לימודי הנדסאי עיצוב מדיה באורט הרמלין נתניה

שירות אישי - צור קשר
לימודי הנדסאי עיצוב מדיה באורט הרמלין נתניה

לימודי הנדסאי עיצוב מדיה - אורט הרמלין נתניה

 

קריאטיבי בעבור אטרקטיבי


המדיה מקיפה אותנו בכל מקום ובכל שעה. עם התקבעות הרשת האינטרנטית בסדר היום של חיינו ובשגרה היומיומית אנו מוצאים את עצמנו עושים שימוש נרחב באפליקציות, באתרי אינטרנט ובכל הנגזרות של המדיה החדשנית. באמצעות המדיות הרבות שקיימות אנו מביעים רעיונות, עוסקים ברכישה ובשיווק דיגיטלי, מתקשרים עם הסביבה וצורכים בצורה אופטימאלית תכנים אסקפיסטים ואינפורמטיביים כאחד.


הדרישה שלנו כצרכנים מורכבת בחלקה גם מהאופן החזותי שבו מאופיינים מוצרי הצריכה הדיגיטליים סביבנו. נראות המוצר חשובה לא פחות מהאיכות שלו, שכן העיצוב הוא גורם אטרקטיבי מרכזי ובעל משמעות כבירה על קבלת ההחלטות שלנו באשר לטיב המוצר המוגש לנו. כיום התרחבה ההבנה של הפוטנציאל הגדול שטמון בעיצוב. חברות תעשייתיות, רשויות ממשלתיות, חברות טכנולוגיה עילית מובילות ועוד, פיתחו תכניות לקידום העיצוב שלהן מתוך ההבנה הזו. כמו כן, הוקמה "קהילת המעצבים הישראלית" אשר מהווה נדבך נוסף בהתפתחות המתגברת של תחום העיצוב בישראל.


מאחורי הממשקים הרבים והמגוונים בעולם הדיגיטל עומדת תורת עיצוב שלמה, שקמה על מנת למלא את הדרישה של האוכלוסייה לקבלת חוויה ויזואלית מרתקת לצד ההתרשמות מהתוכן הקיים. מתוך כך נולד תפקיד עיצוב המדיה, שמטרתו היא לקדש את הפן הוויזואלי באמצעי המדיה השונים בהם אנו עושים שימוש בתדירות כה גבוהה. מעצבי המדיה מסוגלים לחולל רעיונות חדשניים אשר ישפרו את חוויית המשתמשים ממשקי הדיגיטל השונים. תפקידם הוא למשוך את העין בעזרת דרכים יצירתיות, שיוכלו למתג וליצור בידול בין ממשקים שונים מבחינה ויזואלית. מדובר בתפקיד הדורש חוש קריאטיבי לצד דמיון מפותח, הבנה של הצרכן הישראלי ושל גורמי המשיכה הייחודיים לו ונוסף על כך גם חשיבה אנליטית מוגברת לגביי אופן ההטמעה של העיצובים השונים בממשקי הדיגיטל.

 

 

תכנית לימודים


תכנית הלימודים במסגרת מסלול הנדסאי עיצוב מדיה במכללת אורט הרמלין נתניה מאפשרת לסטודנטים הלומדים אותה לרכוש התמחות בעיצוב חזותי ולפתח את היכולת והכישורים האמנותיים שלהם כמעצבי דיגיטל ופרינט. לימודים אלו מתקיימים בסביבה עשירה בטכנולוגיה והם מבוססים על ביצוע פרויקטים רבים תוך כדי יישום פתרונות עיצוביים חדשניים. ארגז הכלים אותו רוכשים הסטודנטים כולל בתוכו לימודי טיפוגרפיה, יישום תפיסות עיצוביות מודרניות, מיומנויות ביצועיות בתחום הגרפיקה, הצילום והאיור, התנסות בעיצוב מוצרים בסביבת מסך (אתרי אינטרנט, וידאו, אפליקציות ואנימציה) וגם הוצאה לאור של מוצרים גרפיים לדפוס (עיצוב כרזות, מוצרי פרסום ואריזות). בתוכנית הסטודנטים מקבל ידע וניסיון על תוכנות העיצוב הבולטות ביותר בתחום עיצוב המדיה כגון: אינדיזיין, פוטושופ, אילוסטרייטור ואחרות.


מתכונת הלימוד


הלימודים בתוכנית לימודי הנדסאי עיצוב ומדיה מתקיימים במסלול של לימודי יום, ונפרשים על פני ארבעה סמסטרים שנמשכים שנתיים.

 

נושאי לימוד

 

 • עיצוב תלת ממדי
 • שיווק פרסום ויזמות
 • אפיון חווית משתמש
 • אינטראקטיב במחשב ובענן
 • עיצוב וחשיבה אינטראקטיבית
 • פיתוח קונספט וחשיבה עיצובית    
 • צילום ווידאו
 • תורת הצבע
 • איור ממוחשב
 • טיפוגרפיה וכתב
 • סוגיות באנימציה   
 • ועוד

 

תנאי קבלה


בעבור קבלה למסלול לימודי הנדסאי עיצוב ומדיה יש לעמוד באחד מהקריטריונים הבאים:

 

 • תעודת בגרות מלאה או חלקית הכוללת 3 יחידות לימוד במתמטיקה ובאנגלית ו - 2 יחידות לימוד בלשון, בציונים חיוביים (במקצועות אנגלית ומתמטיקה גם ציון 50 ברמה של ארבע יחידות לימוד יספיק).

 

 

 • בוגר מכינה אוניברסיטאית או אקדמית מאחד המוסדות המוכרים בישראל

 

 • מועמדים בני 35 ומעלה המחזיקים בתעודה של סיום 12 שנות לימוד מטעם משרד החינוך.


בנוסף לדרישה לעמוד באחד מן התנאים הללו, ישנו מבדקה התאמה שנערך על ידי המוסד.

 

על מוסד הלימוד


מכללת אורט הרמלין המשתייכת לרשת אורט ישראל היא מכללה טכנולוגית חדשנית, אשר ממוקמת במרכז אזור ההייטק ספיר בנתניה. רשת אורט מחזיקה בשבע מכללות טכנולוגיות בישראל, אורט הרמלין היא אחת מהן והיא שמה לעצמה מטרה להיות גורם מרכזי בהכשרתו של דור העתיד בתעשיות המובילות בארץ. המכללה פועלת משנת 1998. למכללה קשר שוטף עם גורמים כמו התעשייה, צה"ל, מערכת החינוך העירונית, ארגונים במגזר השלישי ועוד גופים נוספים.


תעודה


עם תום הלימודים מוענקת לסטודנטים דיפלומת הנדסאי מטעם המכון הממשלתי להכשרה במדע ובטכנולוגיה (מה"ט).


אפשרויות תעסוקה


עם סיום מסלול לימודי הנדסאי עיצוב ומדיה, בוגרים המסלול יכולים להשתלב במגוון תפקידים כגון מעצבי פרסום באינטרנט של מיני סייטים ובאנרים, מעצבי אתרים, מעצבי ממשק משתמשים לאפליקציות, עורכים, מעצבי UX ו - UI, צלמים ומעצבים גרפיים ועוד תפקידים לא מעטים אשר מבקשים לעצמם הנדסאי עיצוב ומדיה מדופלם.