הנדסאי תעשייה וניהול התמחות בייצור באורט הרמלין נתניה

שירות אישי - צור קשר
הנדסאי תעשייה וניהול התמחות בייצור באורט הרמלין נתניה

לימודי הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות ייצור - אורט הרמלין נתניה


במכללת אורט הרמלין נתניה מתקיימים לימודי הנדסאים במגוון מסלולים, בהם לימודי הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות ייצור. זוהי אחת המגמות המתקיימות במסגרת לימודי הנדסת תעשייה וניהול, שבה ניתן להתמקד בכלים מתקדמים ועדכניים לייעול ולקידום ייצור בתעשייה. לימודים במגמה זו ללימודי הנדסאים יכולים לסייע לבוגרים לפתוח דלת לשלל תפקידים בסקטור הפרטי והציבורי, כגון במפעלים בתעשייה ובארגונים קטנים וגדולים. בין היתר, הם יכולים להשתלב בתפקידים כגון ניהול ייצור, ניהול מלאי ורכש, תפעול מערכות תומכות ייצור, חקר ושיפור של שיטות עבודה ותפקידים נוספים שלהם חשיבות רבה בייעול של ארגון העבודה בתעשייה.


תכנית הלימודים


סטודנטים בתכנית ללימודי הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות ייצור מתמקדים בכלים לתכנון ולניהול של מערכות ייצור בתעשייה ולפיקוח ובקרה שוטפת על פעילותם. הם לומדים לעומק על סוגיות בניהול פרויקטים וניהול הפן הלוגיסטי בעבודה, תוך הקפדה על ידע באבטחת איכות ובשיפור של שיטות העבודה כדי להגדיל יעילות ורווחיות.


במהלך לימודי הנדסאי תעשייה וניהול הם מפתחים מיומנויות רב תחומיות בענפים כגון ניהול וארגון בתעשייה, כלכלה, לוגיסטיקה ושיווק, תוך היכרות עם כלים ונהלים בענפי המסחר והשירותים. נוסף על כך, הם מתוודעים ליישומים ולתוכנות אשר יכולים לתרום לעבודתם של מנהלי ייצור ולוגיסטיקה, כגון אקסל, MS Project, פריוריטי ERP ויישומים נוספים.


מתכונת הלימוד


לימודי הנדסאי תעשייה וניהול מתקיימים בשני מסלולים במכללת אורט הרמלין, הסטודנטים יכולים לבחור בין לימודי יום שהיקפם ארבעה סמסטרים ואורכם שנתיים, לבין לימודים במסלול משולב ללימודי ערב וימי שישי, מסלול הכולל שמונה סמסטרים ונפרש על פני שלוש שנים.


במהלך לימודי ההנדסאי, הסטודנטים לוקחים חלק במגוון של שיעורים עיוניים וכן בתרגולים מעשיים במסגרת מעבדות שונות הפועלות במכללה, בהם מכירים מקרוב תוכנות ותהליכים מעולם התעשייה. כמו כן, לקראת סיומם של הלימודים עליהם לערוך פרויקט גמר שבו הם מתרגלים תכנון של פתרונות יישומיים עבור התעשייה והעולם הארגוני בהתאם לכלים הנלמדים. הפרויקט מתקיים בדרך שלל בזוגות ובהנחייה של מנחה מצוות המרצים.


על מוסד הלימוד


במכללת אורט הרמלין נתניה מתקיימת גם תכנית לימודי הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות שיווק, שבה יכולים הסטודנטים לרכוש כלים שיווקיים וניהוליים המותאמים לתעשייה הטכנולוגית תוך היכרות עם ענפים כגון מכירות ושיווק טכנולוגי. כמו כן, פועלות במוסד הלימוד מגמות הנדסאי נוספות, ביניהן לימודי הנדסאי תוכנה, לימודי הנדסאי מכונות מכטרוניקה, לימודי הנדסאי חשמל, לימודי הנדסאי עיצוב מדיה ועוד. מסלולים אלה מפוקחים על ידי מה"ט ומכינים למבחני הגמר להכשרת הנדסאים.


במכללה ניתן לקחת חלק גם במסלולים מגוונים ללימודי תעודה, אלה מתקיימים במקצועות כגון הכשרת טכנאים, מכונות, חשמל ואלקטרוניקה, עיצוב וענפים נוספים. בין הקורסים נכללים קורס התקנה ושירות למתקני מיזוג אוויר ביתיים, קורס עוזרי בטיחות בתחום הבנייה, קורסים בהנהלת חשבונות ועוד. התכניות לתעודה יכולות להתאים בין היתר להנדסאים ולאנשי מקצוע שברצונם להרחיב ולשכלל את סל הכלים המקצועי שבידיהם.

 

תנאי קבלה


תנאי הקבלה ללימודי ההנדסאים מותאמים לדרישות מה"ט, על המועמדים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה או לחלופין להציג ציון עובר במקצועות מתמטיקה, אנגלית והבעה עברית בתעודת בגרות חלקית. מועמדים המשלימים מכינה טכנולוגית להנדסאים נדרשים לעבור בהצלחה את מבחני הגמר של מה"ט במקצועות מתמטיקה, אנגלית והבעה כדי להתקבל ללימודים. כמו כן, ניתן להתקבל על סמך סיום בהצלחה של מכינה אוניברסיטאית או קדם אקדמית מוכרת. מועמדים שגילם מעל 35 שנים שברשותם אישור מטעם משרד החינוך על השלמת 12 שנות לימוד יכולים להתקבל גם הם ללימודי ההנדסאים.


תעודה


תעודת הנדסאי מטעם מה"ט מוענקת לבוגרי המסלול שעומדים בהצלחה בכל הדרישות הלימודיות. על הבוגרים לעבור את המבחנים החיצוניים שעורך מה"ט בתחומי הלימוד השונים וכן להשלים את פרויקט הגמר ולהציג אותו בפני וועדה.