קורס עיצוב פנים באורט כפר סבא

שירות אישי - צור קשר
קורס עיצוב פנים באורט כפר סבא

קורס עיצוב פנים - אורט כפר סבא


עבודתם של מעצבי פנים עומדת בנקודת ההצטלבות בין מגוון תחומים: אמנות על ענפיה השונים, עבודה באמצעות תוכנות מחשב, ועבודה מול לקוחות. מעצב הפנים הוא איש מקצוע בעל ידע והבנה מעמיקים בעיצוב ובאסתטיקה, המאפשרים לו לשנות את התפישה על חלל נתון על ידי שימוש נכון בריהוט, בתאורה, בצבע, ובשלל נוסף של אמצעים.


על מנת לרכוש את הידע הרב תחומי הנחוץ למעצבי פנים, ניתן ללמוד את התחום באופן מקצועי בקורסים והכשרות המתקיימות במוסדות לימוד, ביניהם מכללת אורט כפר סבא. במכללה נערך קורס עיצוב פנים המשלב את התיאוריה האמנותית והעיצובית עם רכישת כלים מעשיים ויישומיים, כולל הקניית שליטה במספר תוכנות מחשב הנמצאות בשימוש נפוץ בתחום.


תכנית הלימודים


מטרתה של תכנית הלימודים היא להעניק לסטודנטים היכרות והבנה מעמיקות עם ההיבטים השונים של עיצוב חלל, כולל ההיבטים הפונקציונליים של עיצוב על פי צרכי השימוש בחלל, ההיבטים של עבודה עם חומרים וגימורים מסוגים שונים, וכן עבודה עם לקוחות ומתן מענה הולם לדרישותיהם.


הלימודים כוללים ידע תיאורטי והיסטורי על עולם האמנות בכלל וענף העיצוב בפרט, וכן כלים יישומיים ופרקטיים שמסייעים בהפיכת הרעיון העיצובי למציאות. הסטודנטים רוכשים מיומנויות ברישום ובפרספקטיבה, לומדים כיצד לשלב ריהוט ותאורה בתוך הפרויקט העיצובי כמכלול, ומקבלים ידע היסטורי על תולדות האמנות והעיצוב, על שימוש בצבע, ועוד.


חלק מתכנית הלימודים מוקדש להקניית הבנה טכנולוגית ואדריכלית, ובמסגרתה הסטודנטים משתתפים בלימודי תכנון אדריכלי, בניית דגמים ומודלים, וכן מוקנים להם יסודות מרכזיים בבקרת הסביבה, התברואה והאקלים של מבנים וחללים.


נוסף על כך, הסטודנטים רוכשים שליטה במגוון יישומי מחשב נחוצים למעצבי פנים, ביניהם תוכנות המחשב Sketchup להדמיות ממוחשבות, פוטושופ לעיצוב ועיבוד תמונות, ואוטוקאד לשרטוט ממוחשב.


מתכונת הלימודים


הסטודנטים בקורס יכולים לבחור בין לימודים בשעות הבוקר לבין לימודים בשעות הערב. מסלול לימודי הבוקר כולל מפגשים דו שבועיים בני 5 שעות אקדמיות כל אחד. מסלול לימודי הערב כולל מפגשים דו שבועיים בני 4 שעות אקדמיות כל אחד.


היקף שני המסלולים הוא 828 שעות לימוד, כאשר הסטודנטים משתתפים בלימודי סטודיו במבחר תחומים רלבנטיים, כמו עיצוב חלל, ועיצוב מבנים מסוגים שונים, וכך מתרגלים באופן מעשי את העבודה בשטח כמעצבי פנים.


בתום לימודיהם, הסטודנטים נדרשים להגיש פרויקט גמר מסכם, במהלכו הם מתכננים פרויקט עיצובי משלב ביצוע המחקר, אל גיבוש הרעיון, ולבסוף אל יישומו בפרויקט העיצוב.


חלק חשוב מהלימודים כולל הנחייה להכנת תיק עבודות שיכול לסייע בעת חיפושי עבודה וראיונות עם מעסיקים פוטנציאליים.


נושאי הלימוד

 

 

 • מבוא לפוטושופ
 • תולדות האמנות
 • ריהוט ועיצוב חללים
 • היסטוריה של העיצוב
 • מיומנויות רישום ופרספקטיבה
 • עקרונות בסיס בגרפיקה הנדסית
 • תכנון אדריכלי של חללים ומבנים
 • שרטוט ממוחשב באמצעות אוטוקאד
 • הדמייה ממוחשבת בתוכנת Sketchup
 • שילוב נכון של צבע בפרויקטים עיצוביים
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים


במכללת אורט כפר סבא ניתן להשתתף במגוון של מסלולי לימוד והכשרות מקצועיות מעולמות ידע שונים, וביניהם עיצוב, מנהל, חשבונאות, טכנולוגיה וחשמל. מסלולי הלימוד האפשריים במכללה הם מסלול לימודי עתודה טכנולוגית, המיועד למסיימי כיתות י"ב, מסלול לימודי הנדסאים, ומסלול לימודי תעודה.


במכללה משתתפים סטודנטים מאזור כפר סבא והסביבה, המגיעים ממגוון של רקעים ואוכלוסיות. הם נעזרים בהכשרות המקצועיות על מנת להתקדם בקריירה, להעמיק את ידיעותיהם בשלל נושאים, או לבצע הסבה מקצועית לתחום עיסוק חדש.


ב – ORT Design, בית הספר לעיצוב של המכללה, מוצעים מסלולי הנדסאים כגון הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים והנדסאי אדריכלות נוף, וכן קורסים ללימודי תעודה כגון קורס עיצוב גרפי, הוצאה לאור והכנה לדפוס.


תנאי קבלה


על מנת להתקבל לקורס, יש לעבור מבחן שבודק את התאמת המועמדים לתכנית. כמו כן, המועמדים נדרשים להציג תעודת סיום 12 שנות לימוד או יותר.


תעודה


העומדים בהצלחה בחובות הקורס, זכאים לקבל תעודת בוגרי קורס עיצוב פנים מטעם ORT Design, בית הספר לעיצוב של מכללת אורט כפר סבא.


אפשרויות תעסוקה


עיצוב פנים הוא מקצוע דינמי, שמאפשר השתלבות בתעסוקה מסוגים שונים, הן כשכירים והן כעצמאיים; מעצבי פנים יכולים לפתוח עסק משלהם ולבצע פרויקטים עיצוביים במגוון חללים, מבני מגורים, מבנים משרדיים או תעשייתיים, עבור לקוחות פרטיים וכן ארגונים וגופים. אפשרות נוספת היא להשתלב בעבודה כשכירים בקרב חברות או רשתות העוסקות בתחום.


ניתן גם להשתתף בהכשרות המשך כדי להתמקצע בתחומים ספציפיים של העיצוב, כדוגמת קורס עיצוב מטבחים.

 

למידע נוסף לחצו: אורט כפר סבא