רוצה פרטים על קורס נדל"ן או שוק ההון?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס שוק ההון או נדל"ן

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס נדל"ן או שוק ההון? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי שוק ההון או נדל"ן - מה לבחור?


בין מסלולי הקריירה בעולם הפיננסי, אפיקים מבוקשים כוללים קריירה בשוק ההון או בתחום המקרקעין. אלה הם שני תחומים מגוונים מאוד הכוללים תתי התמחות שונים ואפשרויות להתקדם מבחינה מקצועית. כמו כן, מדובר בשני תחומים דינמיים שדורשים התעדכנות מתמדת עם מצב השווקים, הן בארץ והן בעולם, כדי להצליח.


כדי להשתלב בתעסוקה בענפים הללו, ניתן ללמוד בקורסים לתעודה. מי שמתלבטים בין מקצועות ועומדים בפני בחירת לימודים יכולים לבחון את המקצועות השונים שבהם יכולים הבוגרים להשתלב, את טווחי השכר של העובדים וכן את אופי הלימודים עצמם ואת הדרישות מן הסטודנטים במהלכם.

 


קורס שוק ההון קורס נדל"ן

למי זה מתאים?

קורס שוק ההון מתאים לבעלי זיקה לתחום הכלכלי, הבנה בפיננסים ובנקאות והתמצאות במתרחש בזירה העסקית הישראלית והגלובלית. עם זאת, קיימים גם קורסים למתחילים שמעוניינים לעשות את הצעדים הראשונים בענף. המסלולים יכולים להתאים גם למעוניינים בקריירה שנייה וביצירת פרנסה נוספת דרך רווחי השקעות.

קורסים בנדל"ן מתאימים לאנשים המכירים את שוק המקרקעין ומתעניינים בעולמות הכספים, היזמות והבניה. ניסיון קודם בתחום אינו נדרש בכל ההכשרות, אולם נדרשים עניין וזיקה לענף. הקורסים יכולים להתאים גם למי שעוסקים בענפים משיקים כגון משפטים, פיננסים וחשבונאות, המעוניינים להרחיב את אפשרויות התעסוקה.

משך הלימודים

הקורסים נמשכים לרוב מספר חודשים עד שנה אחת.

היקף ההכשרות משתנה, קורס להכנה למבחני הרישיון בתיווך נפרש על פני מספר חודשים. ישנם מסלולים ממושכים יותר, כגון קורסים בשמאות מקרקעין שאורכם כשנתיים עד שנתיים וחצי. קורסים בתחום היזמות והשיווק נמשכים לרוב כמה חודשים עד שנה אחת.

מסלולי לימוד

ניתן למצוא מגוון קורסים, החל מקורס שוק ההון למתחילים שמיועד למי שעושים את הצעדים הראשונים במסחר, דרך קורסים להיכרות עם זירות מסחר שונות ועד לקורסים להכנה למבחנים ממשלתיים של הרשות לניירות ערך לקבלת רישיון משווקים, יועצים, סוכנים פנסיוניים ומקצועות נוספים.

קיימים קורסים רבים בתחום. המעוניינים לעבוד כמתווכים יכולים ללמוד בקורס תיווך או בקורס הכנה למבחן הרישיון, שאליו יש לגשת כדי לקבל רישיון בישראל. כמו כן, ניתן למצוא לימודי תעודה בתחומים כגון שיווק נכסים, שמאות מקרקעין, יזמות, השקעות ומינוף, מיסוי ובתחום המשכנתאות. מי שמגלים עניין גם בתחום הבניין יכולים למצוא הכשרות כגון ניהול פרויקטים, פיקוח בניה והתחדשות עירונית.

מה לומדים?

המשתתפים בקורסים לומדים על תורת ההשקעות והמסחר בבורסה, מכירים מכשירים פיננסיים ומגמות אקטואליות החשובות לסוחרים וכן מכירים שיטות לניתוח ולחיזוי של מגמות. בחלק מן הקורסים מתמקדים בתהליכי השיווק והמכירות של מוצרים פיננסיים ללקוחות, כגון בתחום הפנסיוני.

נושאי הלימוד משתנים בין ההכשרות אולם באופן כללי המשתתפים מכירים מקרוב את מבנה שוק המקרקעין והבנייה הישראלי ורוכשים את הכלים לניהול מוצלח של השקעות ועסקאות. ישנם מסלולי לימוד שבהם מתמקדים בפיתוח כישורי השיווק, המכירה והקנייה של נכסים וכן מסלולים להכשרת שמאים בתחום המקרקעין. המשתתפים באותם קורסים מכירים חקיקה רלוונטית, מגמות מבוקשות בשוק ותהליכי עבודה יעילים מול לקוחות.

