רוצה פרטים על קורס קבוצות רכישה?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס קבוצות רכישה בנדל"ן

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס קבוצות רכישה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס ניהול קבוצות רכישה בנדל"ן


קבוצת רכישה היא התארגנות של מספר אנשים לצורך קנייה של קרקעות לבניית פרויקטים בבניין. קבוצות אלה מאתרות קרקעות מתאימות, פונות לקבלנים ומקבלים מהם הצעות מחיר לביצוע. לאחר קבלת ההצעה הכדאית ביותר הם מתנהלים מול אנשי המקצוע הנדרשים לאורך הפרויקט עד לסיומו.


היתרון המרכזי של הקבוצה היא הכוח הרב שלה לעומת יזם יחיד בעת ניהול המשא ומתן מול קבלנים וכן מול גופים פיננסיים לצורכי קבלת מימון. לחברים יש גם שליטה רבה יותר על הפרויקט ובחירת אנשי המקצוע הלוקחים בו חלק וכך יכולים להבטיח תוצר סופי איכותי יותר. יתרונות נוספים כוללים אפשרות לחיסכון בהוצאות כגון מע"מ, מס רכישה ואגרות בניה.


לאחרונה עקב העלייה במחירי הדירות ניתן לראות גם גידול בהיקפי העסקאות המתבצעות בגישה זו. חברי הקבוצות יכולים לנצל את יתרונות השיטה לצורך הוזלה משמעותית של עלויות לאורך התהליך. במקרים רבים, רכישת דירות בטכניקה זו יכולה לאפשר הורדת מחירים ברמה של 20 אחוזים ולעיתים אף למעלה מכך. כיום כרבע מהעסקאות בשוק מדי שנה נערכות בשיטה זו והעניין סביבן רק הולך וגובר לאחרונה.


המעוניינים לרכוש את הידע והכלים לבניה וניהול של קבוצות אלה יכולים ללמוד בקורס קבוצות רכישה. במסגרת תכנית זו ללימודי נדל"ן לתעודה ניתן להכיר מקרוב את השלבים בתהליך ולבחון היבטים כלכליים, חוקיים וניהוליים רלבנטיים כדי להגיע מוכנים יותר אל ביצוע העסקה. הידע הנרכש בקורס יכול לסייע למשקיעים וליזמים לאתר הזדמנויות כדאיות במיוחד, להגדיל את הרווחים ולהימנע מבעיות נפוצות שעשויות להביא להפסדים.

 

למי מיועד הקורס


קורסים אלה מיועדים לאנשי מקצוע בתחום הנדל"ן. הוא מתאים בין היתר ליזמים, משקיעים ופרוייקטורים שמעוניינים להשתלב באחת המגמות הצומחות בשוק הבניה המקומי ולרכוש כלים לניהול יוזמות רווחיות יותר. נוסף על כך, הקורס יכול להתאים גם לעובדים בתחום הבניה כגון קבלנים, שמעוניינים להרחיב את היצע ההשקעות ולפתוח דלת להזדמנויות תעסוקתיות חדשות.


הקורסים ממוקדים בכלים פרקטיים החיוניים לעובדים וליזמי נדל"ן וכן במגמות עכשוויות בשוק וכך ניתן להשתמש במיומנויות אלה לצורך פיתוח וקידום הקריירה. לרוב נדרש ניסיון מקצועי קודם בעשייה רלבנטית. כמו כן, הם מתאימים לבוגרי לימודים בתחומים משיקים לתואר או לתעודה המעוניינים להרחיב את סל הכלים המקצועי ולפתח מיומנויות פרקטיות להרחבה של אפשרויות התעסוקה.

 

תכנית הלימודים


משתתפים בקורס זה מעמיקים בתהליכי ההקמה והניהול של קבוצות רכישה בתחום המקרקעין באופן יעיל ואיכותי. הם דנים ביתרונות השיטה ובחסרונותיה ומכירים מודלים לניהול התהליך ולאיתור של הזדמנויות מתאימות כדרך להגדלה של הרווחים לכלל החברים.


הם מתחילים בסקירה של מגמות עכשוויות בשוק, עורכים היכרות עם השחקנים העיקריים בתחום וכן מכירים סוגי נכסים נפוצים בפרויקטים אלה. הם גם בוחנים את אופן ההקמה של הקבוצה, את ריכוז החברים ואת אופן איתור הקרקע להקמת המבנים. בהמשך, לומדים שיטות להתאמה של הנכסים לצורכים ולאופי של הרוכשים ולניתוח כדאיות של העסקאות הפוטנציאליות תוך זיהוי של הזדמנויות עסקיות כדאיות במיוחד.


בהמשך נלמדים כלים מתחום ניהול הנדל"ן תוך היכרות עם כל שלבי התהליך, הפעלת החברים ותכנון העסקה באופן התקין והיעיל ביותר. המשתתפים סוקרים היבטים כלכליים כגון סוגיות במיסוי, השגת מימון לאותן עסקאות וכן תכנון של תקציבים לצורך מניעה של הפסדים וצמצום של סיכונים אפשריים. כמו כן נלמדות סוגיות חוקיות כגון קריאה וניתוח של חוזים ועיון בחקיקה אקטואלית המחייבת את מנהלי העסקאות כיום. לאחרונה נערכים שינויים בחקיקה בענף זה והמשתתפים בוחנים תמורות אלה ואת השפעתן בשטח.


