פוטותרפיה הצילום ככלי נגיש בעבודה עם ילדים ונוער במכללה האקדמית אחוה

שירות אישי - צור קשר
פוטותרפיה הצילום ככלי נגיש בעבודה עם ילדים ונוער במכללה האקדמית אחוה

פוטותרפיה הצילום ככלי נגיש בעבודה עם ילדים ונוער במכללה האקדמית אחוה - לימודי תעודה

 

ביחידה ללימודי תעודה של המכללה האקדמית אחוה מתקיים קורס פוטותרפיה - צילום ככלי נגיש בעבודה עם ילדים ונוער. הקורס מיועד למטפלים ואנשי הוראה והוא מועבר על ידי התנסויות חווייתיות במפגשים וביניהם.


פוטותרפיה היא ענף חדש בטיפול נפשי באמצעות אמנות. בגישה זו משמשים צילומים ככלי עיקרי להיכרות עם העולם הפנימי, לעקיפת הגנות ולבניית ערוצי תקשורת מיוחדים. למרכיבי הצילום יש תפקיד משמעותי בתהליך הטיפולי וכך יש חשיבות לבחירות כגון זווית צילום, הרגעים המתועדים, האופן שבו מצלמים אותנו ועוד. בימינו הפוטותרפיה הופכת לכלי טיפולי עכשווי ונגיש, בעידן שבו לכל אחד ואחת מאיתנו יש מצלמות בטלפונים החכמים, מה שמעלה את הזמינות לצילום.

 

הקורס מתקיים במתכונת אונליין

 

מה לומדים?


מטרתו של הקורס לאפשר היכרות וחשיפה לכלים השלכתיים בתחום הפוטותרפיה. המשתתפים מכירים כלים עכשוויים ונגישים שיכולים לשמש לעבודה עם בני נוער וילדים. הם רוכשים כלים המאפשרים התבוננות בצילום וכן לומדים על טכניקות לשילוב צילום בעבודה חינוכית תוך פיתוח חוויה אישית והתנסות משמעותית לכל אחד מהמשתתפים.

 

כמה זמן לומדים?


זהו קורס סמסטריאלי, היקפו 60 שעות לימוד והוא מחולק ל - 15 מפגשים אשר נערכים אחת לשבוע בשעות אחר הצהריים.
תכני הקורס מועברים באופן חווייתי והתנסותי וכוללים תרגילים אישיים שדרכם מעבדים המשתתפים את החומר הנלמד. כמו כן, עליהם לכתוב עבודה מסכמת לקראת סיום הקורס.

 

 

סגל הוראה


המרצה בקורס היא פוטותרפיסטית מוסמכת ומטפלת באמנויות. ברשותה שנות ניסיון רבות בעבודה עם מגוון אוכלוסיות ילדים, בני נוער ומבוגרים, וכן היא עובדת עם אוכלוסיות כגון בני הגיל השלישי המתמודדים עם אלצהיימר ודמנציה, ילדים עם הקשת האוטיסטית, נשים נפגעות אלימות, מרכזים להורים וילדים וכן בתי ספר לחינוך מיוחד לתלמידים המתמודדים עם קשיים נפשיים.

 

קהל יעד


קהל היעד של הקורס כולל עובדי הוראה, מטפלים בגישות שונות וכן עובדים סוציאליים ופסיכולוגים, אשר עובדים עם ילדים ובני נוער וברצונם להרחיב את סל הכלים המקצועי ולהכיר שיטה טיפולית נוספת.

 

איזו תעודה מקבלים?


בסיום הקורס מוענקת למשתתפים תעודה על לימודים בתחום, מטעם המכללה האקדמית אחוה. כדי לקבל את התעודה יש להיות נוכחים ב 80% מהמפגשים, להגיש את כל המטלות האישיות במהלך המפגשים ולקראתם, ולהגיש בהצלחה את העבודה המסכמת.


בקורס זה ישנה הכרה לגמול השתלמות ופיתוח מקצועי לזכאים לכך. בין היתר הקורס מוכר ללימודי חובה ומוכר כחצי גמול עם ציון, וכן מוכר לצורך קידום מקצועי במתווה "אופק חדש".

 

מהן אפשרויות התעסוקה?


כאמור, הקורס מיועד למטפלים ואנשי חינוך. המשתתפים יכולים לשלב את הידע הנלמד בעבודתם השוטפת עם ילדים ובני נוער ולהשתמש בכלים הנרכשים בתהליכי הוראה וטיפול.

 

על מוסד הלימוד


באשכול ההשתלמויות והפיתוח המקצועי ביחידה ללימודי תעודה של המכללה האקדמית אחוה ניתן למצוא קורסים נוספים בתחומים טיפוליים וחינוכיים, לרבות NLP, הוראה מתקנת, בישול ככלי חינוכי ורגשי, אסטרטגיות למידה, עבודה עם תלמידים על הספקטרום האוטיסטי ועוד.

עוד מסלולי לימוד - מכללת אחוה - לימודי תעודה