רוצה פרטים על לימודים בתחום?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

משכורות בנדל"ן - כמה מרוויח מתווך נדל"ן בישראל?

רוצה לדעת על משכורת מתווך נדל"ן? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות, לרבות איפה אפשר ללמוד, תנאי קבלה למסלולים השונים, מלגות, מה העלויות ועוד. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


שכר מתווכי נדל"ן


כמה אפשר להרוויח בתיווך נדל"ן?


בין עשרה לעשרים אחוזים מכלל עסקאות הנדל"ן בישראל מתבצעות היום דרך תיווך. למתווכי הנדל"ן יש תפקיד חשוב בפעילותו של שוק המקרקעין הצומח והם אחראיים בין היתר על הפגשת המוכרים והקונים לנכסים מסוגים שונים.


בתחום תיווך הנדל"ן, שכר המתווכים מורכב מאחוזים מתוך המכירות שהם מבצעים, בדרך כלל אחוזים אלה נקבעים מראש על ידי המתווכים. כך ככל שמחירם של הדירה או הבית עולה גם גובה העמלות שהמתווכים מקבלים עולה. ענף התיווך נחשב למאתגר ודינמי והוא דורש מהעוסקים בו להתמודד בהצלחה עם עומס ולחצים, להפגין מיומנויות שיווק ומכירה גבוהות ויחסי אנוש מצוינים. המקצוע משלב עבודה משרדית עם עבודה בשטח ומפגשים פנים אל פנים עם הלקוחות.


אפשרויות תעסוקה


לאחר קבלת הרישיון לתיווך נדל"ן, מתווכים יכולים לבחור בין כמה אפשרויות להשתלבות בענף כאשר בכל המקרים הם נחשבים לעצמאיים ולא לשכירים מבחינת מעמדם המקצועי. הם יכולים להצטרף כעצמאיים למשרדי תיווך קיימים ולבחור בין רשתות גדולות לבין משרדים קטנים ומקומיים. באפשרותם גם לפתוח משרד משלהם ולפעול בלי קשר לחברת תיווך גדולה. נוסף על כך, ישנה אפשרות להשתלב בפרויקטים ובחברות נדל"ן ובנייה כמוכרנים או משווקים של נכסים מסוימים.


רמות השכר


כאמור, שכרם של מתווכים בנוי מעמלות התיווך של העסקאות אותן הם מבצעים. אחוזי התיווך בעסקאות הם בדרך כלל כשני אחוזים מכל אחד מן הצדדים, כלומר שני אחוזים מהמוכרים ושני אחוזים מהקונים. עם זאת, לעיתים מתווכים עובדים על אחוזים נמוכים יותר.


עם צבירת ניסיון מקצועי, מתווכים יכולים להעלות את כמות העסקאות השנתית שלהם וכך גם את רמות השכר. בעוד שמתווכים מתחילים סוגרים רק עסקאות ספורות בשנה הראשונה, מה שאף מביא לנשירה מסויימת מהמקצוע, לאחר כמה שנים גדל מאגר הלקוחות ומשתפרים הכישורים המקצועיים וכך יכולים להגיע לכמות עסקאות גדולה מאוד ולרווחים מכובדים.


ביקוש במשק


תחום הנדל"ן ידוע בהיותו דינמי במיוחד ובעשור האחרון נרשמה תנופת בנייה מרשימה בישראל. השלמתם של פרויקטים חדשים יוצרת במקביל ביקוש רב למתווכי נדל"ן וניתן לראות רבים שניגשים ללמוד את המקצוע מדי שנה.


עם זאת, חשוב להביא בחשבון כי ענף הנדל"ן יודע עליות וירידות, כאשר יכולים להיות חודשים ארוכים בהם המתווכים מתקשים לסגור עסקאות. כמו כן, גם למקום העיסוק בארץ יכולה להיות השפעה על הביקוש וכן על רמות השכר, בעיקר עקב ביקוש והיצע רבים יותר במרכז. כמות עסקאות הנדל"ן במרכז הארץ גבוהה בזו בצפון הארץ וכך גם עמלות התיווך לדירות במרכז גבוהות מאשר בצפון ובדרום.


מה ללמוד כדי להיות מתווכים?


בהתאם לחוק התיווך במקרקעין, כדי לקבל רישיון לתיווך יש צורך לעבור מבחן שמתקיים על ידי רשם המתווכים של משרד המשפטים. רבים ממי שניגשים למבחן זה מבקשים לקבל הכנה מתאימה, דרך קורס הכנה למבחני רישיון תיווך נדל"ן. היקפם של קורסי ההכנה הללו הוא בדרך כלל מספר חודשים ומרביתם מתקיימים במתכונת ערב כדי לשלב עבודה בנוחות.


כמו כן, לאחר קבלת הרישיון וצבירת ניסיון מקצועי בתחום, מתווכי נדל"ן יכולים להרחיב את הכלים שברשותם באמצעות הכשרות מקצועיות שונות. כך למשל קורס שיווק נדל"ן יכול לספק להם כלים למיתוג ולשיווק עסקי נכון ולחיזוק יכולות המכירה שלהם.

 

הם יכולים גם לרכוש מיומנויות חדשות דרך קורס יזמות נדל"ן או קורס תמ"א 38 והתחדשות עירונית, או לחלופין לפנות לקריירה נוספת כיועצי נדל"ן.


כמו כן, מתווכי נדל"ן שברשותם תואר ראשון יכולים לפנות לתכניות תואר שני בלימודי מקרקעין ונדל"ן. תכניות התואר השני מאפשרות להעמיק בשוק הנדל"ן של היום ובתהליכים שמתחוללים בו וכך לקדם את הקריירה. חלק מן התכניות מתקיימות במסגרת תואר שני במנהל עסקים, אחרות מוצעות כתואר בנדל"ן או בלימודי מקרקעין לתואר שני.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודים בתחום?

רוצה פרטים על לימודים בתחום?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
שאלות הגולשים בנושא
קורס תיווך נדלן
קורס תיווך נדלן בירושלים בשפה האנגלית
קורס תיווך נדלן - המלצה למוסד לימודים
קורסי הכנה למבחן רישיון תיווך
קורס תיווך נדלן בהרצליה - משך הקורס
מלגה לקורס תיווך נדלן