מתכונת הלימוד


הקורסים לרוב נפרשים על פני כמה חודשים עד כחצי שנה. הם נערכים במתכונת מתאימה לאנשים עובדים מתוך שאיפה לסייע לאנשי המקצוע לשלב את הלימוד בלוח הזמנים האישי של העוסקים במקצועות הבנייה והנדל"ן. בהתאם לכך, השיעורים מתקיימים בדרך כלל אחת לשבוע בשעות אחר הצהריים ובערבים.


בקורס נכללות הרצאות עיוניות וגם תרגילים שונים וסימולציות לניתוח של מקרי בוחן מתוך הניסיון המקצועי של המשתתפים בשוק. לעיתים נערך גם פרויקט גמר שבו מיישמים את הכלים הנלמדים לתכנון של עסקאות ותרגול השלבים בתכנון, ריכוז ותפעול של הקבוצות. פרויקטים אלה יכולים לסייע לצבור ניסיון ולהתכונן לקראת אתגרים מן השטח. המרצים הם לרוב אנשי מקצוע מנוסים מן התחום וכך משתפים את הסטודנטים מניסיונם בענף וחושפים בפניהם תהליכים עכשוויים.

 

נושאי הלימוד


במהלך הקורס המשתתפים לומדים על נושאים אקטואליים ורלוונטיים לביצוע העסקאות. הנה כמה מן התחומים שבהם דנים לאורך ההכשרה:

 

 

 • שיווק נדל"ן
 • מיסוי מקרקעין
 • מגבלות רגולטוריות
 • עלויות בנייה וקרקע
 • ניהול מסגרות אשראי
 • ניהול תזרימי מזומנים
 • חישוב כדאיות כלכלית
 • מימון תהליכי הרכישה
 • ניתוח תקציבי פרויקטים
 • תהליכי התארגנות הקבוצה
 • ניהול משא ומתן מול קבלנים
 • מעורבות אדריכלים בפרויקטים
 • ועוד

 

תנאי קבלה


לקורסים מתקבלים אנשי מקצוע בעלי ניסיון בשוק הנדל"ן. בין היתר יכולים להתקבל מתווכים, יזמים וקבלנים וכן משקיעים ומשווקי נדל"ן. לעיתים הקורסים פתוחים רק לבוגרי הכשרות בסיסיות בתחומים רלבנטיים שברשותם ידע לימודי מתאים. עם זאת, ישנם גם מסלולים שבהם מביאים בחשבון את הידע המקצועי והניסיון בשוק של המועמדים ולא את לימודיהם הקודמים. בדרך כלל נערכים ראיונות אישיים שבהם בוחנים את הרקע של המועמדים ובודקים את התאמתם לתכנית. יש לציין כי תנאי הקבלה עשויים להשתנות מעת לעת.

 

תעודה ואפשרויות תעסוקה


בסיום ההכשרות ניתנת לבוגרים תעודת גמר. הענקתה מותנית בדרך כלל בסיום כל המטלות ובמעבר של בחינות מסכמות או בהשלמה של פרויקט הגמר.


בוגרי התכנית יכולים ליישם את הידע והכלים הנלמדים כדי להשתלב בשוק הבנייה במסגרת קבוצות רכישה המוקמות כיום. פרויקטים מסוגים אלה מתנהלים היום באזורים רבים בארץ ובמבחר סוגי בניה, הן פרטית והן מסחרית. כמו כן, באפשרותם לתכנן ולהקים קבוצות חדשות ולהוביל את פעילותן בשוק תוך צירוף חברים נוספים אליהן. הכלים הנלמדים יכולים לסייע גם לבעלי תפקידים נוספים, כגון קבלנים או עובדים בחברות בנייה, המתנהלים מול חברים בעסקאות מסוג זה לצורך ייעול תהליכי העבודה.


ניתן להמשיך לפתח את הידע המקצועי דרך לימוד בקורסים נוספים. בין המסלולים שיכולים להתאים לבוגרים אפשר למצוא קורס תמ"א 38 שבו לומדים על פרויקטים בהתחדשות עירונית; קורס השקעות ומינוף שבו ניתן לקבל כלים לאיתור השקעות ביעילות; קורס מיסוי מקרקעין שבו נלמדות סוגיות המס הרלבנטיות לתחום; ועוד. ניתן ללמוד קורס לימודי פיננסים לתעודה או קורסים בניהול לצורך פיתוח סל הכלים המקצועי. ישנן גם אפשרויות ללימודים אקדמיים בתחומים רלבנטיים. הבוגרים יכולים לבחור להרחיב את השכלתם דרך תואר ראשון בענפים כגון נדל"ן, מנהל עסקים, כלכלה וניהול ותכניות נוספות.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס קבוצות רכישה?

רוצה לדעת יותר על קורס קבוצות רכישה?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור