סטודנטים מתחתנים

29/9/2014 מאת: מערכת "לימודים בישראל" (2,999 צפיות)

מציאת אהבה היא אולי לא הסיבה המרכזית להירשם ללימודים אבל אין ספק שהתערבות קופידונית עשויה להפוך את החוויה הסטודנטיאלית להרבה יותר נעימה למשתמש. אז איך מתחילים? לאן ממשיכים? והאם מומלץ לערבב בין חתונה למבחנים? שאלנו זוגות שהצליח להם.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מה דעתכם על חתונה בזמן הלימודים?
 

בית ספר לאהבה

 

צעירים רבים מקווים להתקל בחצי השני שלהם על מדרגות הספרייה, בתור לקפיטריה או בקרבת המעונות ולא בכדי - מחקרים מצביעים על כך שהסיכוי למצוא את הנפש התאומה שלנו גדול במיוחד בקרב אנשים בני גילנו פחות או יותר, עם תחומי עניין דומים ואותו סטייט אוף מיינד. דיברנו עם זוגות שלא רק הכירו בקמפוס אלא אף בחרו בו כלוקיישן לצילומי החתונה שלהם. 

 

חשמל באוויר

 

אדווה לוי (28) ורועי כהן (30) הכירו לפני ארבע שנים, בחוג להנדסת חשמל של הטכניון. הם הבחינו זו בזה מרחוק כבר מההתחלה, אבל רק כעבור שנתיים ניצתה ביניהם אהבה. "היה לנו חבר משותף אז היינו מתראים די הרבה בפקולטה", מספרת אדווה. "למדנו כמה קורסים ביחד, אבל דיברנו בקטנה ולא היה חיבור מיוחד". בדיעבד מסתבר שכל אחד מהם קצת פחד להתקרב - רועי חשב שאדווה סנובית, היא מצידה נרתעה מהמראה הקשוח שלו.

 

נקודת המפנה הגיעה כעבור ארבעה סמסטרים של לימודים משותפים, כשמצאו את עצמם מפתחים עניין משותף בספורט. "כשהתחלנו לדבר יותר לעומק, הסתבר ששנינו רצינו מאוד להתחיל ללכת לחדר כושר ולא הייתה לנו מוטיבציה, אז החלטנו שנלך ביחד". בהמשך יספר רועי שהוא היה מעוניין בקשר כבר הרבה זמן קודם לכן ופשוט זיהה את ההזדמנות. לאדווה, בניגוד אליו, ממש לא היו כוונות נסתרות כשהם קבעו לרוץ על ההליכון ביחד, אבל השעות המשותפות והקרבה הפיזית עשו את שלהן. "התחלנו להתקרב והחלטנו לצאת. פתאום גילינו שיש לנו חיבור ממש טוב".

 

כשהרומנטיקה פרחה, הם מצאו את עצמם מתאמים ביניהם את מערכת השעות ולוקחים יותר קורסים ביחד. אדווה אומרת שאז התחיל הכיף האמתי - "מרגע שהתחלנו להיות ביחד, הלימודים עצמם הפכו הרבה יותר נחמדים. לימודי הנדסת חשמל בטכניון הם לא קלים, אבל היום שלי היה נראה אחרת כשהתחלנו להתראות כל בוקר ולאכול ביחד".

 

כל יום ביחד? זה לא קצת אינטנסיבי מדי?

 

"זה נכון שהאינטנסיביות לא תמיד פשוטה", היא מסכימה. "הכרתי כמה וכמה זוגות שדווקא האינטנסיביות הזאת הביאה אותם לפרידה בסופו של דבר. בשבילנו זה עבד טוב והיה לנו כיף לעשות שיעורי בית ביחד". עכשיו שניהם עובדים באינטל, אבל בעבודה הם משתדלים דווקא להתראות פחות במהלך היום ולשמור על הפרדת כוחות.

 

בשנה האחרונה ללימודים עברו לגור בדירה משותפת ובעוד כמה שבועות הם מתחתנים. על אף שעברו כמה חודשים מאז ההצעה, אדווה נרגשת מאוד כשהיא מספרת עליה. את הטבעת שלף רועי בזמן ארוחה רומנטית במסעדה ואחרי שבחירת ליבו נעתרה לו – היא הופתעה לגלות שהם נוסעים לטיול הפתעה בפאריז: "הוא תכנן את הכל עם הבוס שלי חודשיים מראש, הייתי בהלם".

 

בינתיים רועי סיים ללמוד, לאדווה יש עוד סמסטר אחרון לפניה והיא מתזזת בין הכנות לחתונה לבין למידה למבחנים. היא אומרת ששני הדברים דווקא מסתדרים ביחד. "שנינו התחלנו ללמוד בגיל יחסית מאוחר כי טיילנו ולמדנו. אז אחרי שלוש שנים ביחד נראה לנו שזה הזמן, אנחנו ילדים גדולים". ואיך משלבים את ההכנות עם הלימודים? אדווה אומרת שהיא משתדלת מאוד לקחת הדברים בצורה שפויה ומעידה שזה אפשרי. ברגע שיסתיימו המבחנים יהיו לה בדיוק שבועיים להכנות הסופיות לחתונה. את הנסיעה לירח הדבש הם החליטו לדחות לקיץ הבא, לאחר שתסיים את התואר.

 

מה יש לך לומר לבנים ולבנות שמחפשים אהבה באקדמיה?

