רוצה להשלים בגרות? לשפר ציון?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס הכנה לבגרות במתמטיקה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על בגרות במתמטיקה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


השלמת בגרות במתמטיקה - כל המידע על קורסי הכנה לבגרות

 

מִספרים זה (לא) הכול

 

כידוע, מבחן הבגרות במתמטיקה הוא אחד ממבחני החובה להשלמת תעודת הבגרות. כיום, מי שרוצה להתקדם בתחום הלימודים ולפתח את עצמו הלאה מבחינה זו ואחר כך מבחינה מקצועית, חייב להיבחן במבחן זה ולעבור אותו בהצלחה. אמנם, אלו מבינינו שלא נולדו דווקא עם תפישה מתמטית מובהקת רגילים להתייחס למתמטיקה כאל תחום מאיים, אלא שהדבר אינו חייב להיות כך. יותר ויותר מבינים היום כי שיטות לימוד מגוונות ויצירתיות, והוראה טובה המתאימה לתלמיד – בכל תחום – הן המפתח להבנת התחום ולהצלחה בו, והדבר נכון גם בנושא המתמטיקה.

 

עניין של חשיבה מתמטית

 

קורס הכנה טוב לבגרות במתמטיקה יעניק לנו את הכלים לחשיבה עצמאית בתחום זה, להיכרות עם עולם המספרים ועם פתרון בעיות מתמטיות מסוגים שונים, וכמובן – יכין אותנו לעבור בהצלחה את בחינת הבגרות במתמטיקה.

 

מתמטיקה היא בהחלט לא רק מספרים; כמובן, מטרתנו היא לעבור את בחינת הבגרות, אולם אם נבין כי מתמטיקה היא צורת מחשבה ונתייחס אליה בהתאם, נוכל – גם מי מבינינו שזה לא קל לו – להבין אותה ביתר קלות, לאתגר את עצמנו בצורות מחשבה חדשות לנו, לתפוש בקלות את החומר הנלמד, ללמוד ולתרגל בכיף, ולהצליח בבחינה בקלות.

 

חשיבה מתמטית מופיעה במקומות נוספים בחיינו מלבד בבחינת הבגרות – זו היא חשיבה לוגית פשוטה וטהורה של הסקת דבר מתוך דבר, של מסקנות ישירות – "מה שרואים זה מה שיש". זהו סוג חשיבה שיש ללמוד, אך ברגע שתופשים אותו מגלים את קסמו ואפשר אפילו להעריך אותו וליהנות ממנו.

 

היתרון בקורסי הכנה לבגרות בכלל ובמתמטיקה בפרט הוא שבמרבית המקרים, המורים בקורסים אלה ממוקדים יותר בהתאמת שיטות ההסבר והלמידה לתלמידים לעומת הלימודים בבית הספר, ואף קיימים קורסים המוגדרים כמותאמים לקהלים מסוימים, כך שגם מי שלא נחל הצלחה מרובה בבית הספר – ידע שבקורס מקצועי להכנה לבגרות – החוויה שלו, קרוב לוודאי, תהיה שונה בסופו של דבר.

 

הכנה או השלמת בגרות במתמטיקה ל 3, 4 או 5 יחידות

 

בחינות הבגרות מתחלקות להיקף של שלוש יחידות, של ארבע יחידות ושל חמש יחידות לימוד. ההכנה לכל בחינה נלמדת בקורס נפרד שכן נושאי הלימוד שונים ברובם וברמתם בין שלושת המסלולים. לפיכך, כדאי להבין את ההבדלים בין רמות הלימוד השונות, להתייעץ ולהעריך נכון את הבחירה המתאימה לכם – טרם ההרשמה ללימודים. באופן כללי אפשר לומר כי הלימודים ברמת שלוש יחידות הם אלה הדורשים הבנה מעמיקה פחות של החשיבה המתמטית, זאת בעוד שהלימודים להיקף של חמש יחידות דורשים הבנה מעמיקה של יסודות חשיבה זו ופיתוח יכולת יישום עצמאית שלהם. לימודי ארבע יחידות נמצאים בין השניים מבחינת רמתם ודרישותיהם.

 

דבר נוסף שיכול להועיל מאוד טרם בחירת הקורס המתאים והיקף הלימודים הרצוי, הוא לדעת במידת האפשר לאיזה מסלול לימודים המשכי תחפצו להתקבל; מסלולי לימוד גבוהים שונים מציבים דרישות סף שונות בתחום המתמטיקה וכדאי לערוך את הבירור לפני כן כדי שלא תזדקקו להשלמות נוספות בעתיד.

