התכנית הלאומית - מכטרוניקה בהנדסאים באריאל

שירות אישי - צור קשר
התכנית הלאומית - מכטרוניקה בהנדסאים באריאל

התכנית הלאומית הנדסאי מכטרוניקה - הנדסאים באריאל

 

בהנדסאים באריאל נבחרו להוביל את התכנית הלאומית (  ++Expert ) להכשרת הנדסאים. תכנית זו פועלת בהתאם להחלטת המשלה לרפורמה כוללת בלימודים הטכנולוגיים, במטרה לקדם את איכות התכניות ולהעניק מענה מיטבי לצורכים של המשק הישראלי באמצעות הכשרות ההנדסאים.


מטרתה של תכנית ++ Expert היא לעדכן ולמסד את המסלולים להכשרה טכנולוגית ולהתאים אותן לעולם העבודה הדינמי של היום. ייחוד התכנית בשילוב בין לימודים עיוניים במכללה לבין התנסות מעשית בחברות מובילות. בתכנית משתתפות חברות רבות בשלל תחומים במשק.


תכנית ++ Expert משותפת למה"ט – המכון הממשלתי להכשרות טכנולוגיות ומדע, למשרד העבודה, קרן עזריאלי, הג'וינט ועמותת "צורים".


במסגרת תכנית זו ניתן לקחת חלק בלימודי הנדסאי מכונות מכטרוניקה, מגמה במסגרת לימודי הנדסאי מכונות. בתכנית זו ניתן לקבל שלל כלים פרקטיים להשתלבות כהנדסאים בתעשייה הישראלית, כגון בתחומי הייצור, במפעלים ועוד.

 

תכנית הלימודים


ייחוד התכנית בהנדסאי מכונות בהתמחות מכטרוניקה היא בהקניית יכולות לשימוש בכלים המשלבים הנדסת מכונות, הנדסת תוכנה והנדסת אלקטרוניקה לצורך עבודה עם מערכות משולבות אשר מצריכות ידע נרחב בתחומי ההנדסה השונות ובמערכות רובוטיות.
הסטודנטים יכולים לתכנן, לבנות ולתכנת רובוט אוטונומי, לבצע משימות מורכבות עם אפשרות לשילוב פיתוחן בתעשייה האזרחית, הצבאית או בתחרויות רובוטיקה בארץ ובעולם.

 

הנדסאי וחשמלאי מוסמך


כדי לתת מענה לצורך באינטגרציה בין ענף המכטרוניקה והחשמל, הוחלט לשלב בתכנית הלימודים הסמכת חשמלאי מוסמך. זהו מקצוע רישוי מטעם משרד העבודה. התכנים להכשרת חשמלאי מוסמך משולבים על פני כל מסלול הלימודים.

 

 

מתכונת הלימוד


לימודי ההנדסאים מתקיימים במסלול יום שאורכו חמישה סמסטרים.


תכנית זו מתייחדת במודל המשלב בין לימודים עיוניים במכללה לבין התנסות פרקטית בחברות מובילות במשק. במהלך התנסות זו הסטודנטים יכולים לבנות כלים לקריירה מקצועית וכך לפתוח אפיקים לקידום בהמשך דרכם המקצועית.

 

לקראת סיום הלימודים הסטודנטים עורכים פרויקט גמר שבו הם מיישמים את הידע הנלמד לצורך תכנון של פתרונות טכנולוגיים להתמודדות עם אתגרים בתעשייה.

 

סגל הוראה


ראש המחלקה וצוות המרצים הם מהנדסים מנוסים וותיקים, הם חושפים את הסטודנטים לכלים מקצועיים מתום ניסיונם בתעשייה מתוך שאיפה להכשיר את הדור הבא של ההנדסאים, ולסייע להם להכיר חידושים בענף הנלמד מתוך המתרחש בשטח.

 

על מוסד הלימוד


במסגרת תכנית ++ Expert בהנדסאים באריאל פועל מסלול נוסף - הנדסאי תעשייה וניהול, שבו הסטודנטים רוכשים ידע מגוון להשתלבות בתפקידים מבוקשים בתעשייה.

 

בהנדסאים באריאל ניתן לקחת חלק בעוד שלל מסלולים ללימודי הנדסאי. בין התכניות הללו אפשר למנות הנדסאי תוכנה, הנדסאי סייבר, הנדסאי מכונות רכב, הנדסאי בניין, הנדסאי ביוטכנולוגיה, הנדסאי חשמל, הנדסאי אלקטרוניקה ועוד.


תנאי קבלה

 

כדי להתקבל לתכנית הלאומית יש לעבור תהליך מיון וקבלה:

  • עמידה בתנאי קבלה ללימודי הנדסאים של מה"ט
  • רישום ללימודי הנדסאים
  • רישום לתהליך מיון הכולל מבחן וראיון בעלות 100 שקלים
  • אישור וחתימה על חוזה העסקה מול החברה המגייסת
     

על המועמדים לעמוד בתנאי הקבלה להנדסאים כפי שנקבעו על ידי מה"ט – יש צורך בתעודת בגרות מלאה או חלקית ובה ציון עובר בבגרות במתמטיקה ובאנגלית ברמת 3 יחידות ובבגרות בעברית ברמת 2 יחידות לימוד.

כדי לקבל את המידע המלא והעדכני אודות תנאי הקבלה מומלץ לפנות הישר אל מוסד הלימוד.

 

תעודה


בוגרי תכנית זו זכאים לקבל דיפלומת הנדסאי מטעם מה"ט. כמו כן, מקבלים הבוגרים תעודת חשמלאי מוסמך.

 

כדי לקבל את דיפלומת ההנדסאי מטעם מה"ט, עליהם לעבור בהצלחה את בחינות הגמר ולהגיש בהצלחה את פרויקט הגמר ההנדסי, עליו מגינים בפני וועדה.

למידע נוסף לחצו: הנדסאים באריאל
עוד מסלולי לימוד - הנדסאים באריאל