לימודי הנדסת תוכנה בהתמחות אבטחת מידע וסייבר באפקה

שירות אישי - צור קשר
לימודי הנדסת תוכנה בהתמחות אבטחת מידע וסייבר באפקה

לימודי הנדסת תוכנה בהתמחות אבטחת מידע וסייבר באפקה המכללה האקדמית להנדסה

 

בין המשברים הבוערים העומדים על סדר היום נכללים היום איומי סייבר. תקיפות קיברנטיות מאיימות לא רק על מדינות ועל המערך הביטחוני שלהן, אלא גם על ארגונים עסקיים ואף על חייו של האזרח הפרטי. כמויות המידע האדירות המצויות על מערכות דיגיטליות ומחשבים מהוות מטרות אטרקטיביות לתקיפות מצד שלל גורמים עוינים. תחום הסייבר משתנה במהירות וכך גם סוגי התקיפות, במסגרת התחרות הבלתי פוסקת המתחוללת בין התוקפים למגינים. מגמות אלה מעלות את הביקוש למומחים בתחומי הסייבר ואבטחת המידע שיכולים לפתח פתרונות שמותאמים לצורכים בשטח.


באפקה המכללה האקדמית להנדסה מתקיימים לימודי הנדסת תוכנה בהתמחות אבטחת מידע וסייבר, זוהי אחת ההתמחויות המוצעות במסגרת לימודי הנדסת תוכנה. במכללה שואפים להקנות לסטודנטים את מירב הכלים להשתלבות בתפקידים משמעותיים בתחום אבטחת המידע ולהובלת מהפכת הסייבר המקומית והעולמית. הציפייה היא כי הביקוש לעובדי הסייבר רק ימשיך ויעלה בשנים הקרובות.

 

 

תכנית הלימודים


סטודנטים בהתמחות אבטחת מידע וסייבר מתחילים בהיכרות עם מושגים חשובים בארכיטקטורת מחשבים וברשתות תקשורת מחשבים ונקודות התורפה שלהן. בהמשך הם לומדים בהרחבה על סוגים שונים של תקיפות סייבר ובוחנים אסטרטגיות התגוננות מפני אותן תקיפות. כמו כן, הם דנים בהשלכות שיש לתקיפות הללו על מערכות תוכנה, חומרה, מערכות מידע ורשתות התקשורת לרבות ההיבטים האתיים והניהוליים של התחום. הם לומדים גם על דרכים לבנייה של מערכי הגנה חזקים להגנה על חומרה, תוכנה ומידע.


לימודי הנדסת התוכנה מאפשרים לסטודנטים לרכוש ידע מעמיק במדעי המחשב, בתכנות ובטכנולוגיות מתקדמות. הסטודנטים מקבלים כלים פרקטיים לפיתוח של מערכות תוכנה תוך היכרות עם שלל שיטות הנדסיות חדשניות. כדי לבנות אצלם תשתית מדעית איתנה, הם רוכשים גם ידע רב בענפי הפיזיקה והמתמטיקה שעומדים בבסיס תחום התוכנה.


מתכונת הלימוד


לימודי ההנדסה נפרשים על פני כארבע שנים, כאשר ההתמחות נבחרת בתום השנה השנייה. בשנים ג' ו - ד' הסטודנטים לוקחים חלק בקורסים עיוניים ומעשיים, בסמינרים ובפרויקטים שונים. פרויקט הגמר נערך בשנת הלימודים האחרונה והוא מאפשר לסכם את הידע הנרכש בהתמחות אבטחת מידע וסייבר לצורך תכנון ופיתוח של פתרון מעשי לבעיות מן התעשייה. הפרויקט מתקיים בהנחיה של סגל התכנית ובסיומו הוא מוצג בפני קהל באירוע מסכם שאליו נחשפים גם מומחים מן התעשייה.

 

על מוסד הלימוד


אפקה המכללה האקדמית להנדסה ממוקמת בתל אביב ובה נערכות שלל תכניות בתחום ההנדסה לתואר ראשון ולתארים מתקדמים. בין המסלולים לתואר ראשון ניתן למנות לימודי הנדסת תעשייה וניהול, לימודי הנדסת חשמל, לימודי הנדסה מכנית ולימודי הנדסה רפואית. לימודים אלה מתקיימים במגוון של התמחויות.


בתחום הנדסת התוכנה, מוסד הלימוד מציע התמחויות נוספות, בהן התמחות בבינה מלאכותית ולמידת מכונה, התמחות תוכנה למערכות ניידות או התמחות טכנולוגיות תוכנה ומידע. בכל אחת מן ההתמחויות הללו נלמדים קורסים ייעודיים שמסייעים להתמקד בהיבטים פרקטיים ומבוקשים בשוק ההייטק והמחשבים היום.


תנאי קבלה


במסגרת תנאי קבלה להנדסת תוכנה המועמדים צריכים להיות בעלי בגרות מלאה


כמו כן, עליהם לעמוד בדרישות באחד מן המסלולים הבאים:

 

  • קבלה על סמך הפסיכומטרי - עמידה בסף הקבלה של 600 ומעלה בפסיכומטרי + כמותי 115 + בגרות בפיזיקה 5 יחידות בציון 60 + בגרות במתמטיקה 5 יחידות בציון 70 או 4 יחידות בציון 80 + אנגלית ברמת בסיסי.
  • קבלה על סמך תעודת הבגרות - בעלי בגרות מלאה שבה ציון 85 ומעלה בבגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות לימוד או ציון 75 ומעלה ברמת 5 יחידות ובגרות באנגלית בציון 70 ומעלה + בגרות בפיזיקה 5 יחידות בציון 60 + רמת בסיסי באנגלית. באפיק זה ניתן להתקבל ללא צורך בציון פסיכומטרי.
  • קבלה על סמך תעודת הנדסאי - בוגרי לימודי הנדסאים המוכרים על ידי מה"ט או משרד החינוך שברשותם ממוצע ציונים של 85 לפחות, ללא ההגנה על פרויקט הגמר וללא מעבדות + בגרות במתמטיקה 5 יחידות בציון 70 או 4 יחידות בציון 80 + בגרות בפיזיקה 5 יחידות בציון 60 + רמת בסיסי באנגלית.
  • קבלה על סמך לימודים אקדמיים קודמים - בעלי תואר אקדמי מלא בממוצע ציונים 80 לפחות מטעם מוסד אקדמי מוכר + בגרות במתמטיקה 5 יחידות בציון 70 או 4 יחידות בציון 80 + בגרות בפיזיקה 5 יחידות בציון 60 + רמת פטור באנגלית.
  • על סמך תכנית ההכנה "בדרך להנדסה" - הציון הנדרש בכל אחד מהקורסים - מתמטיקה 75, פיזיקה 70, אנגלית 70.

 

תעודה


אפקה המכללה האקדמית להנדסה מעניקה תואר ראשון B.Sc. בהנדסת תוכנה לבוגרי הלימודים שעומדים בהצלחה בכל המטלות והדרישות. לאחר סיום הלימודים ועמידה בכל הדרישות ניתן להירשם בפנקס המהנדסים הישראלי.

עוד מסלולי לימוד - מכללת אפקה