רוצה פרטים על קורס מיסוי מקרקעין?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס מיסוי מקרקעין

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס מיסוי מקרקעין? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס מיסוי מקרקעין ונדל"ן

 

מיסוי מקרקעין הוא אחד המרכיבים המהותיים בכל עסקת רכישה או מכירה של נכסי נדל"ן. מקניית הדירה הראשונה של זוג צעיר ועד לעסקאות ענק, על המומחים המלווים את העסקה להקפיד על סוגיות המס כדי להבטיח התנהלות יעילה, נכונה ומותאמת

לדרישות החוק.


החקיקה בארץ בתחום זה היא מורכבת למדיי ומתקיימים בה שינויים ורפורמות באופן תכוף. מסיבות אלה אנשי מקצוע רבים, כגון עורכי דין או שמאים, נוטים לגלות חשש מסוים לקראת ביצוע החישובים בעסקאות. טעויות בתחום זה באותן עסקאות עלולים לגרום לנזקים כבדים הן ליזמים ולקבלנים והן לקונים. כך למשל שמאי מקרקעין שאינם מקפידים על הדקויות בהערכת השווי יכולים לגרום לטעויות בתחשיב ולפגוע בתקינות העסקה. בשל שיקולים אלה אף נוצר לאחרונה מחסור במומחים השולטים בתחום בישראל כיום וזאת למרות התנופה המשמעותית בעסקאות נדל"ן בעשור האחרון בשוק המקומי.


העוסקים במקצועות הנדל"ן והחשבונאות המעוניינים להעמיק ולרענן את הידע בתחום יכולים ללמוד בקורס מיסוי מקרקעין. מסלול זה מתקיים כתכנית לימודי תעודה או כהשתלמות ייעודית שמיועדת לאנשי מקצוע מנוסים בענפים הללו, שבה ניתן לשים דגש על ביצוע נכון ותקין של חישובי מס בעסקאות מקרקעין עבור לקוחות. הקורסים מבוססים על היכרות עם העדכונים האחרונים והעדכניים ביותר בחקיקה וכן על היכרות עם כלים פרקטיים שיכולים לסייע לביצוע יעיל יותר של חישובי המס, כדי לספק פתרונות איכותיים יותר עבור הלקוח.

 

 

למי מיועד הקורס


קורס זה מיועד לאנשי מקצוע בתחומי הנדל"ן, המשפט והפיננסים. בין היתר, יכולים ללמוד בו עורכי דין המומחים למקרקעין, שמאי מקרקעין, משקיעים, רואי חשבון, יועצי מס, יזמי נדל"ן ומומחים נוספים, המעוניינים לפתח את הבנתם בנושא.


קיימים קורסים המתאימים לאנשי מקצוע באותם תחומים שאין ברשותם ניסיון רב בענף מיסוי המקרקעין, שברצונם לרכוש את הידע הנחוץ להרחבת תחומי התמחותם. במקביל קיימים קורסים ממוקדים והשתלמויות המיועדות למי שברשותם ניסיון מקצועי משמעותי בתחום אשר מעוניינים ברענון הידע המקצועי ובהיכרות עם החקיקה האחרונה.

 

תכנית הלימודים


המשתתפים בקורס זה לומדים בהרחבה על תחום מיסוי המקרקעין על מרכיבי השונים ומתוודעים לחידושים ורפורמות עדכניים ורלבנטיים מן השנים האחרונות. הם שמים דגש על תחומים כגון תכנון מס, מיסי שבח ורכישה בפרויקטים וכן על דרכים להגשת דוחות מקצועיים וביצוע חישובים ההכרחיים לאותם דיווחים.


הם מתחילים מהיכרות עם תחום המיסוי והנדל"ן בארץ ועל התפתחות הענף לאורך השנים. לאחר מכן הם מתמקדים בחוקים הרלבנטיים בתהליכי הקנייה והמכירה של נכסים מסוגים שונים. בין היתר הם סוקרים את תהליכי התכנון והערכת השווי של עסקאות פרטיות ומשפחתיות, עסקאות קומבינציה, פרויקטים בהתחדשות עירונית וסוגים נוספים של עסקאות מיוחדות. נלמדים גם סוגים שונים של פטורים והקלות שאותם ניתן ליישם בפרויקטים השונים בעבודה מול הלקוחות ומול קבלנים.