תנאי קבלה

בקורסים אלה יכולים ללמוד משתתפים ממגוון קהלי יעד, בדרך כלל נדרשת היכרות קודמת עם השוק אולם לא נדרש בהכרח ניסיון מקצועי קודם. ישנם קורסים המיועדים למשקיעים מנוסים וותיקים בלבד.

תנאי הקבלה משתנים בהתאם לקורס, בחלק מן המקרים הקורסים פתוחים לקהל יעד רחב גם ללא רקע קודם. במקרים אחרים הקורסים מיועדים לאקדמאים, בעלי תואר ראשון לפחות (כגון בקורסי שמאות מקרקעין, המוגבלים לגיל 23 ומעלה). נדרש גם היעדר רישום פלילי. בחלק מן המקרים נערכים מבחני מיון לבדיקת ההתאמה לקורס.

ביקוש בשוק העבודה

ישנו ביקוש לשוק לעובדים בענף, בעיקר ליועצי השקעות וליועצים פנסיוניים. ניתן לראות כי מספר המשרות באותם ענפים עלה בחמש השנים האחרונות והצפי הוא כי הביקוש ימשיך גם בשנים הקרובות.

באופן כללי, קיים ביקוש לעובדים בתחום זה. בשוק של היום ניתן לראות מחסור בבעלי תפקידים מסוימים, כגון שמאי מקרקעין ומתווכים והביקוש עולה על ההיצע. יש לציין כי שוק זה הוא דינמי וניתן לראות בו תקופות ירידה בביקוש ותקופות של צמיחה ופריחה, בהתאם למצב הכללי במשק ולגורמים נוספים. עובדים בתחום צריכים לדעת כי ייתכנו פרקי זמן שבהם היצע הפרויקטים נמוך יותר.

אפשרויות תעסוקה

עובדים בתחום זה יכולים לפעול כעצמאיים ולסחור בבורסות לניירות ערך בישראל או מעבר לים, או כשכירים בחברות השקעות, בבנקים ובחברות האשראי. במקצועות מסוימים, כגון מנהלי תיקי השקעות או משווקים פנסיוניים, יש צורך במעבר בחינות ממשלתיות של רשות ניירות הערך, השלמת סטאז' וקבלת רישיון ממשלתי.

בחלק מן ההתמחויות בתחום, נדרש רישיון מקצועי כדי להתחיל לעבוד, כגון בתחום שמאות המקרקעין ובתחום התיווך. בוגרי הקורסים נדרשים לגשת לבחינות ולאחר מכן העוברים אותן מקבלים רישיון ממשלתי. במקצועות מסוימים עליהם לעבור גם התמחות (סטאז'). בוגרי ההכשרות השונות יכולים להשתלב כשכירים במסגרות כגון במשרדי מתווכים ויזמים, בחברות הבנייה וגופים פיננסיים שונים. כמו כן, באפשרותם לעבוד כעצמאיים או לפתוח משרד משלהם.

שכר

יועצי השקעות מתחילים מגיעים לשכר שבין 7,000 - 10,000 שקלים בחודש, ולאחר מספר שנות ניסיון עולה השכר לטווח שבין 13,000 - 20,000 שקלים לחודש. משווקים ויועצים פנסיוניים מגיעים לשכר שבין 8,000 - 10,000 שקלים לחודש בתחילת הדרך ולאחר מכן עולה השכר 12,000 - 15,000 שקלים לחודש. מנהלי סיכונים משתכרים לרוב בין 10,000 - 15,000 שקלים בממוצע. שכר אנליסטים ממוצע נע בין 8,000 - 10,000 שקלים בתחילת הדרך ועד 15,000 - 20,000 לעובדים ותיקים.

רבים מן העובדים בתחום זה מקבלים שכר המבוסס על אחוזים או עמלות מתוך סכום העסקה. כך למשל מתווכים מקבלים לרוב שכר של שני אחוזי מן המוכרים ועוד שני אחוזים מן הקונים, אולם גובה האחוזים משתנה בהתאם לתפקיד ולסוג הפרויקט. אצל שכירים, רמות השכר משתנות בהתאם לוותק, לאזור בארץ ולתחום ההתמחות. כך למשל מתווכים מקבלים שכר שבין 11,000 - 13,000 שקלים בממוצע בתחילת דרכם. שמאים מתחילים משכר שבין 8,000 - 12,000 שקלים לחודש ולאחר מספר שנים עולה השכר לטווח שבין 15,000 - 20,000 שקלים בערך.

