קורס קציני בטיחות בתעבורה בהנדסאים באריאל

שירות אישי - צור קשר
קורס קציני בטיחות בתעבורה בהנדסאים באריאל

קורס קציני בטיחות בתעבורה - הנדסאים באריאל

 

בהנדסאים באריאל נערך קורס להכשרת קציני בטיחות בתעבורה. בקורס נלמדים כל הכלים הנחוצים למילוי התפקיד בהצלחה. המסלול מתאים לבעלי ניסיון בתחום הרכב, כגון הנדסאים, טכנאים ומנהלי מוסכים, שברצונם לקדם את הקריירה ולהשתלב בתפקידי קציני בטיחות.


קציני בטיחות בתעבורה הם בעלי תפקיד האחראיים על בטיחות בכל הנוגע לכלי הרכב והנהיגה בארגונים. במסגרת תפקידם הם אמונים על פיקוח על תקינות כלי הרכב ועל קיום כללי הבטיחות. כמו כן, הם עוסקים בהדרכה והסברה לנהגים וניהול רישום בכל הנוגע לבטיחות הרכב בארגון. בהתאם לתקנות, יש חובה להעסיק בעלי תפקיד זה במפעלים ובחברות שבהם פועל צי רכב בהיקף הקבוע בחוק. לתפקיד זה חשיבות רבה בקידום בטיחות בחברות, ולאחרונה מושם דגש על הכשרת אנשי מקצוע איכותיים לתפקיד זה כחלק מן המאבק הארצי למניעת תאונות הדרכים.

 

מה לומדים?


במהלך הקורס נרכשים הידע והכלים הנדרשים לקציני בטיחות בתעבורה במסגרת תפקידם.


המשתתפים לומדים בהרחבה על סוגיות מרכזיות בבטיחות הרכב ונושאים משיקים כגון ביטוח, שמאות, דיני תעבורה ויישומים טכנולוגיים רלוונטיים. הם נחשפים לתהליכי העבודה של אנשי המקצוע ולומדים כיצד הם יכולים לסייע לארגונים להקפיד על תקנות ונהלים ולהעלות את רמת הבטיחות בכל הנוגע לפעילות צי הרכב הארגוני.

 

כמה זמן לומדים?


הקורס כולל 532 שעות אקדמיות המחולקות ל - 107 מפגשים. המפגשים מתקיימים פעמיים במהלך השבוע בשעות אחר הצהריים והערב.


לקראת סיום התכנית עורכים המשתתפים פרויקט גמר שבו הם מסכמים את הידע הנרכש.

 

נושאי הלימוד


בין נושאי הלימוד העיקריים בקורס נכללים:

 

 • דיני תעסוקה
 • יישומי מחשב
 • תחבורה ותנועה
 • שמאות וביטוח רכב
 • מערכות הבטיחות ברכב
 • תפקידי קציני בטיחות בתעבורה
 • ועוד

 

מהם תנאי הקבלה?


מועמדים לקורס נדרשים לעמוד בדרישות הבאות כדי להתקבל:

 

 • תעודת מקצוע במכונאות רכב סוג 2
 • הנדסאי רכב או טכנאי רכב או בעלי הסמכה לניהול מוסכים במכונאות רכב, שמאות רכב או פחחות רכב
 • רישיון נהיגה בדרגת C1 לפחות
 • תעודה המאשרת סיום 12 שנות לימוד לפחות
 • מעבר מבחן התאמת אישיות של "אדם מילוא"

 

איזו תעודה מקבלים?


הסמכת קציני בטיחות בתעבורה היא בהסמכת אגף קציני בטיחות של משרד התחבורה.


בסיום הקורס זכאים המשתתפים לקבל תעודת "בוגר קורס קציני בטיחות בתעבורה" המוענקת על ידי משרד העבודה והרווחה והנדסאים באריאל - היחידה ללימודי תעודה. כדי לקבל את הדיפלומה יש לעמוד בכל חובות הקורס, לרבות חובות הנוכחות, הגשת פרויקט הגמר ומעבר של מבחנים עיוניים חיצוניים בנושאים הנלמדים.

 

מהן אפשרויות התעסוקה?


לאחר סיום הקורס וקבלת התעודה יכולים הבוגרים להשתלב במגוון מסגרות בשוק העבודה. כאמור, בהתאם לנקבע בחוק מפעלים, חברות וארגונים מסוימים מחויבים להעסיק קציני בטיחות בתעבורה. בין היתר שירותיהם נדרשים בחברות הרכב, ארגונים בתחום הליסינג וההשכרה, ארגוני היסעים, משרדי שמאות, מפעלים וארגונים נוספים שלהם צי רכב גדול.

 

על מוסד הלימוד


הנדסאים באריאל היא מכללה טכנולוגית הפועלת בקמפוס אוניברסיטת אריאל בשומרון. במוסד זה ניתן ללמוד במסלולים שונים ללימודי הנדסאי המתחלקים לאשכול טכנולוגיה והנדסה ולאשכול תקשורת ועיצוב. במוסד הלימוד מתקיימים גם מסלולי עתודה טכנולוגית, השלמה מטכנאים להנדסאים ולימודי תעודה בתחומים שונים. תכניות הלימודים הטכנולוגיים מוכרות על ידי מה"ט (המכון להכשרה בטכנולוגיה ובמדעים) ומותאמות למגמות הביקוש בשוק העבודה הישראלי. בוגרי הלימודים משתלבים במגוון אפיקים משמעותיים בתעשייה ובמשק ויכולים גם לבחור בלימודי המשך שונים.

למידע נוסף לחצו: הנדסאים באריאל
עוד מסלולי לימוד - הנדסאים באריאל