רוצה להשלים בגרות? לשפר ציון?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

הכנה לבגרות באזרחות

רוצה לדעת על בגרות באזרחות? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות, לרבות איפה אפשר ללמוד, תנאי קבלה למסלולים השונים, מלגות, מה העלויות ועוד. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס הכנה לבגרות באזרחות

 

דע היכן אתה חי

 

זכויותיו של המיעוט בישראל, הרשות המבצעת, בתי המשפט, משרדי הממשלה השונים ועוד – כל אלו הם חלק קטן בלבד מנושאי הלימוד לבחינת הבגרות באזרחות. תכנים אלה הם רלוונטים וחיוניים לכל אזרח שחי במדינת ישראל; מדינת ישראל היא מדינה מורכבת, ברמות שונות ומבחינות שונות. הגיוון הדמוגרפי וסוגיות הזהות של אזרחיה יוצרים מציאות ייחודית שכולנו חיים בתוכה. ישראל היא אמנם מדינה בעלת אופי יהודי, אך בה בעת – היא מדינת כל אזרחיה, ויש בה עקרונות מהותיים אשר לא אחת מתנגשים זה בזה ומולידים גישות התייחסות שונות לאירועים מסוימים, ואף יוצרים תקדימים.

 

לימודי אזרחות לא בהכרח יהפכו אתכם לאזרחים טובים יותר; עם זאת, הם בהחלט יהפכו אתכם, ראשית, לאזרחים המודעים לאופן שבו המדינה שלהם מתנהלת ושנית – לאזרחים הזכאים לתעודת בגרות. בחינת הבגרות באזרחות היא אחת מבחינות החובה לזכאות לתעודת הבגרות, ולמרות שהיא איננה בחינה קשה באופן מיוחד להצליח בה, יש ללמוד אליה כראוי.

 

כבר אי אפשר ללמוד "כמו תוכי"

 

בשנים האחרונות השתנה מבנה תכנית הלימודים באזרחות. היקף הנושאים הנלמדים התרחב, והחל ממועד קיץ 2012, גם משקלה של הבחינה יוכפל – לשתי יחידות לימוד. אופי הבחינה השתנה גם הוא; מלבד בקיאות בחומר הנלמד וזכירתו, יובאו בפניכם מקרי בוחן אקטואליים ותידרשו ליישם בהתאם את התיאוריות שלמדתם. כך, קל להבין שהיום מדובר ברמה קצת אחרת לעומת מה שהיתה נהוגה עד כה; אם בעבר היה עליכם בעיקר לשנן חומרים ותכנים על אודות המבנה השלטוני בישראל – היום כבר נדרש הרבה מעבר לכך; אמנם, מדובר עדיין בידע, אך עליו להיות משולב בחשיבה לצורך יישום.

 

 

נושאים לבחינה באזרחות

 

במבחן הבגרות באזרחות עוסקים למעשה בתכנים מתוך הווי החיים המורכב שלנו כאן, בישראל. הנושאים המרכזיים שאותם תלמדו הם:

 

 • יחסי יהודים ערבים
 • שיטת הבחירות
 • עקרון שלטון העם
 • האזרחות בישראל
 • צדק חברתי ואפליה
 • עקרון שלטון העם
 • עקרון הסובלנות וההסכמיות
 • הפרדת רשויות
 • אידיאולוגיה ונקיון כפיים
 • חסינות חברי כנסת
 • זכויות המיעוטים ושלטון החוק
 • היסודות החוקתיים בישראל
 • מאפייניה של מדינה יהודית
 • המבנה החברתי של הכנסת
 • סמכות הממשלה בשעת חרום
 • ועוד

 

קורסי ההכנה לבגרות

 

בעבר הבגרות באזרחות לא נחשבה לקשה במיוחד ורבים מהניגשים לבחינה סברו שהם מסוגלים להתמודד עם החומר באופן עצמאי. אולם, השינויים שנערכו בבחינות הבגרות באזרחות הניעו יותר ויותר תלמידים לקבל הכשרה מקצועית ומקיפה באחד ממכוני ההכנה לבגרות ברחבי הארץ וזאת במטרה להשיג את הציון המרבי בבחינה.

 

הנבחנים בבגרות באזרחות נדרשים ללמוד ידע תיאורטי רב בזמן קצר יחסית. זוהי משימה לא פשוטה והיא מחייבת שימוש בטכניקות למידה. לפיכך, לבד מהקניית ידע תיאורטי בנושאי לאום דמוקרטי ומשטר, מרבית מכוני ההכנה מקדישים חלק נכבד מהקורס להקניית מיומנויות וטכניקות למידה הכוללות שימוש בעזרים שונים, הנחיות לניסוח ממוקד של תשובות ועוד. בנוסף, מכוני הלימוד מספקים ללומדים חומרי לימוד מסוכמים לפי נושאי הלימוד למבחן וכך בעצם לא נדרש חומר עזר או בציוד נוסף.

 

מרצי הקורסים מכשירים את המשתתפים לנתח שאלות ולנסח תשובות מספקות לרמה של מבחן בגרות. כמו כן, מושם דגש על הפנמת החומר בראייה אקטואלית, תוך פיתוח היכולת לנתח את המציאות הדמוקרטית בישראל. בחינת הבגרות באזרחות מבקשת הפעלת שיקול דעת עצמאי וכתיבה ביקורתית – והקורסים מספקים לכם את הכלים לעמוד בשתי דרישות אלה ולשפר את סיכויי ההצלחה שלכם.

