הכנה לבגרויות באורט הרמלין נתניה

הכנה לבגרויות באורט הרמלין נתניה

קורס הכנה לבגרויות באורט הרמלין נתניה

 

הקבלה ללימודי הנדסאים מבוססת על דרישות מה"ט, הכוללות ציונים בבחינות הבגרות. מועמדים ללימודים טכנולוגיים נדרשים להציג ציון עובר בבגרות במתמטיקה, באנגלית ובהבעה. מי שאין ברשותם הציון המספיק לקבלה ללימודים, יכולים לקחת חלק בתכניות השלמת בגרויות.


במכללת אורט הרמלין נתניה יכולים תושבי נתניה לקחת חלק במסלול ממוקד להשלמת הבגרויות הנחוצות לקבלה ללימודי ההנדסאים. תכנית זו מתאימה לצורכיהם של המועמדים ללימודים הטכנולוגיים ומאפשרת להם לשפר את סיכויי קבלתם.

 

תכנית הלימודים


סטודנטים בתכנית להכנה לבגרות של אורט הרמלין נתניה יכולים לשפר או להשלים בגרויות בכמה מקצועות תשתית, הנחוצים לקבלה ללימודי ההנדסאים. בין המקצועות הללו נכללים בגרות במתמטיקה, הנלמדת ברמת 3 יחידות לימוד, בגרות באנגלית, הנלמדת ברמת 3 יחידות לימוד בגרות בהבעה עברית, הנלמדת ברמת 2 יחידות לימוד וידועה גם בשמה בגרות בלשון והבעה.


בכל מקצוע לבגרות, המשתתפים מכירים את מבנה הבחינה ומקבלים הכנה ממוקדת לקראת כל אחד מן השאלונים המרכיבים את הבחינות. הם לומדים להתמודד עם שאלות מאתגרות או מורכבות שעשויות להופיע במבחן וכן מפתחים אסטרטגיות למידה לבחינות, שיכולות לסייע להם גם בהמשך דרכם הלימודית.


מתכונת הלימוד


היקף התכנית להשלמת בגרויות באורט הרמלין משתנה בהתאם למקצוע הנלמד ולכמות הבגרויות אותן משלימים הסטודנטים. בדרך כלל, אורך התכנית הוא כ - 2 סמסטרים. השיעורים מתקיימים בשעות אחר הצהריים או הערב, כדי להתאים ללוח הזמנים של סטודנטים המעוניינים לשלב את השלמת הבגרויות עם עבודה.


במהלך התכנית הסטודנטים משתתפים בשיעורים פרונטליים וכן בתרגולים ותגבורים, שיחד מסייעים להכנה מקיפה לקראת בחינות הבגרות. המורים מסייעים לתלמידים באופן אישי ומדריכים אותם במהלך ההכנה לבגרות כדי לסייע להם למצות את הפוטנציאל האישי.

 

על מוסד הלימוד


אורט הרמלין היא מכללה טכנולוגית הממוקמת באזור התעשייה וההייטק החדש של נתניה. במכללה זו יכולים תושבי נתניה ללמוד במגוון של תכניות לימודי הנדסאים וכן בלימודי תעודה ומסלולי עתודה טכנולוגית. במוסד הלימוד שואפים להקנות לסטודנטים את הכלים הנחוצים להשתלבות בתפקידים מבוקשים בתעשייה, וכך גם לקדם את התעשייה הטכנולוגית באזור השרון וברחבי הארץ.


בין המסלולים ללימודי הנדסאים שניתן ללמוד במכללה זו נמנים לימודי הנדסאי תעשייה וניהול, לימודי הנדסאי אלקטרוניקה, לימודי הנדסאי חשמל, לימודי הנדסאי עיצוב מדיה, לימודי הנדסאי קירור ומיזוג אוויר, לימודי הנדסאי תוכנה, לימודי הנדסאי מכטרוניקה ותכניות נוספות. המסלולים השונים נערכים בפיקוח מה"ט ובמהלכם מקבלים הכנה למבחנים הממשלתיים שעורך גוף זה להסמכת הנדסאים. כמו כן, נערכות תכניות לימודי תעודה במקצועות טכנולוגיים ובענפי העיצוב, החשבונאות והבניין. תכניות העתודה הטכנולוגית הנערכות במכללה מיועדות לבוגרי י"ב שמעוניינים להשתלב באפיקים טכנולוגיים בצה"ל, הלימודים נערכים בתחומים כגון אלקטרוניקה, חשמל, תוכנה ומכטרוניקה במסלולים ייעודיים.

 

תנאי קבלה


מסלול ההכנה לבגרות של אורט הרמלין נתניה מתאים במיוחד למועמדים ללימודי הנדסאים, שאינם עומדים בתנאי הקבלה הנדרשים ללימודים הטכנולוגיים. הקורס יכול להתאים הן למי שאין בידיהם תעודת בגרות או שלא נבחנו במקצועות הנדרשים כלל, והן למי שהציון שברשותם נמוך מן הנדרש וברצונם לשפר ציוני בגרויות כדי להעלות את סיכויי הקבלה ללימודים. בתכנית יכולים ללמוד סטודנטים שברצונם לשפר או להשלים מקצוע אחד וכן מי שמעוניינים לשפר מספר מקצועות במקביל.

 

המשך הלימודים


עם השלמת הבגרויות הנחוצות והגעה לציון הנדרש, המועמדים יכולים להמשיך בתהליך הקבלה ללימודי ההנדסאים. חשוב להדגיש כי כדי להתקבל ללימודים על המועמדים לעמוד בכל תנאי הקבלה להנדסאים, מעבר לדרישות בבגרויות. בחלק ממגמות הלימוד יש צורך בעמידה בתנאים נוספים, כגון מבחנים פנימיים או ראיונות. מומלץ לברר מול מוסד הלימוד ישירות לגבי הפרטים המלאים על תנאי הקבלה ללימודים.