בהמשך הם סוקרים את החקיקה מן השנים האחרונות, מתוודעים לתקנות ונהלים חדשים ושמים דגש על נקודות מורכבות שעל בעלי המקצוע להקפיד עליהן בעבודתם השוטפת. כמו כן, הם שמים דגש על רכישה של כישורים מקצועיים וחשבונאיים שיכולים

לסייע להם להביא למינימום מס ללקוחות, לייעול וקידום העסקאות ולהימנעות מטעויות שעשויות ליפול בתחשיב.

 

מתכונת הלימוד


היקף הקורסים משתנה בין המוסדות, בדרך כלל אורכם נע בין חודש לחודשיים אם כי קיימים קורסים בהיקף מצומצם או ארוך מטווח זה. היות והקורסים מיועדים לאנשי מקצוע ומומחים בדרך כלל, השיעורים מתקיימים במתכונת גמישה ובשעות הערב.


בתכניות הלימוד משולבות הרצאות עיוניות פרונטליות עם תרגולים מעשיים, כדי לאפשר למשתתפים לתרגל הלכה למעשה את העקרונות הנלמדים. הם לוקחים חלק בסימולציות המדמות עסקאות, מתנסים בשימוש בתוכנות אופייניות לענף המשמשות לדיווח מקוון, נפגשים עם מומחים מן השטח המשתפים בניתוח של מקרי בוחן ועוד. בחלק מן התכניות יש לבצע פרויקט מסכם שבו מיישמים את כל הכלים הנלמדים על עסקה לדוגמה תוך ביצוע כל החישובים הנדרשים.

 

נושאי הלימוד


משתתפים בקורס לומדים מגוון רחב של נושאים, הנה כמה מהם:

 

  • זכויות בנייה
  • פטורים ממס
  • סוגי תכנון מס
  • עסקאות קומבינציה
  • מכירת דירות למגורים
  • זכויות וחוקים במקרקעין
  • תמ"א 38 והתחדשות עירונית
  • שווי רכישות בעסקאות מיוחדות
  • ועוד


תנאי קבלה


הקורסים מיועדים בדרך כלל לאנשי מקצוע בעלי ניסיון בתחומי השמאות, עריכת הדין או הנדל"ן. בדרך כלל על המועמדים להיות בעלי תואר ראשון לפחות, או בוגרי לימודי תעודה בתחומים רלבנטיים. במרבית המוסדות עורכים ראיונות קבלה כדי לבחון את הרקע הלימודי של המועמדים וכן את הניסיון המקצועי שלהם בענף הנלמד. קיימות תכניות המיועדות לבעלי ניסיון קודם בתחום, שמתקיימות כהשתלמויות המיועדות למעוניינים לרענון הידע ולהיכרות עם תקנות חדשות. חשוב לציין כי תנאי הקבלה משתנים מעת לעת וממוסד למוסד.

 

תעודה


בסיום הקורסים המשתתפים מקבלים תעודת גמר מטעם המוסד המלמד. כדי לקבל את הדיפלומה עליהם להקפיד על חובת הנוכחות בקורס ולעמוד בכל המטלות והמבחנים שנכללים בו.

 

אפשרויות תעסוקה


קורסים אלה מתאימים בדרך כלל לאנשי מקצוע שכבר עוסקים בתחום הנדל"ן, אך ברצונם לפתח ולשכלל את התמצאותם בתחום מיסוי המקרקעין. באופן זה, הידע הנרכש בהכשרה יכול לסייע להם לייעל את תהליכי העבודה השוטפת ולהציע מענה מקיף ותקין יותר ללקוחות במהלך עסקאות. בעזרת הכלים הנרכשים הם יכולים ללמוד כיצד להימנע מטעויות נפוצות וכיצד להפוך את העבודה ליעילה, מהירה ומדוייקת יותר.


