לימודי הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות שיווק וניהול באורט הרמלין נתניה

שירות אישי - צור קשר
לימודי הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות שיווק וניהול באורט הרמלין נתניה

לימודי הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות שיווק וניהול באורט הרמלין נתניה


התעשייה בעולם הטכנולוגי של ימינו ממשיכה להשתכלל ולהתפתח, הן מבחינת תהליכי הייצור, התכנון והבקרה, והן מבחינת גישות ניהוליות ושיווקיות. הנדסאי תעשייה וניהול הם אנשי מקצוע שמחזיקים בידע ובהבנה המאפשרים ניתוח של התפתחויות פוליטיות, פיננסיות, כלכליות וחברתיות שיכולות להשפיע על הארגון בהם הם פועלים, וברשותם כלים טכנולוגיים לייעול תהליכי הניהול והייצור המתבצעים בהם.


מי שרוצים לפתח קריירה כהנדסאי תעשייה וניהול, נדרשים להשתתף בהכשרות מקצועיות שונות במוסדות לימוד מוכרים וכן לעבור בהצלחה את הבחינות הממשלתיות מטעם מה"ט. בין ההכשרות האפשריות העומדות בפני מי שרוצים לעסוק במקצוע זה, ניתן למנות את לימודי הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות שיווק וניהול, המתקיימים במכללת אורט הרמלין בנתניה.


תכנית הלימודים


במסגרת הלימודים, הסטודנטים מקבלים הכשרה כהנדסאי תעשייה וניהול ולומדים כיצד לתכנן ולפתח תהליכים בארגון, וכן לפתור בעיות ניהוליות ושיווקיות. תכנית הלימודים מקיפה את הידע הנחוץ בתחומי הניהול הפיננסי וניתוח דוחות כספיים, עבודה עם יישומי מחשב ותוכנות שנמצאות בשימוש בניהול ובארגון, וכן בניהול המלאי ותכנון מערכות הייצור והפיקוח.


מעבר לידע הנדרש להנדסאי תעשייה וניהול, הסטודנטים בהתמחות שיווק וניהול רוכשים כלים נוספים מתחומי המכירות, ההפצה, התקשורת והשיווק. כך למשל, הם לומדים כיצד לנתח ולזהות גופים מתחרים, לבצע מחקרי שוק ולקבוע אסטרטגיות שיווקיות ותמהיל שיווקי המתאימים למטרות החברה.

 


מתכונת הלימודים

 

הסטודנטים יכולים לבחור בין שני מסלולי לימוד: מסלול יום, בו הלימודים נפרשים על פני 4 סמסטרים ואורכם כשנתיים, או מסלול ערב משולב עם ימי שישי, בו הלימודים נפרשים על פני 8 סמסטרים ונמשכים כשלוש שנים.

 

קיימת אפשרות לקבל מימון לשכר הלימוד לזכאים על פי הקריטריונים של האגף והקרן לחיילים משוחררים במשרד הביטחון. יש לבדוק זאת מול הגורמים הרלבנטיים.

 

נושאי הלימוד

 

 • ניהול הייצור
 • תמהיל השיווק
 • מסחר בינלאומי
 • כלכלה תעשייתית
 • גיליונות אלקטרונים
 • תוכנת MS-Project
 • סטטיסטיקה והסתברות
 • ניתוח התנהגות צרכנים ועריכת מחקרי שוק
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

מכללת אורט הרמלין להנדסאים בנתניה, הפועלת מאז שנת 1998, היא מוסד לימודים בו מתמקדים בהכשרה טכנולוגית של הסטודנטים והקנייה של הכלים הנדרשים לשילובם בתעשייה ובמשק הישראליים.

 

במכללה רואים חשיבות בהנגשת ההשכלה הגבוהה לכלל האוכלוסיות המרכיבות את החברה הישראלית, ולשם כך מספקים סיוע ותמיכה לסטודנטים כדי לאפשר להם לממש את מלוא הפוטנציאל שלהם ולפתח קריירה טכנולוגית בתחומים מבוקשים.

חלק חשוב ממערך הסיוע והתמיכה של המכללה הוא הקשרים ושיתופי הפעולה המתקיימים עם מגוון גורמים במשק, במגזרים הציבורי והפרטי, בצה"ל, ועוד - באמצעותם מעדכנים במכללה את תכני הלימוד בהתאם לפיתוחים הטכנולוגיים והדרישות המשתנות של התעשייה.

 

תנאי קבלה

 

כדי להשתתף בלימודי ההנדסאים באורט הרמלין, המועמדים נדרשים לעמוד באחד מתנאי הקבלה הבאים:

 

 • להחזיק בתעודת בגרות מלאה, כאשר מועמדים שלהם תעודת בגרות מקבילה ממדינה שאינה ישראל נדרשים להציג תרגום נוטריוני ואישור של משרד החינוך.

 

 • להחזיק בתעודת בגרות חלקית שבה ציונים חיוביים ב - 3 יחידות מתמטיקה, 3 יחידות אנגלית, ו - 2 יחידות עברית. מי שברשותו ציון 50 ב - 4 יחידות ומעלה במתמטיקה ואנגלית, יכולים גם הם להתקבל למסלול.

 

 • לסיים בהצלחה מכינה טכנולוגית להנדסאים ולעמוד בבחינות מה"ט במתמטיקה, אנגלית ועברית.

 

 • לסיים בהצלחה מכינה אקדמית או אוניברסיטאית במוסד לימודים מוכר בארץ.

 

 • למועמדים בני 35 או יותר, יש אפשרות להתקבל על סמך הצגת תעודת סיום 12 שנות לימוד מטעם משרד החינוך.

 

 

כמו כן, בחלק ממגמות הלימוד נדרש מהמועמדים לעבור בהצלחה מבחן התאמה.

 

תעודה

 

בוגרי המסלול שעומדים בהצלחה בכל חובותיהם ועוברים את בחינות מה"ט, זכאים לדיפלומת הנדסאי תעשייה וניהול מטעם מה"ט.


אפשרויות תעסוקה

 

הנדסאי תעשייה וניהול יכולים להשתלב בעבודה במגזר הציבורי, בעמותות שעוסקות בתחומים שונים, או במפעלים, חברות ועסקים במגזר הפרטי. ההתמחות בניהול ושיווק מאפשרת לבוגרים להשתלב במשרות הקשורות בתכנון וניהול פרויקטים, ניהול שירות לקוחות ושיווק, ומגוון נוסף של תפקידים.

 

קיימת אפשרות להמשיך את הלימודים ולהתקבל לתואר ראשון בלוגיסטיקה וכלכלה באוניברסיטת בר אילן, באמצעות השתלבות במכינה במהלך השנה האחרונה ללימודים במסלול הנדסאי תעשייה וניהול.

 

 

עוד מסלולי לימוד - אורט הרמלין