לימודי הנדסת תוכנה בהתמחות תוכנה למערכות ניידות במכללה האקדמית אפקה

שירות אישי - צור קשר
לימודי הנדסת תוכנה בהתמחות תוכנה למערכות ניידות במכללה האקדמית אפקה

לימודי הנדסת תוכנה בהתמחות תוכנה למערכות ניידות במכללה האקדמית להנדסה אפקה

  

העולם הדיגיטלי בכף ידך

 

הטלפונים החכמים והטאבלטים השתלטו על כל רובד של החיים שלנו. הם הפכו לאמצעי תקשורת בין אנשים, אם בשיחה ואם בהודעות, הם מספקים את הנגישות למקורות החדשות, הם אומרים לנו איך לנסוע ממקום למקום והאפליקציות השונות מאפשרות לשחק בכל משחק שרק ניתן לעלות על הדעת.

 

עם כל ההתפתחויות הללו, ישנה דרישה הולכת לגוברת לאנשים אשר יכולים להתמודד עם האתגרים קיימים וחדשים, כמו ידיעת שפות המתאימות למגוון המכשירים ומערכות ההפעלה, טכנולוגיית הענן, אבטחת מידע למכשירים סלולריים ומציאת פתרונות יעילים אשר מקדמים את הטכנולוגיות ואת האפשרויות של האדם עם המכשיר הסלולרי.

 

 

תכנית הלימודים

 

לימודי הנדסת תוכנה בהתמחות תוכנה למערכות ניידות במכללה האקדמית להנדסה אפקה מקנים לסטודנטים ידע כללי על תקשורת נתונים בעזרת שיתוף מידע בין מוקדים שונים ומערכות מידע וידע ממוקד על המערכות הניידות. זוהי אחת ההתמחויות במסגרת לימודי הנדסת תוכנה במכללה.

 

תכנית הלימודים בהתמחות מערכות ניידות מחולקת לארבע חטיבות עיקריות: ידע טכנולוגי – תכנות בסביבת iOS של אפל ואנדרואיד של גוגל, ווינדוס ומערכות חומרה ניידות וההתקשרות שלהם עם טכנולוגיית הענן; הנדסת אנוש – תהליכי בנייה של המערכות הניידות בעזרת תכנון ממוקד משתמש (UCD – User Centric Design); חווית משתמש – עקרונות ה - UI/UX לרבות תכנון, ביצוע ובדיקה; וממשק משתמש טבעי – דרכי התקשורת בין האדם לבין המכשיר הנייד באמצעות קול, מגע, מחוות ומצלמה.

 

מתכונת הלימוד

 

משך הלימודים הוא כארבע שנים. מתכונת הלימוד כוללת קורסי חובה כלליים, קורסי חובה בהתמחות מערכות ניידות, קורסי בחירה כלליים וקורסי בחירה בהתמחות מערכות ניידות.

 

נושאי לימוד

 

 • טכנולוגיות אינטרנט
 • מבוא למדעי המחשב
 • הבטחת איכות תוכנה
 • פיתוח מתקדם לסלולר
 • קידום ויזמות אפליקציות מובייל
 • ממשקי משתמש ביישומים סלולריים    
 • בסיסי נתונים
 • אבטחת מידע
 • מערכות הפעלה
 • מערכות ספרתיות
 • תכנות מונחה עצמים    
 • ועוד

 

תנאי קבלה

 

המועמדים ללימודי הנדסת תוכנה צריכים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה או תעודה שוות ערך המאושרת על יד משרד החינוך. הקבלה ללימודים נעשית על סמך המסלולים הבאים:

 

על סמך בגרות (ללא פסיכומטרי) - בגרות במתמטיקה 5 יח' בציון 75 או 4 יח' בציון 85  + בגרות בפיזיקה 5 יח' בציון 60 + בגרות באנגלית 4 יחידות בציון 70 או 5 יחידות בציון 80 + רמת בסיסי באנגלית.

 

על סמך פסיכומטרי - ציון 600 ומעלה + כמותי 115 ומעלה + בגרות במתמטיקה 5 יח' ציון 70 או 4 יח' ציון 80 + בגרות בפיזיקה 5 יח' בציון 60 + רמת בסיסי באנגלית. תוקפו של המבחן 10 שנים.

 

על סמך תואר אקדמי - תואר ראשון בממוצע 80 + בגרות במתמטיקה 5 יח' בציון 70 או 4 יח' בציון 80 + בגרות בפיזיקה 5 יחידות בציון 60 + רמת פטור באנגלית.

 

על סמך תכנית ההכנה "בדרך להנדסה" - נדרשים הציונים הבאים בקורסים הנלמדים בתכנית ההכנה: בקורס בפיזיקה - ציון 70, בקורס מתמטיקה  - ציון 75, בקורס אנגלית - ציון 70.

 

על סמך דיפלומת הנדסאי - ממוצע 85 בדיפלומת הנדסאי (ללא מעבדות) + בגרות בפיזיקה 5 יחידות בציון 60, בגרות במתמטיקה 5 יחידות בציון 70 או 4 יחידות בציון 80, רמת בסיסי באנגלית.

 

על מוסד הלימודים

 

במכללה האקדמית להנדסה אפקה אפשר ללמוד במגוון רחב של תכניות לימוד רב־תחומיות בתחום מערכות ההנדסה. התשתית של כל המסלולים מבוססת על מקצועות הליבה ההנדסיים ונוספים להם ההיבטים המעשיים ההכרחיים לכל התמחות. במכללה אפשר ללמוד לתואר ראשון ולתואר שני ובהם לימודי הנדסת מכונות, לימודי הנדסת חשמל, לימודי הנדסה רפואית ולימודי הנדסת תעשייה וניהול.


תעודה

 

הסטודנטים אשר עומדים בכל דרישות הלימודים מקבלים תואר B.Sc. בהנדסת תוכנה מטעם המכללה האקדמית להנדסה אפקה.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי התואר יכולים להמשיך לתארים מתקדמים והם משתלבים בשוק העבודה במגזר הפרטי ובמגזר הציבורי בתחום הטלקום והתקשורת, בפיתוח לעולם הנייד של מוצרים ותשתיות, של מערכות תפעול בענף הפיננסים, הביטחון, הביטוח והבריאות.

 

עוד מסלולי לימוד - מכללת אפקה