תואר שני בפסיכולוגיה ארגונית בטכניון

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני בפסיכולוגיה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על טכניון - תואר שני פסיכולוגיה ארגונית.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בפסיכולוגיה ארגונית בטכניון - מכון טכנולוגי לישראל


רגש ויעילות


כל ארגון, בין אם במגזר הציבורי, התעשייתי או העסקי, מורכב ממארג עשיר של גורמים שצריכים לפעול יחד בהרמוניה במטרה להגיע לרווחים. כדי לעמוד ביעדים, להתגבר על קשיים ולצמוח מבחינה כלכלית חשוב לדאוג לרווחתם של כל החברים בארגון, עובדים ומנהלים כאחד. תחום הפסיכולוגיה הארגונית מתמקד בארגון ובפרטים שמרכיבים אותו ובפיתוח של שיטות התערבות שמותאמות לצורכיו.


הטכניון - המכון הטכנולוגי לישראל מציע תכנית לתואר שני בפסיכולוגיה ארגונית. תכנית זו לתואר השני בפסיכולוגיה מאפשרת לתלמידיה להעמיק במחקר בפרקטיקה של תחום הפסיכולוגיה הארגונית. הכלים הנלמדים במהלך התואר השני יכולים לסייע לבוגרים לקדם עצמם מבחינה מקצועית ולהשתלב בשלל מסגרות ארגוניות ועסקיות.


תכנית הלימודים


הסטודנטים במסלול זה לומדים לעומק על דפוסי ההתנהגות בסביבה הארגונית. הם מקבלים כלים למיון עובדים ולהערכת הביצועים שלהם, לצד כישורי ניתוח וייעוץ ארגוני. כמו כן, הם דנים בגישות שנוגעות לדינמיקה במקום העבודה ולדרכים בהן ניתן להגביר את היעילות והפריון של הארגון.


מתכונת הלימוד


זוהי תכנית מחקרית לתואר שני, אורכו של המסלול הוא כשנתיים. הסטודנטים לוקחים חלק בקורסי חובה ובחירה עיוניים ובסמינרים מעשיים שונים. באפשרותם גם לבחור להשתתף בפרקטיקום שמתבצע בארגונים במשק. הרכב השעות מתבצע באופן אישי עבור הסטודנטים לפי צורכיהם ולפי תיאום עם המנחים.


במסגרת התכנית המחקרית, הסטודנטים נדרשים למצוא מנחה בעל ניסיון והכשרה בתחום הפסיכולוגיה אשר יסייע להם בכתיבת התזה. את הצעת התזה מגישים תוך כ - 11 חודשים מתחילת התואר ועם סיום הכנת התזה מגישים אותה בכתב ומציגים אותה בפני בית הספר.


נושאי הלימוד

 

 • רגשות בארגונים
 • פיריון והנעה בעבודה
 • התנהגות צרכנית
 • התנהגות פרו חברתית
 • יזמות וקניין רוחני
 • בחירת עובדים והשמתם
 • ייעוץ אישי וקבוצתי
 • כלכלה התנהגותית ולמידה
 • הנדסת גורמי אנוש    
 • תהליכי קשב ומגבלות המפעיל    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


הטכניון מציע מסלולים נוספים לתואר שני בתחומי הפסיכולוגיה וההתנהגות. אלה כוללים תואר שני בפסיכולוגיה קוגניטיבית שכולל גם לימוד תחום הנדסת גורמי האנוש וכן תכניות לתואר שלישי בתחומים אלה. כמו כן, במוסד הלימוד מתקיימות גם תכניות מגוונות לתואר שני בהנדסה ולתואר שני בכלכלה, בהתמחויות שונות.


תנאי קבלה


במסגרת תנאי הקבלה לתואר השני בפסיכולוגיה במסלול זה, יכולים להתקבל רק בוגרי לימודי פסיכולוגיה. ממוצע הציונים הנדרש לקבלה הוא 80 ומעלה, אך בעקבות ביקוש רב לרוב מתקבלים בפועל מועמדים שברשותם ממוצע של מעל 90. נוסף על כך, הם נדרשים להציג ציון של 120 בבחינת מתא"ם הארצית לפסיכולוגיה או לחלופין ציון בבחינת GRE. מתאימים מוזמנים לראיונות אישיים בפני ועדת קבלה, אשר מביאה בחשבון את הרקע האקדמי והמקצועי של המועמדים ובוחנת את קורות החיים שלהם.


סטודנטים מצטיינים בתכנית זו יכולים לזכות במלגות לתואר שני מטעם מוסד הלימוד. כדי לקבל את המלגות הם צריכים להתחייב להקדיש את זמנם לעבודת המחקר ולסמינרים השבועיים וכן לעמוד בדרישות הנוכחות, קבלת המלגות מגבילה את האפשרויות לעבודה במהלך התואר.


תעודה


לסטודנטים אשר משלימים בהצלחה את הלימודים ניתן תואר שני "מגיסטר למדעים במדעי הניהול וההתנהגות בפסיכולוגיה ארגונית" מטעם הטכניון. אחרי סיום התואר יכולים הבוגרים להירשם בפנקס הפסיכולוגים.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל

עוד מסלולי לימוד - הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל

כלים שיעזרו לך לבחור