לימודי המשך

בתחום זה קיים מגוון אדיר של קורסים והכשרות, בוגרי הקורסים יכולים להמשיך לקורסים נוספים ודרכם להכיר זירות מסחר חדשות, טכניקות מסחר מתקדמות וכלים לניתוח פיננסי.

 

ניתן גם להמשיך לתואר ראשון. במוסדות מסוימים מתקיימים לימודי שוק ההון לתואר. כמו כן, ניתן למצוא התמחות בתחום במסגרת תואר ראשון בענפים אחרים כגון מנהל עסקים או כלכלה וניהול.

לאחר ההשתלבות בשוק ניתן ללמוד בקורסים נוספים כדי להרחיב את הידע המקצועי. בין היתר עובדים בתחום יכולים ללמוד בקורסים בתחומי הבנייה והתשתיות. כמו כן, הם יכולים לקבל יתרון מקורסים בתחום הניהול ומקורסי שיווק ומכירות.

 

אפשרות נוספת העומדת ברשותם היא להמשיך לתואר ראשון בתחומים רלוונטיים. במוסדות מסוימים מציעים תואר ראשון בלימודי נדל"ן. מסלולים נוספים שיכולים להתאים להם כוללים לימודי מנהל עסקים, לימודי כלכלה, לימודי חשבונאות ותואר בשיווק.

 

גולשים שואלים


האם אפשרי לשלב בין לימודי נדל"ן ושוק ההון? האם יש מכללות שמלמדות את שני הקורסים?


אפשרי ורצוי מאוד לשלב בין שני התחומים, שהולכים יחד. מי שמתכננים ללמוד תיווך, רצוי שיכירו גם את הבורסה כדי שיוכלו לבחון מגמות כלכליות בשוק ולייעץ למוכרים ולקונים ברמה מקצועית יותר ממתווכים אחרים. מי שמכוונים לתחום ההשקעות, יותר מחשוב להכיר את השוק, משקיעים צריכים לשאול את עצמם מה לעשות עם הכסף שלהם כדי להביא עוד כסף, וברגע שמכירים מניות, אופציות ומט"ח ניתן לקבל החלטה טובה יותר, בין אפ דרך השקעת הכסף באפיק מנייתי ובין אם דרך קניית נכסים ורווח מעליית הערך שלהם כעבור כמה שנים.

 

אני עובדת בתחום הכספים ומתעסקת בתחום המקרקעין, נכסים שהושכרו ונרכשו, הלוואות, מיסוי, משכנתאות והערכת שמאות. אני רוצה ללמוד קורס שיכול להקנות לי את הידע הזה יותר לעומק. איך אדע איזה קורס הכי מתאים לי בתחום?


נדל"ן הוא תחום רחב מאוד וכל אחד המעוניין לעסוק בו יכול למצוא את דרכו לפי הכישורים והיכולות האישיים. מי שאוהבים סיכונים ויש להם כסף להשקיע יכולים למצוא עניין רב ביזמות והשקעות, מי שריאליים יותר ומעדיפים לעבוד עם חישובים יכולים לבחור בתחום שמאות המקרקעין. מי שיודעים שהם אנשי שיווק ומכירות טובים יכולים לעבוד בתיווך.

 

אני מסיימת תואר בכלכלה וניהול ומתלבטת איך להמשיך. יש לי אפשרות ללמוד קורס ייעוץ השקעות מסובסד. מצד שני התלבטתי אם להמשיך לשמאות מקרקעין. מה יותר פרקטי לעתיד ובמה יש יותר אפשרויות עבודה?


בשני המסלולים יש דרישה בשוק והמשכורות דומות. מכיוון שמציעים לך קור מסובסד כדאי לך לבחון את השלמת שני המסלולים, להתחיל בקורס מסובסד ואם תחליטי בהמשך שאת מעוניינת להרחיב את התעסוקה ללמוד גם את הקורס השני. עם זאת, חשוב מאוד שתבחרי מסלול שמעניין אותך. אולי הקורס הראשון כרגע יותר זול, אבל אם הוא מעניין אותך פחות את צריכה לשאול את עצמך האם את רואה את עצמך עובדת בתחום הזה למשך שנים.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס נדל"ן או שוק ההון?

רוצה לדעת יותר על קורס נדל"ן או שוק ההון?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
חדש! סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים שתשנה לך את החיים

רוצה לדעת מה מתאים לך ללמוד?


מאות אנשים כבר התקדמו, רוצה גם? 

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!
אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!