קורס מנהל עבודה מוסמך בבניין בתל חי הנדסאים

שירות אישי - צור קשר
קורס מנהל עבודה מוסמך בבניין בתל חי הנדסאים

קורס מנהל עבודה בבניין בתל חי הנדסאים

 

מנהלי עבודה מוסמכים בבניין הם אנשי מקצוע מנוסים האחראיים על פיקוח וניהול העבודה המתקיימת באתרי הבנייה. ברשותם סמכויות רבות באתר, החשובות שבהן מתמקדות בניהול של בטיחות באתרים ומניעת תאונות עבודה, וכן טיפול בסוגיות כוח אדם, ניהול זמנים והתנהלות מול רשויות וגורמים מקצועיים שונים שמעורבים בפרויקט.


אנשי מקצוע מענף הבנייה שברשותם ניסיון בעבודות שלד וניהול עבודה המעוניינים לקדם את הקריירה יכולים ללמוד בקורס מנהל עבודה מוסמך בבניין המתקיים בתל חי הנדסאים. הקורס מתקיים באישור והסמכה של משרד העבודה ובו ניתן לקבל את ההכשרה הנדרשת להסמכה בתפקידי מנהלי עבודה בבניין. בוגרי הקורס יכולים להשתלב בחברות קבלניות פרטיות, באתרי בנייה ובמוסדות ציבוריים.


תכנית הלימודים


במהלך הקורס המשתתפים לוקחים חלק בלימודים עיוניים בענפי בנייה שונים, הידע הנרכש מותאם לניסיון ולידע הקודם שברשות המשתתפים בתחום הבניין.

 

המשתתפים מקבלים הכשרה כבעלי מקצוע מוסמכים ולומדים לנהל ולפקח באופן יעיל על עבודות באתרי בנייה. הם סוקרים סוגיות בטיחות ובריאות תעסוקתית וכן היבטים תפעוליים וניהוליים בתכנון של נהלי עבודה וניהול כוח האדם באתר.

 

מתכונת הלימוד


הקורס נפרש על פני 550 שעות לימוד אקדמיות. יש לציין כי המשתתפים צריכים לקחת חלק גם בהשתלמות בתחום הבטיחות בגובה בהיקף של 24 שעות לימוד, מעבר לקורס זה.


המשתתפים לומדים במסלול משולב, שבו יום לימודים בקמפוס המכללה וכן שני ערבים במהלך השבוע. היקף הקורס הוא כ – 8 חודשים, יש לציין כי ימי ושעות הלימוד נקבעים טרם פתיחת הקורס בתיאום של קבוצת המשתתפים.


על משתתפי הקורס לקחת חלק בסטאז' מעשי. הסטאז' מתקיים במקביל ללימודים ואורכו כ – 9 חודשים, הוא כולל עבודה רגילה בחברות הבנייה תוך תיעוד המשימות אותן מבצעים המשתתפים. כמו כן יש לבצע סטאז' במהלך יום הלימודים שהיקפו 3 חודשים, בתפקידי סגני מנהלי עבודה תחת מנהלי עבודה מוסמכים לפי טופס רישום פעולות בשנת חניכה בחברות האם או בחברות השולחות בתחום הבנייה.


על מוסד הלימוד


תל חי הנדסאים היא מכללה טכנולוגית הממוקמת בצפון הארץ, בסמוך לקריית שמונה. במוסד הלימוד נערכים עוד שלל מסלולים ללימודי תעודה בתחומים כגון תעשייה, בניין, חשמל, עיצוב ועוד. בין הקורסים הללו ניתן למנות קורס ניהול ופיקוח בבנייה ותשתיות, קורס מדידות ושרטוט טכני, קורס ממונה אנרגיה, קורס הנדסת איכות, קורס בקרים מתוכנתים, קורס עיצוב פנים ועוד מבחר הכשרות מקצועיות. מטרת תכניות אלה היא פיתוח סל הכלים היישומי שברשות המשתתפים כדי לסייע להם בתהליכי פיתוח מקצועי וקידום הקריירה. המסלולים מותאמים להתפתחויות עדכניות בשוק העבודה, בחלקם יכולים המשתתפים להתכונן למבחני הסמכה ממלכתיים שעורכים גורמים כגון משרד העבודה והרווחה.


כמו כן, מתקיימים במוסד זה שלל מסלולים ללימודי הנדסאי. תכניות אלה מוכרות על ידי מה"ט ובהן מקבלים הכשרה להשתלבות כהנדסאים בתחומי תעשייה מבוקשים. בין המסלולים הללו ניתן למצוא לימודי הנדסאי בניין, לימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים, לימודי הנדסאי מכונות, לימודי הנדסאי חשמל, לימודי הנדסאי מכונות רכב ועוד.

 

 

תנאי קבלה


קורס זה מיועד לעובדים מנוסים בתחום הבניין בעלי שליטה גבוהה בתחום השלד, שברשותם ניסיון של שנה וחצי ומעלה בהתנסות מעשית בניהול עבודה, לרבות ידע בתחומי השלד בחברות קבלניות בסיווג ג1 ומעלה בפרויקטים שהיקפם 1000 מ"ר לפחות. לחלופין, יכולים להתקבל בעלי ניסיון של שנה ומעלה בניהול עבודה שלהם ידע והתנסות בשלד בחברות קבלניות בסיווג ג3 בפרויקטים ששטחם 2,500 מ"ר ומעלה.


במסגרת תהליך הקבלה לקורס עליהם להגיש מסמכים ואישורים מתאימים, בהם תעודת 10 שנות לימוד מקורית והעתק שלה ואישור לימודים מקורי ממוסד הלימוד (מועמדים מעל גיל 45 שאין ברשותם תעודה יכולים לספק הצהרת נוטריון מקורית על 10 שנות לימוד). יש לצרף גם צילום של תעודת הזהות, דוח מעסיקים מן הביטוח הלאומי והצהרת קבלן מקורית המאשרת כי המועמדים עומדים בדרישות הניסיון בניהול עבודה ובתחום השלד, הצהרות אלה נדרשות להיות על ניירות חברה רשמיים ולהכיל לוגו רשמי. כל המועמדים עוברים גם וועדת קבלה הנערכת על ידי משרד העבודה ובה נבחנת זכאותם לקחת חלק בקורס.

 

תעודה


סטודנטים המשלימים את הקורס בהיקף 550 שעות לימוד צריכים לעמוד בשתי בחינות חיצוניות שנערכות על ידי משרד העבודה והרווחה. עליהם לעבור וועדת בוחנים, העומדים בתנאים אלה בהצלחה מקבלים תעודת עוזר מנהל עבודה בבניין, המוענקת על ידי משרד העבודה.


לאחר מכן, עליהם להשלים סטאז' מעשי, לאחריו יש לעבור וועדה מסכמת. אחרי השלמת הסטאז' ומעבר וועדה זו ניתן לקבל תעודת מנהל עבודה מוסמך, מטעם משרד העבודה. מוסד הלימוד פועל בשיתוף עם הקרן לפיתוח ענך הבנייה בישראל, של התאחדות הקבלנים בוני הארץ.

עוד מסלולי לימוד - תל חי הנדסאים תעודה