 

 

נושאי לימוד לבגרות במתמטיקה

 

בין הנושאים הנלמדים בבחינה בהיקף של שלוש יחידות לימוד:

 • אלגברה
 • הסתברות
 • טריגונומטריה
 • בעיות מילוליות
 • הנדסה אנליטית
 • סטטיסטיקה
 • חשבון דיפרנציאלי ואינטגרלי

 

נושאים בבחינה בהיקף של ארבע יחידות לימוד:

 • סדרות
 • חשיבה הסתברותית
 • הנדסת המישור
 • חזקות ולוגריתמים
 • הסתברות קלאסית

 

נושאים בבחינה בהיקף של חמש יחידות לימוד:

 • וקטורים
 • אינדוקציות
 • מספרים מרוכבים
 • פונקציות מעריכיות
 • פונקציות לוגוריתמיות
 • הנדסת המרחב

 

בחינת הבגרות במתמטיקה

 

כדאי לדעת כי בחינת הבגרות במתמטיקה, ככל הבחינות, נערכת בכמה מועדי בגרויות: במועד חורף – סביב חודש פברואר בכל שנה, ובמועד קיץ – בחודשים מאי-יולי. הקורסים מתחילים כמה חודשים לפני כל מועד, בהתאם, וכדאי לשים לב לכך כשאתם נרשמים.

 

השאלונים - בגרות במתמטיקה

 

כל שאלון הוא בעצם מבחן בגרות בפני עצמו, והם נערכים, בדרך כלל, במועדים שונים. ב"תכנית הצבירה" – שהיתה נהוגה עד קיץ 2011 ותימשך במקביל ל"תכנית הניסוי" החדשה גם בשנתיים הקרובות – קיימים שבעה שאלונים והם מחולקים באופן הבא:

 

 • שלוש י"ל: שאלון 001, 002 ו- 003
 • ארבע י"ל: שאלון 003, 004, 005
 • חמש י"ל:005, 006, 007

 

משקל כל שאלון הוא שליש מציון הבגרות הסופי (למען הדיוק, החלוקה היא 33% לשני השאלונים הראשונים ו- 34% לשאלון השלישי בכל יחידת לימוד).

 

בתכנית הניסוי החדשה, קיימים שלושה שאלונים ברמה של 3 י"ל, שני שאלונים ברמה של 4 י"ל ושני שאלונים ברמה של 5 י"ל. משקלו של כל שאלון משתנה מיחידה ליחידה.

 

מהי זכות צבירה?

 

זכות צבירת נקודות מוענקת לנבחנים ברמה של שלוש יחידות בשני השאלונים הראשונים בשתי תכניות הלימוד – הצבירה והניסוי – ולפיה מוצעות 6 שאלות בבחינה. על התלמיד לבחור 4 שאלות למענה כאשר משקל כל שאלה הינו 25% מן הציון הסופי של השאלון. תלמיד יוכל לענות על שתי השאלות הנוספות ובמידה והוא אינו יקבל את מלוא הנקודות על ארבע השאלות שבחר הוא יכול לקבל השלמת נקודות משתי השאלות האחרות שאותן הוא פתר נכונה.

 

לדוגמה: תלמידה שבחרה 4 שאלות וענתה נכונה רק על שלוש מהן היתה אמורה לקבל 75% מציון הבחינה, אך מאחר ופתרה נכונה את שתי השאלות הנוספות היא קיבלה השלמה ל- 100%. לא ניתן לצבור יותר ממאה נקודות.

 

בונוסים

 

בונוסים במתמטיקה ניתנים לנבחנים ברמת 4 ו-5 י"ל בתנאי שקיבלו ציון שמעל 60. לנבחנים ברמה של 4 י"ל יש להוסיף 12.5 נקודות ולנבחנים ברמה של 5 י"ל יש להוסיף 25 נקודות לשקלול נקודות הבגרות הסופי.

 

בגרות במתמטיקה - מאתגר...?

 

לסיכום, מי שמוצא שתחום המתמטיקה מאתגר בעבורו, ואף מי שהתחום קל לו – כדאי שילמד אותו במסגרת של קורס הכנה לבגרות; קורסים אלה מתאימים גם למי שזקוקים להוראה בשיטה המתאימה להם, וגם למי שאינם זקוקים לעזרה רבה אלא רק לאפשרות להתקדם בקצב שלהם ולמסגרת תומכת שתאסוף אותם ללימודים לקראת בחינת הבגרות.

