תואר שני בהנדסת מכונות במכללה האקדמית להנדסה בראודה בכרמיאל

שירות אישי - צור קשר
תואר שני בהנדסת מכונות במכללה האקדמית להנדסה בראודה בכרמיאל

תואר שני בהנדסת מכונות M.Sc. במכללה האקדמית להנדסה בראודה בכרמיאל


לעבר הפיתוחים של מחר


הטכנולוגיה הולכת ומתקדמת בצעדי ענק ועמה גם מערכות הייצור. ממנועים ומכשור לעיבוד שבבי ועד למערכות רובוטיקה פורצות דרך, מגמת המחשוב של מפעלים וארגונים מציבה אתגרים חדשים בפני מהנדסי המכונות, שצריכים לפתח פתרונות חדשניים ויצירתיים לקידום התעשייה.


בענפי הייצור של היום ישנו מחסור גדול בכוח אדם הנדסי וכל ישנו ביקוש רב למהנדסי מכונות שמחזיקים בידע מתקדם. תואר שני בהנדסת מכונות שנלמד במכללה האקדמית להנדסה בראודה בכרמיאל בא להעניק כלים מתקדמים לסטודנטים וכך לסייע להם לקבל יתרון בשוק העבודה. במהלך המסלול לתואר שני בהנדסה הסטודנטים לומדים אודות חידושים בזירת הפיתוח והמחקר הטכנולוגי. בעזרת הכלים הנרכשים הם יכולים להתקדם במקומות העבודה וכן להשתלב בתפקידים שונים בתעשייה הקונבנציונלית ובחברות סטארט אפ הנדסיות.

 


תכנית הלימודים


תכנית זו מעמיקה ומרחיבה את הידע ההנדסה והאנליטי של הסטודנטים, היא שמה דגש על תהליכי ייצור, על תחום החומרים ועל מכניקת המוצקים ועוסקת במגמות התפתחות עולמיות בתעשייה תוך שהיא מתמודדת עם אתגרים עכשוויים של מהנדסים בתחום המכונות. הסטודנטים דנים בסוגי חומרים ותכונותיהם, בשיטות עיבוד מתקדמות ובכלים טכנולוגיים חדשנים שבאים להקל ולייעל את עבודתם של מהנדסי מכונות בתעשייה של היום.


מתכונת הלימוד


אורכה של תכנית זו הוא כשלוש שנים, היא מותאמת מבחינת מתכונת ושעות הלימוד לצורכיהם של מהנדסים עובדים בתעשייה וכך בכל אחד מן הסמסטרים מתקיימים שני קורסים. שנת הלימודים השלישית מוקדשת ברובה לביצוע פרויקט גמר מסכם שבו מיישמים את העקרונות המתקדמים שנלמדים לאורך התכנית.


נושאי הלימוד

 

 • תיאוריות ושיטות תכן
 • מכניקת הרצף
 • אופטימיזציה למהנדסים
 • חומרים קראמיים
 • בקרת מערכות הנדסיות
 • מדע וטכנולוגיות פולימרים
 • דינמיקה מתקדמת
 • תורת הדפורמציה הפלסטית
 • תהליכי עיבוד שבבי    
 • מידול מיקרו מערכות מכאניות    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


המכללה האקדמית להנדסה בראודה ממוקמת בעיר כרמיאל והיא נוסדה בשנת 1993. מוסד זה מתמקד בתחומי ההנדסה השונים ומכשיר מהנדסים מיומנים לפי הביקוש והדרישה בתעשייה הישראלית. בין המסלולים לתואר מוסמך שנלמדים במכללה אפשר למנות תואר שני בביוטכנולוגיה, תואר שני בהנדסת תוכנה, תואר שני בהנדסת מערכות ותואר שני בהנדסת תעשייה וניהול.


תנאי קבלה


תכנית זו מתאימה לבוגרי לימודי הנדסת מכונות וכן לבוגרי ענפי הנדסה ומדעים אחרים כגון לימודי הנדסת כימיה, לימודי הנדסה חקלאית, לימודי הנדסת חומרים ולימודי הנדסת אווירונאוטיקה. במסגרת תנאי הקבלה לתואר שני בהנדסת מכונות, המועמדים צריכים להציג ציון של לפחות 80 בתואר הראשון וכן שני מכתבי המלצה מגורמים אקדמיים או מקצועיים. במקרים מסוימים המחלקה דורשת ממועמדים שאין ברשותם רקע מספק בהנדסת מכונות להשתתף בקורסי השלמה בתחום כתנאי קבלה לתכנית. היקף קורסי ההשלמה נקבע על פי הלימודים הקודמים.


תעודה


הבוגרים שעומדים בהצלחה בכל החובות בתכנית מקבלים תואר שני בהנדסת מכונות M.Sc. מטעם המכללה האקדמית להנדסה בראודה.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית להנדסה בראודה בכרמיאל