תכנית צוערים לשלטון המקומי במכללה האקדמית תל חי

שירות אישי - צור קשר
תכנית צוערים לשלטון המקומי במכללה האקדמית תל חי

לימודים בתכנית צוערים לשלטון מקומי במכללה האקדמית תל חי


לומדים ומובילים שינוי


בשנים האחרונות אנו עדים למגמת פיתוח וטיפוח אזור הצפון, במטרה להטמיע בו תשתיות איכותיות יותר, לתכנן מדיניות חדשה ולענות על צורכיהם של התושבים באזור כדי להעלות את איכות חייהם. במסגרת שיתוף פעולה בין המכללה האקדמית תל חי לבין עמותת "עתידים" מתקיימת במכללה תכנית צוערים לשלטון המקומי.


מסלול צוערים לשלטון המקומי בא לתת מענה למכוון צורכים של הרשויות המקומיות והוא מטפח מנהיגים מקצועיים להשתלבות ברשויות בשלל תפקידים, במטרה לקדם את השלטון המקומי באזור הצפון וברחבי הארץ. הסטודנטים משלבים את התכנית עם לימודים רב תחומייםלימודי כלכלה וניהול, לימודי שירותי אנוש או לימודי חינוך במסלול חינוך חברתי במוסד הלימוד ובמקביל מקבלים כישורים בתחומי המנהל והמנהיגות.


התכנית פותחת בפני הסטודנטים מגוון של אפשרויות תעסוקה בתפקידים בשלטון המקומי. בין היתר, הם יכולים לשמש עוזרים לראשי ערים ומועצות בתחומי המדידה, ההערכה ופיתוח תכניות העבודה; כעוזרי מנכ"ל בחברות כלכליות לפיתוח ויזמות; כרפרנטים בפרויקטים ותכניות אב וכרפרנט תכנון שכפופים למנהלי יחידות אסטרטגיות ולראשי רשויות; כמתכללים ומתאמים רשותיים לחדשנות, לשיתופי פעולה חוץ ארגוניים ולגיוס משאבים במשרדי ממשלה ובמגזר השלישי; ובתפקידים נוספים.

 


תכנית הלימודים


הסטודנטים בתכנית זו עוסקים בתחומים כגון ממשל, מדיניות ציבורית ומיומנויות ניהול. באמצעות הכלים הנלמדים הם דנים כיצד ניתן לפתח מנהיגות איכותית ברשויות המקומיות בישראל ובוחנים דרכים לקידום מדיניות ולפיתוח של יוזמות שונות בפן החברתי והמדיני.


מתכונת הלימוד


משך התכנית לצוערים לשלטון המקומי הוא כשבע שנים, שלוש שנים של הכשרה המשולבים בלימודים אקדמיים במכללה ועוד ארבע שנים של השמה. הסטודנטים לוקחים חלק בקורסים של תכנית הלימודים שלהם (כאמור, כלכלה וניהול, לימודי שירותי אנוש, לימודי חינוך במסלול חינוך חברתי או לימודים רב תחומיים) ובנוסף משתתפים בשלל סדנאות העשרה, סמינרים, מפגשים לימודיים עם דמויות מובילות בשלטון המקומי וכן סיור לימודי בחו"ל כחלק מתכנית הצוערים. כמו כן, הם משתתפים בהתנסות מעשית שמתקיימת ברשויות מקומיות.


הסטודנטים בתכנית מקבלים מלגת לימוד מלאה וכן מלגות קיום כדי לסייע להם במהלך לימודיהם. נוסף על כך, הם זוכים לסיוע בהשמה למשך תקופה של כארבע שנים וזוכים לקחת חלק ברשת העמיתים של התכנית שמאפשרת להם לפתח עצמם מבחינה אישית ומקצועית.


על מוסד הלימוד


במכללה האקדמית תל חי מתקיימות מגוון של תכניות לימוד לתואר הראשון ולתואר השני, שפועלים בשתי הפקולטות במכללה, הפקולטה למדעים ולטכנולוגיה והפקולטה למדעי הרוח והחברה. בין המסלולים המוצעים אפשר למנות לימודי שירותי אנוש, לימודי עבודה סוציאלית, לימודי מדעי הסביבה, לימודי עבודה סוציאלית, לימודי חינוך, לימודי פסיכולוגיה ולימודי מזרח אסיה.


תנאי קבלה


מועמדים המעוניינים להתקבל לתכנית הצוערים לשלטון המקומי נדרשים קודם כל לעמוד בתנאי הקבלה ללימודים האקדמיים במכללה האקדמית תל חי. אלה מבוססים על ציון ההתאמה של המועמדים (ממוצע ציון הפסיכומטרי ותעודת הבגרות), אשר משתנה לפי המסלולים הנבחרים.


כמו כן, הם נדרשים למלא טפסי הרשמה מקוונים, לעבור מבחן שנערך באופן ממושב ולסיים בהצלחה מרכז הערכה. כמו כן מתקיימים ראיונות אישיים לבדיקת ההתאמה של המועמדים לתכנית. יש לציין כי כל אחד מן השלבים הוא ממיין, ולאחריו מתקבלת הודעה על מעבר או אי מעבר לשלב הבא, ובסופו של דבר גם לתכנית עצמה.


תעודה


לסטודנטים המסיימים בהצלחה את הלימודים ניתן תואר ראשון, לפי תחום לימודיהם, מטעם המכללה האקדמית תל חי.

עוד מסלולי לימוד - מכללת תל חי