 

"אני יכולה להגיד שבקמפוס הרבה יותר קל למצוא קשר רציני כי יש הרבה מאוד דברים משותפים בעיקר לשני סטודנטים מאותו חוג. בינינו הייתה מיד הבנה גדולה - גם לגבי האינטנסיביות של הלימודים וגם לגבי זה שאנחנו מתעניינים בדברים דומים. מהצד שלי אני יכולה להגיד שדווקא הבחור שהכי לא ציפיתי שיהיה בעלי הוא זה שהיה לי חיבור אתו והכי כיף, מה שמוכיח שלא כדאי לקבל החלטות לפי המבט הראשוני. הקשר שלנו נבנה בהדרגה ולקח כמה שנים עד שהתקרבנו".

 

תקשורת זוגית

 

שרון הלר (25) ויהונתן בר (26) הכירו כשלמדו לתואר ראשון בתקשורת במרכז הבינתחומי אבל לא היו להם שיעורים משותפים. למרבה המזל, מסתבר שישנן הרבה דרכים נוספות להכיר באקדמיה. במקרה שלהם, הכל התחיל מכך ששניהם התנדבו להציג את האולפנים של הקמפוס ביום הפתוח שהתקיים בחוג.

 

את סיפור ההכרות שלהם במסגרת ההתנדבות כל אחד מספר קצת אחרת. "ראיתי אותו כבר ביום הראשון" אומרת שרון, "וביום השני היה לי אומץ לגשת". אבל מוסיפה בחיוך שאם הייתי שואלת את יהונתן, הוא בטח היה מתעקש שהוא זה שראה אותה קודם. שרון מסרבת להשתכנע, וממליצה בחום גם לבנות אחרות להעז ולגשת. במקרה שלה זה היה הימור נכון - בינה לבין הבחור מהיום הפתוח התפתחה אהבה גדולה. במשך שנתיים הם למדו ביחד, וניסו להסתיר את הקשר, בעיקר מהמורים. "שנינו קרובים למרצים שלנו וגם עבדנו כעוזרי מחקר, אז חשבנו שיהיה מביך ועדיף שלא ידעו" מסבירה שרון. בסופו של דבר ידידה הלשינה, השמועה התפשטה והם התחילו להציג את עצמם כזוג.

 

להתחתן בזמן הלימודים זה משהו שמבחינתם בכלל לא היה על הפרק – "דיברנו על זה במהלך הלימודים שנתחתן מתישהו, אבל היה לנו ברור שזה יקרה רק אחרי שנסיים ללמוד, בין היתר פשוט כי עדיין לא הינו אז מספיק זמן ביחד". בדיעבד היא חושבת שההחלטה להתחתן רק אחרי הלימודים הייתה נכונה מבחינתה: "להצליח לשלב הכנות לחתונה עם לימודים זה מאוד קשה ולא מתאים לכל אחד. תלוי איזה טיפוס אתה וכמה אתה משקיע". כמי שהעדיפה להקדיש את כל כולה ללימודים וגם לא עבדה במהלך התואר, מבחינתה היה ברור שהיא מחכה.

 

לפני חמישה חודשים הם התחתנו ומאז הם כבר מרגישים הרבה יותר בנוח כשמתייחסים אליהם כזוג. בינתיים יונתן סיים תואר ראשון והתחיל תואר שני, שרון עובדת ומדווחת בצער שהתואר הבא שלה אינו נראה באופק, כי אין מה לעשות – צריך להרוויח קצת כסף קודם.

 

מה היית מוסרת לבנות שמחפשות אהבה בקמפוס?


"אם יש משהו שאני הבנתי, הוא שלא כדאי לאלץ את זה, אלא לחכות שהדבר הנכון יגיע. אחרת מתחילים לצאת עם סתם אנשים. זה לא בהכרח אומר להמתין שיבואו אליך, אני כן בעד ליזום, אלא לחכות שזה ירגיש נכון".

 

יש לכם משהו מעניין לספר? - אתם מוזמנים להשאיר לנו הודעה

אולי יעניין אותך גם
מאת: אנאבל אדמסקי, 16/11/2021
סטודנטים מספרים על המכללה האקדמית ספיר - מה הם באמת חושבים על התואר, הקמפוס, המרצים והאווירה אחרי השיעורים? לכתבה המלאה >>
מאת: אנאבל אדמסקי, 15/11/2021
מה חושבים הסטודנטים של המכללה האקדמית צפת על הלימודים? הנה כל מה שיש להם להגיד על התואר, הקמפוס, המרצים ועוד. לכתבה המלאה >>
מאת: אנאבל אדמסקי, 14/11/2021
מה מספרים הסטודנטים שלומדים היום בקריה האקדמית אונו על הלימודים, הקמפוס, התכנים והאווירה בתואר? לכתבה המלאה >>
מאת: אנאבל אדמסקי, 14/11/2021
מה מספרים הסטודנטים על הלימודים באוניברסיטת בן גוריון? הנה מה שחושבים הסטודנטים על הקמפוס, הקורסים, המרצים והאווירה בבאר שבע. לכתבה המלאה >>
מאת: אנאבל אדמסקי, 10/11/2021
סטודנטים מספרים על האוניברסיטה הפתוחה - מה דעתם על התואר, על השילוב בין עבודה ולימודים, על המרצים ועל הקמפוס? לכתבה המלאה >>
מאת: אנאבל אדמסקי, 9/11/2021
מה מספרים הסטודנטים על הלימודים באוניברסיטת אריאל בשומרון? הבאנו לכם חוות דעת של סטודנטים שלומדים היום באריאל ומספרים על המרצים, הקמפוס, האווירה בלימודים ועוד. לכתבה המלאה >>


לכל כתבות המגזין