 

קיימות בשוק אפשרויות רבות לקורסי הכנה בתחום, והשתיים הבולטות שבהן הן בתי ספר פרטיים ומכינות שמתקיימות בתוך מוסד הלימודים הגבוה עצמו. האחרונות קיימות הן במכללות והן באוניברסיטאות.

 

מוסדות לימוד

 

קורסי הכנה לבגרות במתמטיקה ניתן ללמוד במכוני הכנה רבים, ביניהם יואל גבע, קידום, תיכון תל אביב, אחד על אחד ו"הבית של תמר", שמותאם ללקויי למידה. כמו כן, ניתן להתכונן לבגרות במתמטיקה במספר מכינות קדם אקדמיות שממוקמים במוסדות הלימוד, למשל במכללת וינגייט, במכללה האקדמית תל חי, במכללת הדסה או באוניברסיטת אריאל בשומרון.

  

 • קידום (ברחבי הארץ): רשת ההכנה קידום מציעה קורס הכנה לבגרות במתמטיקה, ברמת 3, 4 או 5 יחידות לימוד. המשתתפים יכולים לבחור בין קורס בוקר לקורסים בשעות הערב וכך להתאים את התכנית לשילוב עם עבודה. הקורס כולל סימולציות בחינה, תרגולים ועזרים מעשיים וחווייתיים שונים בהם התלמידים יכולים להיעזר גם בין המפגשים.

 

 • הייקיו - HighQ (בפרישה ארצית): בית הספר הייקיו עורך שלל תכניות הכנה לבגרות, בהן גם קורס הכנה לבגרות במתמטיקה. מסלול זה מותאם להנחיות משרד החינוך ובו שואפים להקנות לתלמידים כלים וטכניקות יעילות להכנה למבחן ולשליטה בנושאים המתמטיים השונים שנכללים בו.

  

 • יואל גבע (פרישה ארצית): קורסי ההכנה לבגרות במתמטיקה של יואל גבע מוצעים לתלמידי 3, 4 או 5 יחידות. בנוסף לשיעורים בכיתה, מציעים בבית הספר שיעורי תרגול ממוקדים וגם שיעורי הכנה מיוחדים בתחילת הקורס, לצורך ריענון החומר. לרשת זו סניפים להכנה לבגרות בערים ראשון לציון, הרצליה ותל אביב.

 

 • בית ספר "החרוץ" (חצור הגלילית): בבית ספר החרוץ מכינים לקראת הבגרות במתמטיקה ברמות 3, 4 ו - 5 יחידות לימוד. הקורס מתקיים בכיתות קטנות, של עד 15 תלמידים וכולל תרגול אישי רב של המרצים. הסטודנטים מקבלים גם גישה לשיעורי וידאו ולפורום בו הם יכולים להתייעץ עם המורים ויתר התלמידים.

 

מידע נוסף - קורסי הכנה

 

קורסים לבגרות במתמטיקה נמשכים על פני מספר חודשים – ארבעה חודשים בממוצע – אך הדבר משתנה ממוסד לימודים אחד לשני וכן בהתאם להיקף יחידות הלימוד הנבחר, הוא היקף החומר הנדרש ועומק הלימוד שלו.

 

אפשרות נוספת שקיימת היא הכנה לבגרות באמצעות לימודים אצל מורה פרטי; במקרה כזה מובטח לכם כי תלמדו היטב, בקצב המתאים לכם, וכי תבינו את הכול בשיטות הלמידה המתאימות לכם. עם זאת, ההבדל בשכר הלימוד בין אפשרות זו ובין קורס שבו לומדים תלמידים נוספים עלול להיות משמעותי מאוד, ואף זה דבר שיש להביא בשיקול ובשקלול הבחירות שלכם.

 

שירות אישי חינם

רוצה להשלים בגרות? לשפר ציון?

רוצה לדעת יותר על בגרות במתמטיקה?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד בגרות במתמטיקה
חדש! סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים שתשנה לך את החיים

רוצה לדעת מה מתאים לך ללמוד?


מאות אנשים כבר התקדמו, רוצה גם? 

שאלות הגולשים בנושא
שקלול ציון בגרות במתמטיקה 3 יח"ל
חישוב ציון סופי בגרות במתמטיקה 4 יח"ל
ספרים מומלצים להשלמת בגרות במתמטיקה 5 יחידות
חשד בבגרות במתמטיקה
השלמת בגרות במתמטיקה 5 יח"ל באופן עצמאי
מנ זה עיכוב בבגרות במתמטיקה?
נכשל בשאלון 803 בגרות במתמטיקה