית במטרה לאפשר להם לפתח את היצירתיות שלהם. שיעורי אמנות נלמדים כבר מגיל הגן ודך שכבות הגיל השונות.


במסגרת לימודי החינוך במכללת אפרתה, נלמדת חטיבת הוראת אמנות. מסלול זה ללימודים לדתיים מוצע לנשים בלבד והוא מציע להם לרכוש כלים לשילוב אמנות ויצירה בכיתות שלהן. במכללה סבורים שבכל אדם מצויים כשרון ויצירתיות וכי לסטודנטיות יש יכולת, בתור מורות לעתיד, לעודד את היצירתיות הטבעית שטמונה בתלמידים שלהם.


תכנית הלימודים


במהלך הלימודים הסטודנטיות מתוודעות לשלל דרכים להבעה אמנותית ומפתחות את ההבנה שלהן בשפת האמנות. כמו כן, הן רוכשות כלים לשילוב אמנות ויצירה בעשייה החינוכית כדי לסייע לתלמידים בגילים שונים לפתח את חוש היצירתיות ויכולות ההבעה שלהם. נוסף על כך, הן שמות דגש על אמנות יהודית ויצירה ישראלית מקומית ועל הביטוי של תהליכים אמנותיים אלה במערכת החינוך.


מתכונת הלימוד


את חטיבת הוראת האמנות ניתן לשלב עם לימודי חינוך לגיל הרך לדתיות, לימודי חינוך יסודי או לימודי חינוך מיוחד. אורכם של הלימודים הוא ארבע שנים ובמהלכם לוקחים חלק בשלל שיעורים עיוניים ומעשיים. הסטודנטיות לוקחות חלק בהתנסות מעשית בהוראה במסגרתה צופים בשיעורים, עומדים בפני כיתה ומשתתפים בפרויקטים שונים בבית הספר.


נושאי הלימוד


בין הנושאים שלומדות הסטודנטיות במסלול האמנות נכללים גם:

 

  • פיסול ותלת ממד
  • חינוך יצירתי
  • אמנות בתקופת השואה
  • ציור בצבעי שמן
  • שימוש בתיאטרון בובות
  • אמנות ישראלית    
  • עיצוב סביבות לימוד בגן
  • ועוד
  • היבטים אמנותיים בהנצחה    
 

 

על מוסד הלימוד


מכללת אפרתה, מוסד לימודי חינוך לציבור הדתי, נוסדה בשנת 1924 בעיר ירושלים. במוסד זה פועלות תכניות לימודים שונות שמתאימות באופיין ותוכנן לנשים מן הציונות הדתית. בין המסלולים הנלמדים אפשר למנות לימודי חינוך לגיל הרך, לימודי הוראת תושב"ע, לימודי הוראת לשון עברית, לימודי הוראת אזרחות, לימודי הוראת היסטוריה ולימודי הוראת מתמטיקה. הבוגרים יכולות להמשיך גם לתכניות התואר השני בחינוך וכן למוד במסלולים להכשרה מקצועית והשתלמויות שמיועדים למורות מנוסות שרוצות להעשיר את היכולות הפדגוגיות שברשותן.


תנאי קבלה


ציון ההתאמה (שבנוי ממוצע הבגרויות והציון בפסיכומטרי) שדרוש לקבלה הוא 525 ומעלה. מועמדות בעלות תעודת בגרות בממוצע 92 ומעלה ובה בגרות באנגלית ברמת 4 יחידות וחמש יחידות במקצוע מורחב נוסף מתקבלות גם ללא פסיכומטרי. כדי להתקבל לחטיבת האמנות אין חובה ברקע וניסיון קודם באמנות ואין צורך להציג תיק עבודות.


תעודה


תואר ראשון B.Ed. ותעודת הוראה מוענקים לסטודנטיות שעומדות בכל חובותיהן במהלך הלימודים, על ידי מכללת אפרתה לחינוך.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אפרתה - מכללה אקדמית לחינוך בירושלים

עוד מסלולי לימוד - מכללת אפרתה

כלים שיעזרו לך לבחור