קורס יסודות הצורפות - אורט כפר סבא

שירות אישי - צור קשר
קורס יסודות הצורפות - אורט כפר סבא

קורס יסודות הצורפות - אורט כפר סבא


צורפות ויצירת תכשיטים, הן אמנויות בעלות מסורת ארוכת ימים, שההיסטוריה שלהן נפרשת לאורך עשרות אלפי שנים. תכשיטים הם חפצים שהשימוש והנתינה שלהם חוצי תרבויות, למרות שהמשמעות הסמלית שלהם יכולה להשתנות מתרבות אחת לאחרת; על מנת ליצור אותם, יש להחזיק בהבנה אסתטית ועיצובית, לצד יכולות ביצוע ושימוש בכלי עבודה כמו מסורים, פצירות, מכונות ריתוך, כלי השחזה וחיתוך, ועוד.


כדי לרכוש את הידע המקצועי הנדרש לצורפים, יש ללמוד את התחום ולהשתתף במספר הכשרות. מי שרוצים לפתוח אשנב לתחום, יכולים להשתתף בקורס יסודות הצורפות, בהם מקנים למי שאין ברשותם רקע קודם בצורפות את תשתית הידע הנדרשת לתחילת העיסוק בתחום זה.


בין מוסדות הלימוד שבהם ניתן לקבל את ההכשרה המקצועית הזו, ניתן למנות את מכללת אורט כפר סבא, בה נערך קורס יסודות הצורפות.


תכנית הלימודים


במהלך הלימודים בקורס, הסטודנטים מקבלים את התשתית לעבודת הצורפים ומעצבי התכשיטים. הם לומדים לעבוד עם מגוון של חומרי גלם, כגון פליז, נחושת, כסף וזהב, כמו גם להשתמש בשלל כלי עבודה ידניים המשמשים להלחמה, לניסור, לריקוע, לפיצור, ועוד. במסגרת הקורס, הסטודנטים סוקרים טכניקות שונות ליצירת תכשיטים ולעיצובם, ורוכשים את המיומנויות שבאמצעותן הם יכולים לבטא את סגנון הצורפות האישי שלהם.

 


מתכונת הלימודים

 

הקורס נפרש על פני 100 שעות לימוד אקדמיות, שמחולקות ל - 25 מפגשים, בני 4 שעות אקדמיות כל אחד. המפגשים נערכים במתכונת ערב ומתקיימים פעם בשבוע, כך שהקורס מותאם לאנשים עובדים ובעלי משפחות.

 

הקורס משלב למידה מעשית ויישום של החומר הנלמד, כאשר המשתתפים רוכשים שליטה בשימוש בכלי עבודה שונים ומתנסים ביצירת תכשיטים החל משלב הרעיון ועד מימושו.

 

הסטודנטים יכולים להיעזר בכלי העבודה והציוד אשר נמצאים בסדנה, כולל חומרי גלם מסוגים שונים, ודוגמאות של הטכניקות והעיצובים השונים שאותם לומדים לבצע במהלך הקורס.

 

נושאי הלימוד

 

 

 • ניסור
 • פיצור
 • ריקוע
 • עקרונות יסוד בצורפות
 • הלחמות ושילובי פחים
 • מבוא לעיצוב תכשיטים
 • הכרת כלים וציוד צורפות
 • מבוא לעבודה עם מתכות
 • בניית תכשיטים מפליז ומכסף
 • גימורים שונים ותהליכי עבודה
 • ועוד

 

על סגל ההוראה


המרצים בקורס הם אנשי מקצוע בעלי ניסיון עשיר בתחום הצורפות והעיצוב. מרכזת הקורסים בסטודיו לצורפות ולעיצוב תכשיטים היא צורפת ומעצבת תעשייתית זוכת פרסים, שפועלת בהוראת תחומי העיצוב השונים מזה שנים רבות.


על מוסד הלימודים


מכללת אורט הרמלין להנדסאים בנתניה, היא מוסד לימודים להכשרות הנדסאים והכשרות מקצועיות לתעודה, שקיים מאז שנת 1998.


במכללה שמים דגש על חינוך טכנולוגי ועל הכנת המשתתפים בקורסים השונים לקראת השתלבות בתחומים מבוקשים בשוק העבודה, כגון תוכנה, חשמל, מנהל וחשבונאות, אלקטרוניקה ומחשבים, עיצוב, ועוד.


במחלקה ללימודי תעודה של המכללה פועל הסטודיו לצורפות ולעיצוב תכשיטים. במסגרת הסטודיו מוצעים שלל קורסים והכשרות, וביניהם קורס צורפות למתקדמים, קורס עיצוב תכשיטים ממוחשב, וכן סדנת טכניקות מתקדמות בתכשיטנות. הלימודים מתאימים למשתתפים בטווח רחב של רמות שליטה בצורפות, ממתחילים ועד מתקדמים, ובמהלכם המשתתפים רוכשים יכולות ביטוי יצירתי ושפה עיצובית משלהם.


תנאי קבלה


הקורס מיועד למי שנמצאים בתחילת דרכם בצורפות ועיצוב תכשיטים - על מנת להשתתף בקורס, לא נדרש רקע קודם בתחומים אלו.


תעודה


משתתפים שמסיימים את הקורס בהצלחה, זכאים לתעודת סיום קורס יסודות הצורפות מטעם הסטודיו לצורפות ולעיצוב תכשיטים, בבית הספר לעיצוב ORT Design של מכללת אורט כפר סבא.

 

 • מתעניינים בעיצוב תכשיטים ממוחשב? קראו עוד על קורס ריינו


אפשרויות תעסוקה

 

בקורס יסודות הצורפות, המשתתפים רוכשים ידע בסיסי שנחוץ לתחילת העבודה בעיצוב ויצירת תכשיטים. מי שרוצים לעסוק בתחום באופן מקצועי, יכולים להמשיך ולהשתתף בהכשרות המשך. בהכשרות אלו, הסטודנטים מרחיבים את הידע הקיים ומוסיפים כישורים ומיומנויות עבודה מורכבים. כך למשל ניתן להעמיק בלמידת התחום באמצעות השתתפות בקורס טכניקות מתקדמות בצורפות, קורס עיצוב תכשיטים ממוחשב או קורס רנדרינג במסגרתו לומדים כיצד לבצע רישום של תכשיטים.

 

אנשי מקצוע בתחום הצורפות יכולים לעבוד כעצמאים, ולפתוח עסק או סטודיו משלהם. כמו כן, יש באפשרותם לעבוד כשכירים אצל צורפים ומעצבי תכשיטים ברחבי הארץ.

 

למידע נוסף לחצו: אורט כפר סבא