קורס דיאגנוסטיקה לרכב בתל חי הנדסאים - לימודי תעודה

שירות אישי - צור קשר
קורס דיאגנוסטיקה לרכב בתל חי הנדסאים - לימודי תעודה

קורס דיאגנוסטיקה ביחידת לימודי התעודה של תל חי הנדסאים - קורס אבחון תקלות ברכב


להכיר לעומק את הרכב ומערכותיו


המהפכה הטכנולוגית הביאה לשינויים מרחיקי לכת בענפים רבים בתעשייה ובהם גם בתחום הרכב. בעוד שבעבר היו כלי רכב מבוססים בעיקר על מערכות מכניות, הרי שהיום כמעט כל המערכות ברכב נשלטות על ידי טכנולוגיות מחשוב והן רק הולכות ומתקדמות. משנה לשנה חברות הרכב מציגות לנו מערכות מתוחכמות יותר, יעילות יותר ונבונות יותר שבאות להקל את חייהם של המשתמשים בהן.


תהליכי שינוי אלה הביאו גם לצורך באנשי מקצוע מיומנים שיכולים לטפל בתקלות שונות שעלולות להתרחש במכוניות פרטיות ובכלי רכב מסחריים. טכנאים, מכונאים ומנהלי מוסכים נדרשים כולם להכיר את השכלולים האחרונים בענף הרכב ולהיות בקיאים במגוון הגדול שמציעות החברות השונות בשוק.


היחידה ללימודי תעודה של תל חי הנדסאים מציעה קורס דיאגנוסטיקה לרכב שמתאים לעובדים בתחום הרכב שמעוניינים להעמיק את הידע והכלים שברשותם בתחום אבחון התקלות. מסלול זה משלב תרגול פרקטי שבא להכין את המשתתפים להתקדמות בשוק העבודה ולייעול העבודה השוטפת שלהם.


תכנית הלימודים


לאורך תכנית זו התלמידים לומדים על שיטות מקצועיות לאבחון של תקלות במערכת הרכב השונות. הם גם בונים מיומנויות בקריאה של שרטוטי רכב מקצועיים ובהבנתם של נתוני יצרן. כמו כן, הם מכירים את מערכות הרכב השונות וחלקיהן ומתוודעים גם לטכנולוגיות מתקדמות שמאפשרות לדאוג לתקינותן ולפעילותן השוטפת.


מתכונת הלימוד


היקפו של המסלול הוא כ - 120 שעות לימוד אקדמיות. השיעורים מתקיימים פעמיים בשבוע בערבים או במתכונת מרוכזת של יום מלא משעות הבוקר. ההכשרה משלבת הרצאות עיוניות עם תרגול פרקטי אשר מתקיים בסדנאות מגמת הרכב של המכללה, במסגרתו מכירים מקרוב את הציוד ומערכות הרכב.


נושאי הלימוד


במסלול נלמדים נושאים שונים, ביניהם אפשר למנות:

 

  • מערכת הזרקת הדלק
  • חיישנים לניהול המנוע
  • שיטות אבחון לתקלות
  • עקרונות באלקטרוניקה
  • מערכת הצתה אלקטרונית    

 


על מוסד הלימוד


תל חי הנדסאים נמצאת באצבע הגליל והיא עורכת תכניות לימוד מגוונות להכשרת הנדסאים. ביחידה ללימודי תעודה של המכללה מתקיימים מסלולים להכשרה מקצועית שמתמקדים בהקניית מיומנויות פרקטיות לשוק העבודה, למעוניינים בקידום מקצועי או בהסבה. התכניות הנלמדות ביחידה כוללות קורס ממונה אנרגיה, קורס אוטוקאד, קורס בקרים מתוכנתים, קורס בקרת איכות וקורס סייבר לתכניתנים. כמו כן נלמדים עוד שלל קורסים בתחומים כמחשבים, חינוך, ניהול, בנייה ועיצוב וכן תכניות הכשרה והשתלמויות עבור ארגונים בתעשייה לפי צורכיהם.


תנאי קבלה


המסלול מתאים במיוחד לעובדים בעלי ניסיון מעשי בתחום הרכב, כגון מנהלי מוסכים, מכונאים, שמאי רכב ועובדים במוסכים המעוניינים להעמיק את ההכשרה שלהם בתחום התקלות ברכב.


תעודה


הבוגרים המשלימים בהצלחה את כל החובות במהלך הקורס זכאים לקבל תעודת גמר שניתנת על ידי תל חי הנדסאים.

עוד מסלולי לימוד - תל חי הנדסאים תעודה