קורס הדרכה בתנועה וצליל לגיל הרך בתל חי הנדסאים

שירות אישי - צור קשר
קורס הדרכה בתנועה וצליל לגיל הרך בתל חי הנדסאים

קורס הדרכה בצליל ובתנועה בתל חי הנדסאים - לימודי תעודה


צומחים בקצב המוזיקה


מוזיקה ופעילות גופנית הם חלק חשוב מהחיים שלנו, אך בגילים מוקדמים יש להם חשיבות מכרעת להתפתחות. פעילויות המשלבות תנועה ומוזיקה יכולות לפתח כישורים ומיומנויות רבים של ילדים צעירים, ממודעות לחלל, דרך יציבה ועד לכישורים שפתיים וחברתיים. כאשר הפעילות מותאמת לשלב ההתפתחותי שבו נמצא הילד ולצורכים שלו, היא יכולה לתרום גם לבניית הביטחון העצמי שלו ולפיתוח היצירתיות. מסיבות אלה, שואפים במערכת החינוך לגיל הרך לשלב פעילויות והדרכות תנועה ומוזיקה בגני הילדים ובמסגרות לא פורמליות נוספות, כדי לאפשר לילדים הרכים לפתח את הכישורים האישיים באופן חווייתי, מהנה ומעשיר. חשובה במיוחד היא ההכשרה של המדריכים בפעילויות אלה, שכן יש צורך להבטיח את הבטיחות של הפעילויות ואת ההתאמה שלהן לעולם של ילדים.


אנשי חינוך והוראה אשר מעוניינים לרכוש את הכלים לקידום הקריירה יכולים לפנות לקורס הדרכה בצליל ותנועה לגיל הרך שמתקיים בתל חי הנדסאים. במהלך קורס זה המשתתפים מקבלים את כל הכלים לעבודה עם ילדים בגיל הרך באמצעות תנועה ומוזיקה באופן שמותאם לצורכיהם ובאופן שיכול לסייע לקדם את ההתפתחות שלהם. בוגרי הקורס יכולים להשתלב כמדריכי תנועה ומוזיקה לגיל הרך בשלל מסגרות חינוכיות, כגון בחינוך הבלתי פורמלי ובמרכזי פעילות.

 

ניתן ללמוד קורס זה בקמפוס תל חי הנדסאים ונוסף על כך - במכללת סלע דעת כרמיאל

 

 • תחום התנועה והפעילות הגופנית מעניין אתכם? קראו על קורסי ספורט


תכנית הלימודים


משתתפי הקורס מקבלים ידע וכלים להדרכת ילדים ופעוטות בגיל הרך באמצעות מוזיקה ותנועה. הם נחשפים לגישות, עקרונות ורעיונות להדרכה ודנים בחשיבותה של פעילות תנועתית בתהליכי ההתפתחות הסנסו מוטורית של ילדים.


בתחילת הקורס, הם לומדים על היבטים פסיכולוגיים, התפתחותיים ואנטומיים של ילדים ועל תהליכי תקשורת חינוכית ושפתית עם ילדים ועם הוריהם. כמו כן, הם לומדים על חשיבותו של המשחק עבור ילדים והתפתחותם ועל דרכים להטמעת תזונה נכונה ובריאה אצל ילדים צעירים. לאחר מכן, הם מתמקדים בטכניקות להדרכת תנועה ובוחנים כיצד לבנות מערכי שיעור ותכניות לימודים שבועיות, חודשיות ושנתיות ששמות דגש על ההתפתחות הסנסו מוטורית. נוסף על כך, הם בוחני כיצד לשלב עזרים שונים בפעילויות, כגון מוזיקה, אביזרים תנועתיים ומשחקים וכן דנים בתהליכים לקידום של למידה דרך משחקים ולהתאמה של תיווך לפעילות ולצורכים של הילדים.


מתכונת הלימוד


הקורס נפרש על פני כ - 160 שעות, תכנית זו משלבת בין לימוד עיוני לבין תרגול מעשי, המשתתפים לוקחים חלק בהרצאות פרונטליות וכן בסדנה מעשית שבה הם יכולים לתרגל באופן פרקטי הפעלה של ילדים והוריהם בתנועה. הם מתרגלים בנייה של תכניות לימוד, את אופן הניהול של הפעילות ואת השילוב של אביזרים ומוזיקה במהלכה.


נושאי הלימוד


לאורך הקורס המשתתפים לומדים על מגוון של סוגיות וביניהן הנושאים הבאים:

 

 • שימוש באביזרים תנועתיים
 • התפתחות שפתית ותקשורת
 • פעילות תנועתית ולמידה מתווכת
 • תפקיד המשחק בהתפתחות ילדים
 • פסיכולוגיה אינדיווידואלית והתפתחותית
 • קידום של למידה מוטורית בעזרת משחק
 • תקשורת עם הורים וילדים במסגרות חינוכיות    
 • תזונה נכונה
 • מוזיקה לתנועה
 • פעילויות לחגים
 • בטיחות בעבודה
 • התפתחות מוטורית
 • אנטומיה ופיזיולוגיה    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


תל חי הנדסאים הוא מוסד ללימודי הנדסאים, שבו מתקיימות מגוון של תכניות לימודים אשר מוכרות על ידי מה"ט להכשרת הנדסאים איכותיים לתעשייה. בין תכניות לימודי ההנדסאי אשר נערכות במוסד זה אפשר למנות לימודי הנדסאי תעשייה וניהול, לימודי הנדסאי תוכנה, לימודי הנדסאי חשמל, לימודי הנדסאי אדריכלות נוף, לימודי הנדסאי גז טבעי, לימודי הנדסאי מכשור רפואי ועוד שלל תכניות.


כמו כן, במוסד הלימוד נערכים קורסים שונים ללימודי תעודה, שבאים לסייע לעובדים לקדם את הקריירה או לעבור הסבה מקצועית לענפים נדרשים במשק. הקורסים שמתקיימים בתל חי הנדסאים עוסקים בענפים כגון טכנולוגיה, ניהול וחינוך והם כוללים התנסות מעשית מרובה במטרה להכין את המשתתפים בהם לקראת אתגרי התעשייה של היום.


תנאי קבלה


מסלול זה מתאים לבעלי ניסיון בתחום החינוך אשר ברצונם להתמקצע בתחום הפעלת התנועה לגיל הרך. בין היתר, יכולים ללמוד בקורס גננים וגננות, סייעות לגננות, מטפלות לגיל הרך ועובדים נוספים בתחום החינוך.


תעודה


משתתפים שעומדים בכל החובות בקורס ומשלימים אותו בהצלחה זכאים לקבל תעודת גמר "הדרכת תנועה וצליל לגיל הרך" שמוענקת על ידי תל חי הנדסאים. כדי לקבל את הדיפלומה, הם צריכים להיות נוכחים בכל המפגשים, להגיש את כל המטלות והמשימות לאורך התכנית, לעבור בהצלחה את המבחנים ולהשלים את פרויקט הגמר המסכם.

עוד מסלולי לימוד - תל חי הנדסאים תעודה