 

לקראת סיום הקורס, לצורך הטמעת החומר באופן מוחלט, מכוני ההכנה לבגרות מקיימים מרתון, בו מתרגלים התלמידים את החומר ופותרים שאלות מבגרויות קודמות.

 

 

פרטים נוספים – קורסי הכנה

 

 • קורס ההכנה לבגרות באזרחות נמשך בממוצע ארבעה חודשים במתכונת של שניים-שלושה מפגשים מדי שבוע. משך הקורס עשוי להשתנות בין מוסדות הלימוד השונים. לקראת סיום הקורס מתקיים מרתון בן שלושה שבועות ובו מתרגלים התלמידים באופן אינטנסיבי את החומר הנלמד ופותרים בחינות אמיתיות רבות.

 

 • עלות קורס הכנה למבחן בגרות משתנה בין המוסדות השונים והיא עומדת בממוצע על 4500 ₪. תלמידים המעוניינים ללמוד באופן עצמאי למבחן בליווי מורה פרטי, ישלמו כ-100 ₪ לשעת לימוד.

 

 • קורסי הכנה לבגרות קיץ בבתי הספר נפתחים בד"כ בחודש פברואר. קורסי ההכנה לבחינת החורף נפתחים בחודש ספטמבר.
   

בתי ספר שיכינו אתכם לבגרות באזרחות

 

 • קידום - רשת הכנה זו עורכת מגוון של תכניות להכנה לבגרויות במקצועות השונים, ובהם גם קורס שמכין את תלמידיו לבגרות באזרחות. הקורסים של קידום משלבים עזרי למידה כגון סדנאות לפיתוח מיומנויות למידה וחשיבה, שימוש באפליקציות ומערכות ממוחשבות ולוח חכם.

 

 • יואל גבע – סניפי יואל גבע להכנה לבגרות ממוקמים בהרצליה, בתל אביב ובראשון לציון. ניתן ללמוד את מרבית מקצועות הבגרות, כולל הבגרות באזרחות. בית הספר נותן מערכי שיעור ארוכים, יסודיים ומקיפים ומחזיק מורים מנוסים. הקורס כולל שניים עד שלושה מפגשים בשבוע. לרשת תעריפים מיוחדים למשוחררים טריים.

 

 • היי קיו – מכון ההכנה לבחינות הבגרות המקיים בכל רחבי הארץ קורסי הכנה לבחינות בגרות - לימודי השלמת בגרויות, שיפור בגרויות - לימודים לתעודת בגרות.

 

 • בית ספר לחמן – מדובר ברשת גדולה, ותיקה ומנוסה בהכנה לבגרות. לרשת לחמן 10 סניפים ברחבי הארץ, מדרום ועד צפון. גם בלחמן מורכב הצוות ממורים ותיקים ומנוסים, שעובדים אתכם באופן אינטנסיבי עד לרגע האחרון.

 

 • רשת אנקורי – לרשת זו סניפים בכל הארץ, ומאז הקמתה הכינה תלמידים רבים לבחינות בגרות במגוון מקצועות חובה ובחירה.

 

עוד על הבחינה עצמה

 

מבחן הבגרות באזרחות בוחן את הידע התיאורטי הקורס שרכשתם במהלך הקורס, אך גם ובעיקר את יכולת ההבנה שלכם וכיצד תנתחו מקרים אקטואליים שיוצגו בפניכם. הבחינה בנויה מארבעה פרקים. פרק אחד בודק את הבקיאות שלכם בחומר ושני פרקים אחרים תצטרכו לנתח אירועים מזוויות שונות, הנותנות ביטוי לגישות שונות. בפרק נוסף יובא בפניכם טקסט בלתי מוכר שיהיה עליכם לנתח. פרק זה בוחן את דורש הבנה עמוקה של החומר, ויכולת ליישם אותו על כל מידע נתון.

 

המבחן נערך בכתב ונמשך כשעתיים. אין אפשרות להשתמש בספרים או בכלי עזר. החל ממועד קיץ 2012, הבחינה תהיה בהיקף של שתי יח"ל. הבחינה מתקיימת בשני המועדים – קיץ וחורף.

 

לסיכום

 

כאמור, חשוב לדעת באופן מקיף את החומר לבחינה, אך אי אפשר להסתפק רק בשינון החומר. מבנה הבחינה השתנה והיקפה הוכפל לאחרונה, ועל הנבחנים להפגין הבנה ויכולת ניתוח של סוגיות שונות בחברה הישראלית בכלכלה ובביטחון, בהתאם למציאות המשתנה בארץ. בתי הספר השונים מציעים לכם מגוון רב של דרכים שיהפכו את לימוד מקצוע האזרחות לקל ולמהנה בהרבה; הקורסים מלמדים שיטות התמודדות עם סוגיות ולא רק חומר תיאורטי ומקנים לכם כלים שיאפשרו לכם לצלוח את הבחינה בציון טוב יותר.

 

שירות אישי חינם

רוצה להשלים בגרות? לשפר ציון?

רוצה לדעת יותר על בגרות באזרחות?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד בגרות באזרחות
עדיין לא בחרת מה ללמוד? יש לנו פתרון עבורך ...

כך נעזור לך לבחור מקצוע לימודים

שאלות הגולשים בנושא
מה כדאי - מכינה או השלמת בגרויות?
מיקוד לבגרות באזרחות עצמאי שאלון 177
השלמת בגרויות באופן עצמאי..
השלמת בגרויות לגיל 30 +
מכללת ספיר - השלמת בגרויות
השלמת בגרויות לבני העדה האתיופית
השלמת בגרויות או 12 שנות לימוד?