חשוב להדגיש כי קורסים אלה אינם מכשירים עורכי דין או רואי חשבון להשתלב בעשייה מקצועית. כדי לפעול בענפי המשפט והחשבונאות בארץ יש צורך ללמוד לתואר ראשון לפחות ולקבל את הרישיון המקצועי אחרי השלמת בחינות ייעודיות וסטאז' מקצועי. כך הקורסים מיועדים למי שכבר עברו את תהליך הלימודים האקדמיים וברצונם לפתוח דלת להרחבת היצע הלקוחות, ייעול ושיפור התנהלות מקצועית וחשיפה לעסקאות חדשות ומאתגרות עבורם. עורכי הדין, רואי החשבון והיזמים בוגרי הקורס יכולים להשתמש בידע שרכשו כדי לייעץ ללקוחות, לקבל החלטות ולהתנהל באופן תקין מול כלל הגורמים הלוקחים חלק בעסקאות גדולות וקטנות.

 

מוסדות

 

מכללת מישלב (תל אביב): במכללה ניתן למצוא קורס פרקטיקה במיסוי נדל"ן ומקרקעין. הקורס מעודכן לפי חידושי הרפורמה בתחום ובו לומדים על מס רכישה ושבח לצורך תכנון יעיל יותר של עסקאות. זהו קורס ערב שבו כ – 12 מפגשים. בבית הספר למקצועות החשבונאות והמינהל של המכללה מתקיימים קורסים נוספים כגון קורס הנהלת חשבונות, קורס בודקי שכר, קורס יועצי מס, קורס דיני עבודה ועוד. במכללה מתקיימים גם קורסים במקצועות התעשייה, הכשרות טכנאים, השתלמויות לעובדים והכשרות נוספות.

 

המכללה למיסים וחשבונאות (פרישה ארצית): היקפו של הקורס בתחום זה במכללה הוא כ – 60 שעות לימוד. במהלכו לומדים בין היתר על תהליכי מכירה, על סוגיות בדירות מגורים, פטורים, ניכויים ותהליכי חישוב. במהלך התכנית בוחנים שלל חוקים ופסקי דין רלבנטיים בתחום. במכללה מתקיימות עוד של לתכניות לימוד לתעודה, כגון קורס חשבי שכר, קורס דיני מיסים, קורס ביטוח לאומי, קורס מס ערך מוסף, קורס תכנון פרישה ועוד. קיימים גם קורסים במקצועות הביטוח, המזכירות, הפיננסים ושוק ההון.

 

מכללת עדיף (תל אביב): זוהי מכללה למקצועות הביטוח והשמאות. היא מציעה השתלמות לשמאים בתחום, שאורכה 9 מפגשים בשעות אחר הצהריים. בין הסוגיות הנלמדות בהכשרה זו נכללות עבודה מול קבלנים ופרויקטים בתכנית תמ"א 38. במכללה ניתן למצוא עוד שלל קורסים כגון קורס חיתום ביטוח, קורס בודקי שכר, קורס ייעוץ פנסיוני, קורס שמאות רכוש ועוד. מתקיימות גם תכניות הכנה לקראת מבחני הסמכה לסוכני ביטוח ושמאים.

 

לשכת רואי חשבון (תל אביב): הלשכה היא הגוף המפקח על הכשרתם של רואי חשבון ובעלי המקצועות החשבונאיים בארץ, היא מפעילה את המכון להשתלמויות וללימודי תעודה שבו מתקיימים מגוון קורסים לאנשי מקצוע. קורס מיסוי מקרקעין של הלשכה כולל 9 מפגשים ובמהלכו לומדים לנתח עסקאות ולסייע בתכנון עבור משפחות. מתקיימות מעת לעת השתלמויות נוספות בתחומים כגון הערכת שווי, ניהול סיכונים פיננסיים, הכשרת דירקטורים ועוד.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס מיסוי מקרקעין?

רוצה לדעת יותר על קורס מיסוי מקרקעין?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד קורס מיסוי מקרקעין