תלמיד תיכון גנב אוטובוס כדי להביא את חבריו לבגרות במתמטיקה

9/11/2015 מאת: אנאבל אדמסקי (2,363 צפיות)

תלמיד תיכון מדרום אפריקה הוכתר השבוע כגיבור מקומי אבל גם כעבריין, לאחר שגנב אוטובוס כדי להביא אותו ואת חבריו לכיתה לבגרות שלהם במתמטיקה. בינתיים הוא כבר הספיק להפוך ללהיט ברשת. האם הבחור הנחוש הזה הצליח להגיע בזמן למבחן?

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


כשנהג ההסעה לא הגיע, תלמיד גנב אוטובוס כדי לא לאחר לבגרות במתמטיקה


בגרות בכל מחיר


מה לא הייתם עושים בשביל לקבל את תעודת הבגרות? הרבה תלמידים יכולים להעיד שהם משקיעים מאמצים גדולים מאוד כדי להצליח במבחנים החשובים האלה. אחרי הכל, הם בעלי השפעה גדולה מאוד על האפשרות להמשיך ללימודים אקדמיים או להשתלב בעבודה בעתיד. אם תשאלו תלמידי תיכון, הם בטח יספרו שהם מוכנים להשקיע את כל הזמן והמאמץ (וגם הכסף) שרק אפשר כדי לעבור את הבגרויות בהצלחה. תלמיד תיכון מדרום אפריקה לקח את העניין צעד אחד קדימה, כשעשה הכל, ואפילו עבר על החוק, כדי להספיק להגיע לבגרות שלו במתמטיקה בזמן.


ליאן אדוניס (Le - Aan Adonis) הוא תלמיד מיוהנסבורג, דרום אפריקה, שלומד כעת בשנה האחרונה בבית הספר התיכון. בשבוע שעבר, התקיימה בבית הספר שלו בחינת הגמר במתמטיקה, שמקבילה לבגרות במתמטיקה בישראל. אדוניס ואחד עשר מחבריו לכיתה הגיעו בבוקר הבחינה לתחנת האוטובוס וחיכו לנהג שיסיע אותם לבית הספר, אולם הוא לא הגיע. הם נשארו תקועים בתחנה, בלי דרך להגיע לבית הספר, שנמצא במרחק של יותר משלושים קילומטרים מביתם.


התלמידים לא יכלו בשום סיכוי לפספס את המבחן, אז אדוניס לקח את העניינים לידיים והחליט לגנוב את האוטובוס של הסעת בית הספר כדי להביא את כולם לכיתת המבחן, בכל מחיר. לדבריו, הוא מצא את המפתחות בתוך האוטובוס, התניע והחל לנהוג בדרך לבית הספר. חבריו לכיתה תארו אותו כנהג רגוע וזהיר מאוד בזמן שהסיע אותם באוטובוס הגנוב. הם ציינו גם שהם בטחו לחלוטין באדוניס, שידוע כתלמיד אחראי בקרב חבריו.


"מה נעשה בעתיד אם לא ניגש לבחינה?" - העניינים מסתבכים


ואולם, העניינים הסתבכו כשמשטרת התנועה עצרה את אדוניס וחבריו לכיתה, ממש דקות ספורות לפני שהספיקו להגיע לבית הספר. אדוניס נקנס בסכום של 5,000 ראנד (שהם בערך 1,400 שקלים) בגלל נהיגה ללא רישיון. הוא גם צפוי לעמוד בקרוב בפני שימוע בבית הספר על המעשים שביצע.


בראיון לערוץ החדשות המקומי, סיפר ליאן שהיה נחוש לא להחמיץ את המבחן החשוב במתמטיקה, גם אם במחיר עבירה על החוק. "אחד הבנים בכיתה אמר לי שהוא חייב להגיע לבית הספר ולגשת למבחן, כי זה מאוד חשוב לו, וגם לי המבחן היה מאוד חשוב," הוא אמר. "מה אנחנו אמורים לעשות בעתיד אם לא ניגש למבחני הגמר שלנו?"


בדומה לישראל, גם למבחני הגמר בדרום אפריקה יש חשיבות רבה בקביעת העתיד של בני הנוער. ציון נכשל באחד המבחנים, במיוחד בבחינה מתמטיקה, יכול היה להרוס את הסיכוי של הצעירים האלה להשתלב בתעסוקה או להמשיך ללמוד לתואר ראשון.

