לימודי הוראת מתמטיקה בטכניון

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודי חינוך לתעודה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על טכניון - הוראת מתמטיקה.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הוראת מתמטיקה בטכניון מכון טכנולוגי לישראל - חוג לאחר תואר


מקצועיות בהוראת המתמטיקה


תחום המתמטיקה נתפש לא אחת כמאיים על ידי תלמידים, במיוחד בגיל העל יסודי לקראת ההגשה לבחינות הבגרות. עם זאת, דרך לימוד יעיל ויצירתי של התחום בני נוער רבים מגלים עניין רב במתמטיקה ואפילו מוצאים הנאה רבה במחקר ובפתרון של תרגילים ובעיות. למגמה זו אחראיים בין היתר המורים שיכולים להכווין את הצעירים ולהציג להם את הצד המרתק של עולם המתמטיקה.


בטכניון מאפשרים למדענים בוגרי לימודי מתמטיקה שמעוניינים להרחיב את כישוריהם ולעסוק גם בהוראת התחום ללמוד במסלול לימודי הוראת מתמטיקה. תכנית זו נלמדת כחוג לאחר תואר ומאפשרת לבוגרים לקבל תעודת הוראה ולרכוש ידע חינוכי רב.

 


תכנית הלימודים


הסטודנטים בתכנית לומדים בהרחבה על גישות ושיטות בחינוך שמיועדות להוראת מקצועות המתמטיקה. כמו כן, הם בוחנים דרכים למחקר, להוכחה ולפתרון של בעיות בכיתה וסוקרים את הפן החינוכי שכרוך בהתפתחות המתמטיקה לאורך השנים. הם גם סוקרים שיטות לעידוד מצוינות בקרב התלמידים ולהעלאת המוטיבציה שלהם בלימוד המקצועות המדעיים בבית הספר.


מתכונת הלימוד


תכנית זו כוללת ארבעה סמסטרים ואורכה הוא כשנתיים. מוסד הלימוד מאפשר לרכז את המפגשים ביומיים שבועיים בכל סמסטר. מערכת השעות גמישה למדי וכך הסטודנטים יכולים להתאים את לוח הזמנים לפי צורכיהם במידת הצורך. במהלך התכנית הם לוקחים חלק בשיעורים עיוניים, בסדנאות מעשיות בתחומי ההוראה והמתמטיקה ובדיונים כיתתיים. כמו כן, הם משתתפים בהתנסות מעשית בהוראת מתמטיקה שמתקיימת במערכת החינוך, ובה הם יכולים לתרגל את כישורי החינוך בחטיבות העליונות ובחטיבות הביניים.


נושאי הלימוד

 

 • טיפוח מצוינות מתמטית
 • תורת המספרים
 • שיטות ומיומנויות הוראה
 • שיטות הנעה בלמידה
 • הוראת אלגברה בחטיבה
 • תהליכים בפתרון בעיות
 • תורת המשחקים השיתופיים
 • הרשת כסביבה לימודית
 • הערכה בחינוך המתמטי    
 • הנמקות והוכחות בלימודי מתמטיקה    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


בפקולטה לחינוך מדעי וטכנולוגי של הטכניון בחיפה מתקיימות תכניות לימוד שונות לחוג לאחר תואר, בהן יכולים בוגרי מקצועות המדעים וההנדסה להשלים לקבלת תעודת הוראה וללמד את תחום הדעת שלהם בבתי ספר. מסלולי הלימוד כוללים לימודי הוראת ביולוגיה, לימודי הוראת חשמל ואלקטרוניקה, לימודי הוראת פיזיקה, לימודי הוראת מדעי הסביבה, לימודי הוראת מכונות, לימודי הוראת כימיה ולימודי הוראת מדעי המחשב. כמו כן, בוגרי התואר הראשון יכולים ללמוד בתכנית מיוחדת בשם "מבטים", מסלול לתואר שני בהוראת מדעים שמעניק גם תעודת הוראה.


תנאי קבלה


למסלול זה יכולים להתקבל בוגרי לימודי מתמטיקה עיונית ולימודי מתמטיקה שימושית בטכניון, בממוצע ציונים של לפחות 70. כמו כן, יכולים להתקבל בוגרי מקצועות מדעיים או הנדסיים קרובים, בכפוף לאישור של וועדת קבלה ולהשתתפות בהשלמות מתאימות. ההשלמות נוגעות לקורסים בתחום המתמטיקה שלא נלמדים בתואר הראשון, בתחומי תורת המספרים, הטופולוגיה, בגיאומטריה וההסתברות. בוגרי טכניון מתקבלים לתכנית בפקולטה לחינוך מדע וטכנולוגיה יכולים לזכות גם במלגת לימוד המכסה את שכר הלימוד לארבעה סמסטרים.


תעודה


סטודנטים המסיימים את התכנית ועומדים בכל החובות במהלכה מקבלים תעודת חוג אחרי תואר בהוראת מתמטיקה המוענקת על ידי הטכניון. כמו כן הם מקבלים תעודת הוראת מתמטיקה לחטיבה העליונה ולחטיבות הביניים.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל

עוד מסלולי לימוד - הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל

כלים שיעזרו לך לבחור