 

גולשים שקראו את זה אהבו גם:

 


הפך לגיבור מקומי - הרשת מתגייסת לטובת התלמיד


מאז התקרית, אדוניס קיבל מחברים, מקרובים ומשכנים המוני הצעות לייצוג משפטי וגם תרומות שנועדו לכסות את סכום הקנס שקיבל. גם החברים לכיתה תומכים לחלוטין בליאן ובמעשים שלו. בראיון לחדשות המקומיות, אחת מבנות הכיתה סיפרה שלדעתה, צריך לבטל את הקנס שניתן לו, בגלל שכל התקרית היא אשמתו של נהג ההסעה שלא ביצע את תפקידו. תלמידה אחרת ציינה כמה היא אסירת תודה לאדוניס על שהשתלט על המצב והביא אותם למבחן נגד כל הסיכויים. "הוא נהג ממש כמו נהג מנוסה, הוא היה מאוד רגוע כל הזמן. הדבר הכי טוב שעשה, היה שבזמן שכולנו דאגנו והיינו בלחץ, הוא אמר לנו להישאר רגועים. הוא הפגין המון אחריות והתמודד יפה עם המצב," היא אמרה.


גם הרשת מיהרה להתגייס לצדו של אדוניס, וכבר הספיקה להכתיר אותו כגיבור. המוני גולשים הפיצו את תמונתו ואת הסיפור שלו ברחבי הרשתות החברתיות, והביעו תמיכה במעשיו, עם התיוג #FineMustFall (להעיף את הקנס). נראה שהגולשים כולם מעריכים את הנחישות שלו ועומדים לצדו. "חייבים לבטל את הקנס! הנער הזה לא היה אנוכי, הוא חשב גם על התלמידים האחרים בכיתה. אל תהרסו את העתיד שלו." כתב אחד הגולשים. מגיבים אחרים קראו לפטר את נהג האוטובוס חסר האחריות ואפילו דרשו לתת לאדוניס מלגה כדי לסייע לו בהמשך לימודיו.


למרות כל האירועים המסעירים האלה, אפשר לנשום לרווחה. אדוניס וחבריו לכיתה הצליחו להגיע בזמן לבית הספר ולהיבחן במבחן. עכשיו נשאר רק לחכות ולראות אם הם עברו אותו בהצלחה.

 

אולי יעניין אותך גם
מאת: אנאבל אדמסקי, 16/11/2021
סטודנטים מספרים על המכללה האקדמית ספיר - מה הם באמת חושבים על התואר, הקמפוס, המרצים והאווירה אחרי השיעורים? לכתבה המלאה >>
מאת: אנאבל אדמסקי, 15/11/2021
מה חושבים הסטודנטים של המכללה האקדמית צפת על הלימודים? הנה כל מה שיש להם להגיד על התואר, הקמפוס, המרצים ועוד. לכתבה המלאה >>
מאת: אנאבל אדמסקי, 14/11/2021
מה מספרים הסטודנטים שלומדים היום בקריה האקדמית אונו על הלימודים, הקמפוס, התכנים והאווירה בתואר? לכתבה המלאה >>
מאת: אנאבל אדמסקי, 14/11/2021
מה מספרים הסטודנטים על הלימודים באוניברסיטת בן גוריון? הנה מה שחושבים הסטודנטים על הקמפוס, הקורסים, המרצים והאווירה בבאר שבע. לכתבה המלאה >>
מאת: אנאבל אדמסקי, 10/11/2021
סטודנטים מספרים על האוניברסיטה הפתוחה - מה דעתם על התואר, על השילוב בין עבודה ולימודים, על המרצים ועל הקמפוס? לכתבה המלאה >>
מאת: אנאבל אדמסקי, 9/11/2021
מה מספרים הסטודנטים על הלימודים באוניברסיטת אריאל בשומרון? הבאנו לכם חוות דעת של סטודנטים שלומדים היום באריאל ומספרים על המרצים, הקמפוס, האווירה בלימודים ועוד. לכתבה המלאה >>


לכל כתבות המגזין